Skocz do zawartości
wasylekwawa

Czujnik parkowania - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, doczytałem na forum że usterka parktronik'a objawia się długim ciągłym sygnałem i miganiem podświetlania przycisku.

 

Podłączyłem auto pod VAG'a i odczytałem kod błędu. Uszkodzony prawy środkowy czujnik parkowania. Chciałbym wymienić go sam lub zlecić komuś.

Czy jest jakaś instrukcja demontażu przedniego grilla ?

Jeśli to niedużo roboty mógłbym zrobić to sam.

 

 

 

Pozdrawiam

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roboty na jakies gora 5 minut. Odkrecasz wszystkie sruby z gory grilla i podciagasz go lekko do gory, uchylasz i po robocie. Nie musisz go wyjmowac zeby wyciagnac czujke. Koszt czujki w ASO 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, w serwisie chcieli 420 zł + koszt czujnika !!!!!

 

 

Pozdrawiam

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche przeginaja pale. Nei jestem pewien czy nie ma jeszcze dwoch srub za tablica rejestracyjna badz w tych rejonach. Wiec sprawdz dokladnie u mnei nei bylo, ale moj grill jest z innego auta i nie wiem czy czegos nei brakuje takze dokaldnie sprawdz i ciagnij delikatnie :) tak czy siak jest to nei wiecej jak 5-10 minut. Czujnik jest wcisniety tak ze trzeba odchylic lekko stopki go mocujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę znaleźć odpowiedni czujnik bez rozkręcania ?

Czy ma ona jakiś numer katalogowy ? Gdzie tego szukać ?

 

Wazzi - pisałeś że koszt czujki to 250 zł, a mogę wiedzieć gdzie dostanę za taką cenę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam czujki 3c0919275F oraz 3c0919275J juz nie pamietam ktora jest z grilla a ktora lakierowana. a cene wzialem z aso ( np. http://sklep.gajos.com.pl/sklep/ ) ale w kazdym aso w wieksozosci maja zblizone ceny. Nie musisz wyjmowac, tylko pojedz i powiedz ze chodzi o czujke z grilla, jak Ci wyspiewaja ta cene co Ci dali spusc na dzrewo i zadzwon gdzie indziej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dzwonilem do ASO i czujka prawa (srodkowa) - chromowana - Cena: 372zł masakra ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dolu sa 2 sruby jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mialem to samo - te chromowane ciagna wode - wymien obydwa i nasmaruj dobrze silicongummi przed wlozeniem, inaczej problem pojawi sie znowu po roku dwoch ze wzgledu na mrozy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubar - co to jest ten silicongumi ?

 

gdzie to kupię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lubar - co to jest ten silicongumi ?
3c0 919 659

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO wymieniło mi czujniki w ramach akcji serwisowej, poprzednie się zacinały i podobno dostawała się woda która mogła spowodować zwarcie. Podpytajcie bo ja na 100% miałem wymianę wszystkich 8 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje auto przeszło wszystkie akcje serwisowe :-(

 

Więc w weekend biorę się za wymianę czujnika.

 

Dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lubar - co to jest ten silicongumi ?

 

-Guma silikonowa taka jak do klejenia akwarium czy uszczelniania lazienki - kupisz w kazdym sklepie budowlanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem Wam bardzo podziękować za pomoc.

 

Po waszych wskazówkach wymiana czujnika to była bułka z masłem :-)

Teraz wszystko pięknie działa. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawy z czujnikami aktualne posiadam używane czujniki w cenie 45 zł / sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromowke z grilla tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Wczoraj wymieniłem czujniki kupione po 50zł -chromy(koszt 2szt. z przesyłką pobraniową 120 zł) na aukcji VW PASSAT B6 B7 3C0 04-08 PARKTRONIC CZUJNIK PARKO (numer 701973982) od gościa vw_czesci (204).Wymiana zajęła mi 5-7 min.Tak jak wcześniej koledzy pisali należy wykręcić śruby od góry ,dwie pod tablicą ,które są wkręcane pod kątem oraz jeśli macie przykręcane tablice rej wkrętami to również należy je wykręcić(wszystkie śruby to torksy nr.chyba 25).Należy jeszcze zaopatrzyć się wcześniej w opaski plastikowe (2 szt.)do zamocowania gumowych osłon czujników.I nie polecam zdzierców z ASO bo to naprawdę robota dla przedszkolaka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirku ty smarowałes czyms to ? Silikon ? Jakies gummicostam? Własnie zamówiłem jeden u tego samego goscia co ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności