Skocz do zawartości
Bimbasz

Napięcie gniazda zapalniczki w bagażniku dopiero po kluczyku

Rekomendowane odpowiedzi

to jak się da to proszę o podzielenie się info !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany rozwiązaniem tego problemu.

W Octavii jest tak, że gniazda zapalniczek są sterowane przez CAN i napięcie jest wyłączane po 30 minutach od wyłączenia stacyjki i otwarciu drzwi kierowcy. To bardzo wygodne i praktyczne.

Jeśli jednak w Passacie zapalniczki są podpięte pod obwód, który jako całość jest odcinany od zasilania po wyłączeniu stacyjki to chyba nie da się tego zrobić bez przepinania kabelków.

Ale pewien nie jestem czy jednak nie ma możliwości indywidualnego sterowania gniazdami.

Pozdrawiam

Tomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio pisał na forum, że przy okazji montażu przetwornicy w bagażniku pozamieniał kable przy bezpiecznikach, żeby mieć stałe napięcie w gnieździe zapalniczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś ostatnio pisał na forum, że przy okazji montażu przetwornicy w bagażniku pozamieniał kable przy bezpiecznikach, żeby mieć stałe napięcie w gnieździe zapalniczki...

 

Musisz przepiąć kabel od zapalniczki, w skrzynce C jest to 38 lub 41 bezpiecznik 15A (w zależności jaki jest rok produkcji auta) na któryś z bezpieczników w tej samej skrzynce od 1-11 lub w jakieś wolne gniazdo z tego samego przedziału. Ponieważ napięcie na tych zaciskach jest przed kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Troche odkopie temat.

Chcialem zamontowac gniazdo zapalniczki w bagazniku.

Nie moge sie doszukac takiego gniazda czy ktos moglby podeslac zdjecie gdzie takie gniazdo znajduje sie oryginalnie?

Czy mozna gdzies zakupic takie oryginalne gniazdo?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie moge sie doszukac takiego gniazda czy ktos moglby podeslac zdjecie gdzie takie gniazdo znajduje sie oryginalnie?

Czy mozna gdzies zakupic takie oryginalne gniazdo?

 

Wpisujesz sobie na alle "passat b6 boczek bagażnika" i możesz oglądać, kupować do woli...

 

http://allegro.pl/prawy-lewy-boczek-bagaznika-vw-passat-b6-kombi-i2500329784.html

http://allegro.pl/vw-passat-b6-boczek-tapicerka-bagaznika-i2459254239.html

http://allegro.pl/tapicerka-boczki-bagaznika-vw-passat-b6-kombi-i2460755056.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, znalazłem na niektórych zdjęciach miejsce zamontowania gniazda. Potrzebował bym zamieścić samo gniazdo, jaki jest numer takiego gniazda? Przeglądałem allegro i jest tego bardzo dużo chciałbym się zbliżyć do oryginału :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, znalazłem na niektórych zdjęciach miejsce zamontowania gniazda. Potrzebował bym zamieścić samo gniazdo, jaki jest numer takiego gniazda? Przeglądałem allegro i jest tego bardzo dużo chciałbym się zbliżyć do oryginału :-)

 

1K0919309 wtyczka wykładzina bagażnika--strona prawa

1K0919341L tuleja napinająca z pokrywą dla pojazdów z gniazdem wtykowym w bagażniku-czerń satynowa 05/08-11/10 9B9 (Limuzyna)

1K0919341G tuleja napinająca z pokrywą dla pojazdów z gniazdem wtykowym w bagażniku-czerń satynowa 05/08-11/10 9B9 (Variant)

 

50508698.jpg

 

Następnym razem zapytaj we właściwym dziale o nr.części ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem zapytaj we właściwym dziale o nr.części ;)

Już kontynuowałem w tym temacie, będę pamiętał na przyszłość.

Dzięki za szybką odpowiedź :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie pasowało to, że prąd jest po kluczyku. Dzięki temu spod zapalniczki mogłem sobie "ukraść" prąd do świateł DRL (dodanych dodatkowo), a z tylnej zapalniczki "ukradłem" prąd do kamery cofania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję temat. Jakby ktoś miał info jak włączyć zasilanie w gniazdkach bez kluczyka i bez lutowania kabli będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez z apytaniem o prad w gniazdku - przydaloby sie do trybu parkingowego kamerki z przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w prosty sposób tego się nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest - w Skodzie z 2019 z wypożyczalni (Superb) - prąd w gniazdkach w kabinie jest zawsze, a w bagażniku 30 minut po zamknięciu auta.

Zaś w VW nie ma w ogóle, bo "względy bezpieczeństwa". Ze względów bezpieczeństwa w VW trzeba przekodować pół auta żeby było tak jak kiedyś.

A przecież i Skoda i VW to ten sam produkt praktycznie. U mnie w B8FL niestety prąd tylko po odpaleniu silnika, po jego zgaszeniu prądu nie ma.

Czy może 2021 roku ktoś ma już na to patent? Może da się jakimś obejściem bez lutowania - jakieś wtyczki/złączki pozamieniać?

 

Dobra, znalazłem ;] Wszyscy którzy mają MQB, oto rozwiązanie:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem, jak po nawałnicy nie było tydzień prądu w domu. Działa. Ale wolę na codzień, jak zasilenia się wyłącza, by przypadkiem nie rozładować akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności