Skocz do zawartości
J@ceq

Demotaż tapicerki tylnych drzwi B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za namiary. Cena na allegroszu jest ok. zamówię u nich tylko powiedz czy aby na pewno te tulejki są dobre - odpowiednie ( chodzi mi o wymiary). na zdjęciu wyglądają jak by były za krótkie. Dzisiaj złożyłem prowizorycznie szybę przy pomocy kołka rozporowego i gumowej tulejki, jednak tulejka gumowa którą zastosowałem jest za cienka i za miękka i za mocno się wygina.... mogło by zostać ale obawiam się, że po kilkudziesięciu otwarciach mogło by znowu się popsuć. Ale zadowolony jestem bo szyba dobrze się zamyka i otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały ten wątek i tak do końca nie wiem wszystkiego...

Chodzi mi o to żeby rozebrać całe drzwi po to żeby się dostać do zamka i poprawić luty, jeśli będą uszkodzone, ale wszystko na to wskazuje...

Dzisiaj się za to wziąłem, ale zatrzymałem się na zdjęciu blachy...

Wszystko poodkręcałem, pozdejmowałem linki i nic, coś jakby dalej trzymało zamek...

Czy coś trzeba zrobić przy klamce zewnętrznej?

Coś tutaj było wspomniane o tym żeby odgiąć uszczelkę na wysokości zamka i coś tam odkręcić, czyli po zrobieniu tego odejdzie mi cała blacha razem z zamkiem?

Czy w ogóle nic nie trzeba ruszać przy klamce zewnętrznej? no bo w sumie tam nie ma wkładki na kluczyk, ale na pewno jest coś co łączy tę klamkę z zamkiem przy tej blasze...

I o co chodzi z tym pierścieniem we wkładce? :-)

No i nie wiem jak to zrobić, bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytałem cały ten wątek i tak do końca nie wiem wszystkiego...

Chodzi mi o to żeby rozebrać całe drzwi po to żeby się dostać do zamka i poprawić luty, jeśli będą uszkodzone, ale wszystko na to wskazuje...

Dzisiaj się za to wziąłem, ale zatrzymałem się na zdjęciu blachy...

Wszystko poodkręcałem, pozdejmowałem linki i nic, coś jakby dalej trzymało zamek...

Czy coś trzeba zrobić przy klamce zewnętrznej?

Coś tutaj było wspomniane o tym żeby odgiąć uszczelkę na wysokości zamka i coś tam odkręcić, czyli po zrobieniu tego odejdzie mi cała blacha razem z zamkiem?

Czy w ogóle nic nie trzeba ruszać przy klamce zewnętrznej? no bo w sumie tam nie ma wkładki na kluczyk, ale na pewno jest coś co łączy tę klamkę z zamkiem przy tej blasze...

I o co chodzi z tym pierścieniem we wkładce? :-)

No i nie wiem jak to zrobić, bardzo proszę o pomoc.

Kolego musisz odciagnac klamke i poluzowac srube ktora trzyma wkladke ta pod zaślepką albo pod uszczelką, jak ja poluzujesz na maxa to wyciagniesz wtedy zaślepke obok klamki, jak wyciagniesz już ta zaslepke i sciagniesz linke z klamki to musisz delikatnie podwazyc blache zeby odeszla ta uszczelka ktora na niej jest jak ona pusci to zamek wyjdzie Ci z cała blachą. Edytowane przez maly3310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poodkręcałem, pozdejmowałem linki i nic, coś jakby dalej trzymało zamek...

Czy coś trzeba zrobić przy klamce zewnętrznej?

Coś tutaj było wspomniane o tym żeby odgiąć uszczelkę na wysokości zamka i coś tam odkręcić, czyli po zrobieniu tego odejdzie mi cała blacha razem z zamkiem?

Czy w ogóle nic nie trzeba ruszać przy klamce zewnętrznej? no bo w sumie tam nie ma wkładki na kluczyk, ale na pewno jest coś co łączy tę klamkę z zamkiem przy tej blasze...

I o co chodzi z tym pierścieniem we wkładce? :-)

No i nie wiem jak to zrobić, bardzo proszę o pomoc.

 

Pierścień masz przy zamku z przodu-trzyma wkładkę zamka.Jeżeli zdemontowałeś tapicerkę to zerknij na blachę-zobaczysz dwie okrągłe gumy/zaślepki.Zjedź szybą tak,abyś mógł dostać się do śrub które przytrzymują szybę.Musisz je poluzować (nie odkręcaj do końca!!) i wyjąć górą szybę z prowadnic bo inaczej blachy nie wyciągniesz.Zamek trzyma się w blasze na plastikowych kołkach,z zewnętrznej części drzwi na śrubach.kołki zostawiasz,wykręcasz śruby,podważasz blachę (może dosyć mocno trzymać na uszczelce) i ją demontujesz.Po zabiegu sprawdź stan uszczelki-przeważnie jest do wymiany,lub poprawy silikonem bo po takim demontażu dostaje się później woda do wnętrza.Jak byś nie chciał kupować uszczelki to posmaruj same drzwi i blachę (w miejscu stykania uszczelki,może być nawet olejem) i zasilikonuj-stara uszczelka zostaje oczywiście na miejscu.Wystarczy zasilikonować spód drzwi i boki do połowy.Olej po to,żeby móc (w razie potrzeby) zdemontować poraz kojelny blachę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później podważyłem usczelkę i wszystko już wiem, teraz czekam aż będę miał wolną chwilkę i biorę się ponownie za rozbiórkę i mam nadzieję, że tym razem dobiorę się do zamka ;-) Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego musisz odciagnac klamke i poluzowac srube ktora trzyma wkladke ta pod zaślepką albo pod uszczelką, jak ja poluzujesz na maxa to wyciagniesz wtedy zaślepke obok klamki

Nie radzę odkręcać tej śruby na maxa bo spadnie Ci zabezpieczający wkładkę pierścień stalowy, a uwierz mi włożyć go spowrotem na miejsce jest ciężko bo miejsca tam tyle ze nie idzie ręki włożyć. Jak będziesz odkręcał te śrubę rób to jednocześnie odciągając wkładkę aż to jej całkowitego wyciągnięcia i nie odkręcaj już dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie radzę odkręcać tej śruby na maxa bo spadnie Ci zabezpieczający wkładkę pierścień stalowy, a uwierz mi włożyć go spowrotem na miejsce jest ciężko bo miejsca tam tyle ze nie idzie ręki włożyć. Jak będziesz odkręcał te śrubę rób to jednocześnie odciągając wkładkę aż to jej całkowitego wyciągnięcia i nie odkręcaj już dalej
Ja us iebie w drzwiach Przednich ja na maksa wykrecam i po odciagnieciu klamki nigdzie nie spada na dol tylko trzyma sie dalej tam. A rozkrecalem juz lewa i prawa strone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja us iebie w drzwiach Przednich ja na maksa wykrecam i po odciagnieciu klamki nigdzie nie spada na dol tylko trzyma sie dalej tam. A rozkrecalem juz lewa i prawa strone

 

To masz farta ;) Nie powinno się tak robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem według schematu Sławka i u niego rowniez nie bylo mowy o wypadnieciu tej srubki do wewnatrz. Koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami w roznych autach widzialem te srobki zakonczone zabezpieczeniem jak i w tych tak i wtych co sie wkladke wykreca z boku drzwi :) czasami sruba jest w takich plastikowych lapkach co obejmuja glowke sruby by nie wypadla pewnie ty tez to masz skoro nic sie nie stalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem bo jak się dobrać.... do rozebrania tylnych drzwi jak są zamknięte i nie mam sposobu na to by otworzyć je.... a nie dam rady odkręcić choć trochę... tej śrubki co trzyma zamek... czy znacie jakiś sposób bo odblokować drzwi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem bo jak się dobrać.... do rozebrania tylnych drzwi jak są zamknięte i nie mam sposobu na to by otworzyć je.... a nie dam rady odkręcić choć trochę... tej śrubki co trzyma zamek... czy znacie jakiś sposób bo odblokować drzwi??
Kolego pierwsze co możesz spróbować to poluzować linke w klamce zewnetrznej (Najpierw ja wyciagasz na maksa jak byś chciał otowrzyć drzwi pomiedzy zaslepka masz zamocowana linke postaraj sie ja poluzowac o kilka ząbków) Jeślit to nie pomoże to poczytaj wątek od poczatku, Jaceq miał identyczny problem z otwarciem drzwi i wszystko opisał krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko jak to zrobić jak po odciągnięciu jej nic nie mam dostępnego a zaślepki nie wyjmę.... o jest zablokowana jakoś.... a nie chcę na chama a co do opisu [email protected] to tak super to zrobił lecz doszedłem do końca opisu a nie wiem co dalej by otworzyć te zablokowane drzwi i w tym mam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak tylko jak to zrobić jak po odciągnięciu jej nic nie mam dostępnego a zaślepki nie wyjmę.... o jest zablokowana jakoś.... a nie chcę na chama a co do opisu [email protected] to tak super to zrobił lecz doszedłem do końca opisu a nie wiem co dalej by otworzyć te zablokowane drzwi i w tym mam problem
Kolego jak odciagniesz klamke w drzwiach to pomiedzy klamka a zaslepka masz linke zamocowana do zewnetrznej klamki na takim jak by koleczku wcisnieta w klamke wes plaski srubokret i poluzuj ja ze 2 zabki, musisz ja mocniej nacisnac zeby poszla do tyłu ze 2 zabki, nie boj sie nic sie nie stanie. Jesli przeczytales caly opis i nie otworzyles drzwi to napisz do J@cqa i zapytaj co on zrobił w danym momencie tam gdzie wlasnie stoisz z pewnoscia Ci pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety przeczytałem cały i znalazłem gdzie indziej i co innego bo tylko otworzy się... robiąc krótkie zwarcie.... w samych drzwiach i otwarte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólne pytanko: czy w przypadku problemów z nieotwierającymi się drzwiami tylnymi (ani z pilota ani klamkami) radzicie rozbierać drzwi czy najpierw sprawdzić moduł komfortu (co - jak wnioskuję po przeczytaniu opisów obu czynności - jest prostsze)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólne pytanko: czy w przypadku problemów z nieotwierającymi się drzwiami tylnymi (ani z pilota ani klamkami) radzicie rozbierać drzwi czy najpierw sprawdzić moduł komfortu (co - jak wnioskuję po przeczytaniu opisów obu czynności - jest prostsze)?

 

Ja bym jednak stawiał na drzwi;) Wbrew pozorom nie jest to też takie trudne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł też nie jest problem wywlec, gdzieś w swoim temacie auta opisałem jak rozebrałem auto myśląc że mi moduł padł. Przyczyna była bardziej prozaiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość valdi666

Jestem tu nowy, ale pozwolę sobie na kilka uwag po akcji rozbiórkowej tylnych drzwi - może komuś się przyda, bo zastosowałem kilka swoich pomysłów.

 

Co do najtrudniejszej części - odblokowanie szyby poprzez wyjęcie dwóch koncentrycznych plastikowych bolców, o których już pisali koledzy żeby spróbować szprychą. Ja posłużyłem się... wkrętem. Dobrałem średnicę kręta do otworu w mniejszym wewnętrznym bolcu, delikatnie wkręciłem go w środek i po kilku ruchach w prawo-lewo-góra-dół udało mi się go wyszarpnąć bez większej szkody dla samego bolca. Drugi większy bolec wyszedł już bez kłopotu przy pomocy druta. Montaż ponowny był również kłopotliwy, bo jak pisali koledzy przy wciskaniu mniejszego bolca, większy wypadał z drugiej strony. Ja zastosowałem mędodę docisku: włożyłem delikatnie większy pierścień i jak już sprawdziłem, że jest na swoim miejscu nacisnąłem na szybę w dół i tak przytrzymałem go żeby się nie wysunął. Mniejszego wcisnąłem początkowo znów metodą "na wkręta" i docinąłem śrubokrętem - u nie zadziałało :)

 

Jeszcze jedna rzecz: przeczytałem gdzieś na forum ( niestety nie pamietam gdzie ), że aby założyć odczepioną linkę z klamki zewnętrznej trzeba rozbebeszyć drzwi od środka - bujda na kółkach. Na bocznej krawędzi drzwi, tam gdzie są śruby mocujące zamek, pod uszczelką znajduje się jeszcze jedna ( trzeba odchylić uszczelkę ). Śruba ta mocuje metalowy element przy klamce (ten w którym w przednich drzwiach jest zamek na kluczyk) i po jej odkręceniu da się delikatnie ten element wyjąć, co daje piękny i bezproblemowy dostęp do odczepionej linki bez rozwałki drzwi i zabawy z szybą :P

Ja się czegoś nauczyłem, choć zabawy było co niemiara. Mam nadzieję, że komuś choć trochę pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności