Skocz do zawartości
Bimbasz

Napięcie gniazda zapalniczki w bagażniku dopiero po kluczyku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w moim Passacie kombi mam jedno gniazdo zapalniczki w bagażniku po prawej stronie nad schowkiem. Napięcie pojawia się w nim dopiero jak włożę kluczyk do stacyjki i wcisnę tak aby zapaliły się kontrolki na desce, silnika nie odpalam.

Jest to dla mnie trochę dziwna sprawa, że napięcie pojawia się dopiero w tym gnieździe po włożeniu kluczyka, w poprzednim Passacie B5 FL kombi miałem w bagażdniku dwa gniazda ale napięcie w nich było cały czas, nie zależnie czy był kluczyk w stacyjce czy też nie.

Mam też gniazdo zapalniczki pod tylnymi nawiewami pasażerów (w środkowym tunelu) i w tym gnieżdzie dokładnie tak samo jak w gnieździe zapalniczki w bagażniku pojawia się napięcie.

Czy w gnieździe które jest w bagażniku nie powinno być stałe zasilanie nie zależne od kluczyka? Tak jak to miałem w B5 FL. Takie stałe zasilanie przydało by się bardzo i nie wiem co trzeba zrobić aby przerobić zasilanie tego gdniazda w bagażniku i srodkowym tunelu aby nie było uzależnione od włożonego kluczyka.

Może Ktoś z Was przerabiał juz ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

Dziwna sprawa, u mnie jest dokładnie jak u ciebie w poprzednim modelu, w gniazdach zapalniczek z przodu , z tyłu a także i w bagażniku napięcie mam cały czas bez względu na kluczyk w stacyjce.

Jak znam życie pewnie wystarczy coś Vagiem przestawić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze raz dokładnie sprawdzę gniazda zapalniczek (1xprzód, 1xtył, 1xbagażnik) miernikiem, być może jest w nich jakieś minimalne napięcie bez kluczyka w stacyjce. Pewno masz rację że tylko jakieś ustawienia WAGiem należy zmienić i bedzie OK, tylko jakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

Może pytanie telefonicznie do serwisu pomoże ustalić drogę, mi zdarzało się ładować telefon w bagażniku zostawiając pod hotelem auto na noc, i działało, a że wszytko w tym aucie jest podpięte pod kompa może po prostu podłącz coś bardziej prądożernego a niżeli woltomierz, mam tu na myśli sytuacje gdzie komp odcina napięcie np od żarówki jeżeli uzna że jest spalona, może i tu jeżeli nie wykryje podłączonego urządzenia to napięcia nie podaje ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon do serwisu wykonam jutro, dziś sprawdzałem miernikiem i gdy kluczyka nie było w stacyjce to napięcia nie mam w żadnym gnieździe zapalniczek. Podłączyłem w gnieździe w bagażniku lodówkę turystyczną nie pomogło, wisiała na kablu parę min i prąd nie dopłynął ;-) Działała tylko wtedy gdy kluczyk był włożony i świeciły się kontrolki na desce rozdzielczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim nowym B6 jest identycznie jak pisze autor watku - zasilanie 12V pojawia sie tylko i wylacznie przy wlozonym kluczyku i zapalonych kontorlkach.

 

Czy udalo Wam sie ustalic, czy mozna to latwo zmienic?

 

Chyba jednak podjade do ASO, bo oprocz tego ustawienia, chcialbym jeszcze zmienic swiatla na tryb skandynawski... ale moze poczytam jeszcze forum, to znajde inne ustawienia, ktore warto zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moim passku jest odwrotnie prąd w gniazdku zapalniczek jest zawsze nie zależnie czy jest włożony kluczyk czy nie napewno jest tak w gniazdku z przodu i w ty z tyłu nie wiem jak jest w bagazniku ale dzisiaj sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do ASO - podobnież to jest standardowe ustawienie i zabezpiecza przed rozładowaniem akumulatora (np. taką lodówką 12V).

Ale jak podjadę, to jeszcze to sprawdzą w komputerze.

 

Nie wiem na ile im wierzyć, bo gdy spytałem o tryb skandynawski dla świateł, to twierdzą, że musi być jakiś specjalny moduł dla światel do jazdy dziennej. A jak go nie ma, to nic się z tym nie da zrobić... Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo ja w swoim passku mam napięcie cały czas może to dlatego że mam jednego z pierwszych modeli b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez napiecie jest tylko po zalaczeniu zaplonu, przez to moje stare CB Alan 28 zawsze budzi mi sie na '9' zamiast na '19'. Powinna byc mozliowsc wyboru/przeprogramowania albo specjalny system zapobiegajacy wyladowaniu akku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem u siebie i napięcie jest cały czas we wszystkich gniazdach , a kolega ma paska z 2007 i niestety dopiero po kluczyku . Widać zależy od roku produkcji i modyfikacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do kilku serwisów VW z pytaniem z tematu tego postu i wszystkie serwisu stwierdziły iż jest to już fabrycznie ustawione, że napięcie pojawia się dopiero po włączeniu kluczyka. I nie można tego zmienić poprzez podłączenie komputera i zmianę jakiegoś ustawienia. Wszystko ze względów bezpieczeństwa tak aby przypadkiem nie zostawić jakiegoś urządzenia włączonego w aucie co mogło by spowodować rozładowanie się akumulatora.

Podobno kable do zapalniczek są tak ustawione że dopiero pojawia się w nich napięcie po kluczyku. Ale jak najbardziej mogą w serwisie VW to zmienić tzn. przeprowadzić modyfikacje wiązek elektrycznych tak aby napięcie było cały czas - koszt takiej usługi zależnie od serwisu od 200 do 400zł. Przy takich kwotach jestem w stanie chyba się przyzwyczaić do napięcia po kluczyku lub samodzielnie coś wymyślić. Może pociągnę dodatkowe kable do bagażnika i założę tam dodatkowe gniazdo w którym będzie napięcie cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej przerobić zasilanie gniazd niż dodawać nowe gniazdo plus kabel (mniej problemów i łatwiej ) moim zdaniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos w koncu znalazl rozwiazanie na ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę tez mnie to irytuje mimo poszukiwań rozwiązania nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie takie samo pier... jest w całej sieci VW. Jak miałem skodę to mówili nie da sie skandynawskich swiatem zaprogramować potrzebny jest moduł. OK po miesiącu przyjechał kolega z zaprogramowanymi dziennymi i się zaczął śmiać z RÓŻNIC MODELOWYCH "moduł to jest potrzebny jak chcesz Włączać i wyłączac światała", a jak na stałe wystarczy przeprogramowac i już. I tak zrobiłem. W bagażniku identiko nie da się zmianić ustawień zapaliczki w innym warsztacie nie ma problemu. W Passacie identyko nie da sie swiatem a ja je mam zaprogramowane i to zbdury opowiadają i pewnie jest tak z gniazdem w bagazniku. Co za imbecyl wkładał by gniazdo, którego nie mozna uzyć do tego doczego jest stworzone. TJ lodówka, ładowanie telefonu, sprzęt picnikowy. I to ma działać tylko z odpalonym silnikiem śmiech HEHEHEHEHEHEHE

Edytowane przez Pini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za zasilanie gniazd odpowiedzialny jest bordnez i to jest ustalone. Jak tylko powiesz jaki bit którego bajtu jest za to odpowiedzialny będę wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie tylniej zapalniczki jest z prawej skrzynki bezpieczników, ja po prostu przelutowałem kabel idący do tylniej zapalniczki pod bezpiecznik na którym było napięcie przed stacyjką, ale faktycznie jak ktoś wie w którym bicie bornetza jest to ukryte było by to profesjonalniejsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł 1968

A ja w moim pasku nie mogę znaleźć gniazda zapalniczki w bagażniku. Musiałem lodówkę postawić za fotelem. W tym modelu chyba nie ma gniazda w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja w moim pasku nie mogę znaleźć gniazda zapalniczki w bagażniku. Musiałem lodówkę postawić za fotelem. W tym modelu chyba nie ma gniazda w bagażniku.

 

To ciekawe, ja w poprzednim pasku B5FL kombi miałem 2x gniazdo zapalniczki w bagażniku, z tym że jedno było oddzielnie zasilane i oryginalnie podpięte jak dobrze pamiętam na 40A bezpiecznik

 

A masz sedana czy kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności