Skocz do zawartości
J@ceq

Demotaż tapicerki tylnych drzwi B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, adres to [email protected]

Z tego co patrze na zdjecia, to tego nie znalazlem, a filmik to chetnie zobacze. Wiec jak mozesz to pchaj do mnie. Pozdro:dobrze

 

 

Potrzebuje podpowiedzi, mianowicie walcze z blacha, juz rozebrana ale nie chce zejsc, trzymaja takie 2 czarne zaczepy, zaznaczone na zdjeciu, od wewnatrz trzymaja one jakas plastikowa czeac, co z tym zrobic?? Czy to moze sa zaczepy od zamka i wtedy te dwie sruby od boku drzwi tez musze wykrecic i blacha wyjdzie razem z zamkiem, pomocy bo jestem rozbebeszony...

obraz4490.jpg

Edytowane przez patryk1120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to moze sa zaczepy od zamka i wtedy te dwie sruby od boku drzwi tez musze wykrecic i blacha wyjdzie razem z zamkiem, pomocy bo jestem rozbebeszony...

DOKŁADNIE TAK!:ok I odpiąć wiązkę przewodów od zamka

 

Coś nie całkiem dokładnie czytałeś o demontażu...:hmm

Poza tym blacha trzyma się dość dobrze na obwodzie na uszczelce;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buszmen jesteś kozak, dzięki za filmik, co do tych śrub to myślałem ze blacha zejdzie, a zamek zostanie na drzwiach. Tak czy inaczej dzięki, idę dalej walczyć. Jak znów utknę....:dupablada będę pisał. Pozdro

 

 

No i zabłysnąłem, wszystko pięknie poszło, trochę się męczyłem z włożeniem z powrotem tych kołeczków, ale się udało. Wszystko złożone, ostatnim elementem, który był montowany była wkładka oczywiście i nie wiem jak, ale tym razem dokręcając śrubę ten pierścień się spie..... :wscieklyi szlak mnie trafił.

Edytowane przez patryk1120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko złożone, ostatnim elementem, który był montowany była wkładka oczywiście i nie wiem jak, ale tym razem dokręcając śrubę ten pierścień się spie..... :wscieklyi szlak mnie trafił.

Dla pocieszenia powiem Ci, że miałem dokładnie to samo dwa razy pod rząd w lewych tylnych drzwiach...

Zobacz na wkładce czy nie jest gdzieś uszkodzony ząbek na którym ma się "zapiąć" ten pierścień blokujący, bo możliwe, ze przy dokręcaniu jest jakiś większy opór i blokada wyskakuje i spada na dół drzwi.

Kurde, ciężko mi coś powiedzieć nie mając tego w rękach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, piszesz ze miałeś tez tak dwa razy, wiec co było przyczyna u ciebie. Co się zmieniło, za trzecim razem już nie spadło. Dodam, ze udalo mi sie zalozyc ten pierscien bez wyciagania klamki. Zalozylem go w miejsce jak na filmiku, przy wkreconej srubie po czym ja wykrecalem, az lepek wszedl w to naciecie w pierscieniu. Zabezpieczenie bylo na srubie widoczne z boku drzwi, wiec je złożyłem. Trzymało się, ja inteligent nawet nie spróbowałem zamontować wkładki przy rozebranych drzwiach:cenzura.

Pozostaje podejście numer n-ty, przynajmniej teraz to już wiem co i jak.

 

Pozdro i wielkie dzięki za porady na bieżąco:dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wtedy byłem na tyle "zielony" że nie wiedziałem co może być przyczyną a od tego czasu tych drzwi nie ruszałem.Tez zakładałem bez demontażu klamki i okrutnie przy tym kląłem:lol

Za trzecim razem po prostu nie spadło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to popołudniu znowu zabiorę się za rozbiórkę, tym razem będę wiedział jak. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę o czynności zdjęcia blachy... czy też trzeba odblokować te białe kołki, podnieść i przykleić szybę? czy jakiś inny sposób postępowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę o czynności zdjęcia blachy... czy też trzeba odblokować te białe kołki, podnieść i przykleić szybę? czy jakiś inny sposób postępowania?

Musisz się pozbyć tych kołków z tego względu,że do blachy jest przymocowany cały mechanizm...Więc szybę należałoby "podwiesić" ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Patryk1120 wstawił zdjęcie blachy wewnątrz drzwi, gdzie zaznaczył 2 czarne kołki. Dzisiaj rozbierałem drzwi tylne, żeby zamocować szybę do prowadnicy (wypadł kołek). Niestety, żeby go wyjąć musiałem odkręcić tą blachę, bo ręka krótka. Ktoś polecił mi, żeby te zaznaczone na zdjęciu kołki wbić do środka, bo tak będzie łatwiej. I teraz pytanie: co jest tymi kołkami przymocowane do tej blachy? Pytam, bo zauważyłem tam tylko jakiś plastikowy odlew idący od strony zamka, tuż pod linką od klamki wewnętrznej. Nie byłem w stanie zamocować tego ponownie, bo brakło mi trzeciej ręki (nie demontowałem tej blachy kompletnie, tylko odchyliłem nie wyciągając cięgła od zamka). Czy coś może się stać, gdy to nie jest przymocowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś może mi poradzić jak spowrotem włożyć ten plastik do dołu szyby (tam gdzie jest otwór)chodzi dokładnie o ten większy bo ja sobie nie mogę poradzić jak już mi przejdzie przez ten plastik od mechanizmu podnoszenia szyby to nie mogę go wcisnąc w otwór w szybie :-(

 

oki juz dałem rade z tą większą zatyczka teraz tylko mała.

 

Ps nie działa mi zamek w tych drzwiach czy to dlatego ,że nie podłaczyłem lampki? czy coś innego źle złożyłem? Drzwi są zamknięte i nie można ich otworzyć.

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a jesteś pewien ze przy składaniu pozapinałeś z powrotem wszystkie wtyczki, przede wszystkim od centrali zamka?? ja za pierwszym razem bylem tak skupiony na dokładnym spasowaniu tapicerki, ze zatrzasnalem boczek i nagle ZONK, bo ani cięgna na klamkę wewnętrzna ani wtyczki na zamek nie wcisnąłem. Moze ponowne zdjęcie boczka da ci odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem była ta linka co ją do klamki się podłącza i może niepodłączona lampka. Już jest ok.Teraz czas na drugie okno -tak czy owak ten plasticzek co trzeba wsunąc to totalna porażka ten duży ok,ale mały to już magia-czym można by to zastąpić żeby nie było problemów z włożeniem zatyczki?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mały to już magia-czym można by to zastąpić żeby nie było problemów z włożeniem zatyczki?
Odpowiedniej wielkości kołek rozporowy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jakoś już sobie z tym poradziłem-zobaczymy na jak długo. Jak by ktoś znał rozmiary kołka to poproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misio_p

witam

 

jakich narzedzi uzywać aby sciagnac oslone klamki tylnych dzwi.mam skode superb i nie moge tego ruszyc. probowalem srubokrety,plastikowa karte shella i nic. mianowicie mam problem z zamykaniem sie zamka dzwi tylnych. pilotem zamyykaja sie ale nie zawsze przyciskiem w srodku nie zamykaja sie wogule. dokladnie to dziwnie sie to odbywa zamykam auto i zamek tylny zamyka dzwi i po sekundzie otwiera spowrotem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy witam , mam problem z tylnymi drzwiami z prawej strony , moge otworzyc tylko klamka od srodka ,zamknac grzybkiem , nie otwiera sie i nie zamyka ani z pilota ani z klucza. Z pilota i klucza otwieraja sie tylko drzwi od kierowcy a reszte otwieram przyciskiem w drzwiach (oprocz prawych tylnych ktore nie reaguja wcale na nic procz klamki :-o , mam angielska wersje 2004 1.9tdi highline , szukam szukajka ale ciezko znalezc , jestem nowy , z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy witam , mam problem z tylnymi drzwiami z prawej strony , moge otworzyc tylko klamka od srodka ,zamknac grzybkiem , nie otwiera sie i nie zamyka ani z pilota ani z klucza. Z pilota i klucza otwieraja sie tylko drzwi od kierowcy a reszte otwieram przyciskiem w drzwiach (oprocz prawych tylnych ktore nie reaguja wcale na nic procz klamki :-o , mam angielska wersje 2004 1.9tdi highline , szukam szukajka ale ciezko znalezc , jestem nowy , z gory dziekuje za pomoc

 

Po otwarciu drzwi przede wszystkim sprawdź przewody w gumowej harmonijce między drzwiami a słupkiem;)

Wszystkie zamki, to najprawdopodbniej "walnięte" krańcówki i pasowało by je zrobić po kolei oraz posprawdzać w/w przewody.

opis tylnych drzwi

do tego temat w którym właśnie piszemy

i temat

rozbiórka i naprawa zamka

PozdraVWiam

:passatfan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możecie powiedzieć gdzie można kupić te dwa plastikowe kołki (tulejkę i kołek) do montowania szyby i ile może to kosztować?? wiem, że w ASO można dostać .... a nie wiecie czy w Intercarsie można zamówić.... Intercars mam u siebie a ASO to 50 km dalej. Czytałem wiele postów na ten temat i nie było mowy o cenie. No i mam jeszcze jedno pytanie znalazłem na dnie drzwi gumowy klin długości 3 cm i szerokości 0,5 cm ..... z napisem PTE .... gdzie powinien być zamontowany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie kupowałem, ale nie sądzę, żeby kosztowało więcej niż 10 PLN;)

Wewnętrzną część możesz zastąpić kołkiem rozporowym odpowiedniej średnicy.

W Inter Carsie , powinni mieć coś takiego, a mały sklepik sprowadzi Ci na zamówienie. Na alledrogo :

http://moto.allegro.pl/kolek-mocowania-szyby-vw-bora-golf-passat-touran-i1496327976.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności