Skocz do zawartości
djmaniek3

Jaką końcówkę drążka kierowniczego polecacie???

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przez jakiś miesiąc czasu skręca mi auto trochę w lewo jak puszcze kierownice, byłem na przeglądzie i stwierdził że nie mam luzów ani nic nie jest do wymiany, więc pojechałem do innego diagnosty no i stwierdził że końcókę drążka kierowniczego mam do wymiany.

I teraz mam takie do was pytanie jaką firmę polecacie???

QH, OPT-L, HP, FEBI, RTS ????

podaję z tej strony gdyż będę miał większe zamówienie...

http://www.automotosklep.home.pl/cgibin/shop?show=IS65M1&sort=id&sid=51ff47be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego zestawu to tylko Febi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Febi, ewentualnie Ruville albo Swag, inne badziewia typu HP, GH, GPD odrazu sobie odpuść :D. Osobiście raz zdradziłem Febi i ,,nowe,, końcówki wytrzymały 7 miesięcy i 10 tys.km. przebiegu :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu założyłem końcówki swag, ale 1,5 roku temu założyłęm jakieś tanie badziewia po 15zł za sztuke czy mniej i wytrzymały mi jakieś 30 000km wiec nie tak tragicznie, zobacz ile wytrzymają końcówki po 40zł za sztuke,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemforder (czy jak to tam się pisze).

Wymieniłem 100tyś temu końcówkę drążka i sworzeń wahacza i do dzisiaj robią.

W "międzyczasie" wymieniałem drugi sworzeń, dałem Febi, no i ten już zdążył paść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wszystkkim za pomoc. czyli wnioskuję że jak jakiejś części nie ma dostępnej w sklepie tzn. że dobrze się ona sprzedaję i jest dobra :) już zamówiłem Febi na obie strony.

 

jeszcze mam pytanie do

Elrond
a czym się różni od innych końcówek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioskinny

najlepsze TRW teraz to się nazywa LEMFORDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRW to nie lemforder.

i unikajcie TRW bez pudełek - zle wytoczony stożek i bardzo ciezko ja wogole przykrecic - BADZIEWIE

koncowki daja rade z RTS, delphi, lemforder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRW to producent na pierwszy montaż do Skody i nie polecam bo używają dziwnej stali ,która bardzo szybko koroduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czym się różni od innych końcówek??

 

Pewnie jakością wykonania i użytych materiałów.

Tak jak napisałem - febi, mimo dosyć dobrej opinii mnie zawiodło.

Z resztą teraz to w pudełkach z napisem febi różne rzeczy się znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko LEMFORDER. Jakość wykonania jest nieporównywalna....z niczym. Zresztą to taka część na której strach oszczędzać. Więc trzeba brać najlepszą, różnica w kasie niewielka.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

febi padły u mnie po 15tys km ale na sportowym zaiasie i niskim profilu, teraz TRW założyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

trw moog lemforder-inne firmy sie nie licza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dziś okazało się że wszystko jest ok tylko... końcówka drążka kierowniczego prawa strona... natychmiast do wymiany... ;) Stacja diagnostyczna poleciła 2 rodzaje FEBI lub TRW. Febi nie było więc kupiłem TRW cena to 109 zł zapakowana w czerwonym kartoniku z białymi napisami w środku książeczka ( instrukcja wielojęzyczna ) oraz w foli końcówka drążka + śrubka z podkładką. Na foli naklejka z jakimś numerem 21380878.Z i od wewnętrznej strony kartonu wydziurkowany jakiś symbol BB220906T. Teraz reszta należy już do mechanika ;)

Pozdrawiam wszystkich ciepło kaMILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór kolego u mnie w Krakowie TRW kupił byś za 85 zł (końcówke drążka) TRW jest w tej chwili najlepsze!!!!!!!!!! Moog i lemforder są nieporównywalnie gorsze.Wiem z własnego doświadczenia i kolegów.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości:D ile średnio może kosztować wymiana drążków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak z ciekawości:D ile średnio może kosztować wymiana drążków?

mi koleś w lublinie za wymiane drążków i końcówek + geometria ze zbieżnośćią bo wymieniałem wahacze i mocowania, to coś koło 80zł mniej więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moog i lemforder są nieporównywalnie gorsze.Wiem z własnego doświadczenia i kolegów.

 

A co Ci w Lemforderze nie pasuje ? Ja jeżeli będe coś robił to biore albo Lemfordera tylko teraz :) Na forum Golfa lemforder zbiera same bardzo dobre opinie.. Ale ilu urzytkowników tyle opinii.. inny jedzi głownie po równej dordze i uważa na dłoy inny za****dala po dziurach i sie dziwi ze 10 tys wytrzymują koncówki a to też jak sie urzytkuje trzeba brać pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry wybór kolego u mnie w Krakowie TRW kupił byś za 85 zł (końcówke drążka) TRW jest w tej chwili najlepsze!!!!!!!!!! Moog i lemforder są nieporównywalnie gorsze.Wiem z własnego doświadczenia i kolegów.Pozdrawiam.

Hmmm... Dziwne... Mam drążek MOOG, lata już prawie 2 lata i nic się nie dzieje. A przez ten czas nalatałem 40k km. Dodam tylko, że tu gdzie mieszkam jest dziura na dziurze, czasami do klienta się jedzie prawie polną drogą. A końcówki drążków to tylko Lemforder.... Chyba, że kolega miał "Lemfordera", który tylko leżał koło Lemfordera... Albo po prostu trafiłeś na jakiś lipny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności