Skocz do zawartości
wasylekwawa

Czujnik parkowania - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Na postoju ? Ja mam tak, że na postoju jest wszystko ok sprawdzałem przez VCDS i wszystkie działają, ale jak zaczynam ruszać obojętnie czy w przód czy w tył któryś z przednich piszczy ale nie cały czas porównywalnie jak kartka imieninowa grająca :P Po niedzieli spróbuję się podpiąć przez VCDS i ruszyć zobaczę co pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszystko ok. Czujniki działają bez problemu...:ocochodzi

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja też tak mam z jednym. walnąłem sarnę jakieś dwa lata temu, ubezpieczyciel uparł się, że czujników mi nie wymieni bo działają mimo, że tak jak u Ciebie pod wpływem wilgoci jeden zaczyna piszczeć. oględziny auta były dwa razy, lali na niego wodę i jak na złość nie chciał się uaktywnić. po paru dniach i pod wpływem pogody znowu zaczął piszczeć. ostatnio znowu się za to wziąłem bo mam trochę więcej czasu i zamieniłem czujniki miejscami i teraz piszczy w innym miejscu. czyli czujnik jest uszkodzony. widziałem na allego po 90 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wymienić tylne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wymienić tylne

 

Bez demontażu zderzaka chyba się nie obędzie chyba, że są to skrajne to wówczas można spróbować "od spodu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez demontażu zderzaka chyba się nie obędzie chyba, że są to skrajne to wówczas można spróbować "od spodu".

 

Tylnich środkowych bez przynajmniej wysunięcia zderzaka nie da się wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadają się

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tylnich środkowych bez przynajmniej wysunięcia zderzaka nie da się wyjąć.

 

Da się bez zdejmowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nadają się

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Da się bez zdejmowania.

Chyba cię Bozia nie kocha, czujnik prawie dotyka belki wzmocnienia, próbowałeś?

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam taki problem jak włączam bieg wsteczny jest tylko taki duży pisk i się świeci parktronik, jak zbliżam się przeszkody to nie ma żadnego sygnału że jestem za blisko , jak jest deszczowo na dworze i wilgotno to sygnał głupieje że jestem za blisko co może być przyczyną tego ? Zgóry Dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony czujnik, podlacz komputer to powie ktory dokladnie czujnik jest uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpinam sie pod temat.

 

Kto wie jakie czujniki są z tyłu w b6 kombi ( wyciagnalkem jednen czujnik z przodu i mial numer 3C0919275j ) chodzi mi o kształt, widzialem dwa rodzaje i nie wiem ktory bedzie dobry

 

Czy ten 1: 1.jpg

 

czy ten 2 : 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem kiedyś u siebie 2 razy to były takie ze zdjęcia nr 2.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Mati,

OK. Naprawione. Przerwany kabelek pod izolacją przy czujniku parkowania. To 0 miernikiem w środkowym kablu o którym pisałem wcześniej było spowodowane typowo przerwanym kablem. Mam nadzieje, że się to wszystko przyda komuś kto będzie miał podobny problem. Więc jak są tego typu oznaki to dostajemy się do czujnika sprawdzamy pod izolacją kabel i jak nie ma przerwy to dopiero wymiana czujnika. Dziękuję wszystkim za pomoc...

Czy mozesz napisac jak konkretnie mierzyles miernikiem? sa trze przewody w kostce czujnika, co dokladnie i jak mierzyles? Przy wlaczonym wstecznym lub parktronicu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie utknelem na etapie odkrecania srubek przy nadkolu, TORX 20 nie kreci a 25 jest juz za duzy... Jakies suegstie jak sobie poradziliscie z wyrobionymi srubkami?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.10.2018 o 09:42, ellah napisał:

TORX 20 nie kreci 

Jak to nie kręci- za mały? Możliwe, że ktoś przed Tobą tym się zajmował. A może śruba zardzewiała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie kreci, wyrobiona dziurka. I teraz torx 25 za duzy... W cholere utknalem, myslalem sciagnac kolo, ale z kolei ni moge srub odkrecic, tak zapieczone...

Macie jakis sposob by odkrecic te srubke jakos? Czy lepiej dac se spokoj i wyciac je dookola tej srubki, wtedy zderzak pusci od nadkola? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyszedł czas aby wymienić czujniki parkowania przód (te w chromie) w pasku B6 2009. Nie chcę płacić kroci za oryginalnego, szukam zamiennika dobrej jakości. Co polecacie z własnego doświadczenia (kupione, zamontowane, działa )  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2019 o 20:14, marzar napisał:

Panowie, przyszedł czas aby wymienić czujniki parkowania przód (te w chromie) w pasku B6 2009. Nie chcę płacić kroci za oryginalnego, szukam zamiennika dobrej jakości. Co polecacie z własnego doświadczenia (kupione, zamontowane, działa )  ?

Na temat trwałości się nie wypowiem, bo wymieniałem przed zimą te dwa przednie chromowane. Kupiłem najtańsze od tego sprzedawcy: 6618760914 (Allegro). Pasują i działają. Jak wytrzymają rok, to będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu, szybkie pytanko. 

Pokazuje mi uszkodzony czujnik lewy skrajny, prawy środkowy, prawy skrajny - wszystkie tył. Od 4 lat nie działają mi czujniki, a dzisiaj podczas ulewy nagle zadziałały i normalnie działa i przód i tył, czy jest możliwość że uszkodzone czujniki nagle zaskoczyły? (3 na raz???) Czy szukać gdzieś przerwanych kabli? Jak tak to czy jest jakieś miejsce gdzie w szczególności należałoby sprawdzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności