Skocz do zawartości
DeviC3

Śmierdzi gazem albo benzyną

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wjeżdżam do garażu to zawsze albo śmierdzi gazem albo benzyną (zależy na czym jadę w danym momencie). W środku raczej nie śmierdzi(chyba że już straciłem do tego węch xD), ale z tego co wiem nie powinna się ta woń tak intensywnie roznosić.

Jak otworzę maske, to czasami też czuć jakąś woń, ale nie jest tak intensywna i nie jest to ani gaz ani PB, takie niewiadomo co.

Będe wdzięczny za jakąś solucje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdżasz tyłem czy przodem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze tyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Może spróbuj wjazdu przodem wtedy spaliny samoczynnie ulotnią się na zewnątrz garażu i po temacie .Pozdrawiam vwforum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze nie domyślasz sie dlaczego śmierdzi spalinami gazu/paliwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie. Niewiem czy to ma znaczenie, ale ostatnio mi spalanie wzrosło, jeżdżeostatnie 2 tyg. cały czas na gazie, bo jak przełączam na benzyne to silnik od razu gaśnie i muszę zrobić reset. Możliwe, że będe musiał iść z tym do gazownika, bo nie mam pojęcia dlaczego mi auto gaśnie po przełączeniu na benzyne, może silniczek krokowy? Jeszcze go nie wymieniałem, a to niemały wydatek.

Ah i jeszcze coś, dzisiaj jak dojeżdżałem do pracy to mi wskoczył na dosyć wysokie obroty (2000) i tak trzymał aż go nie zgasiłem (na gazie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lepiej żeby nie śmierdziało. Chodzi tylko o to, że ten zapach jest intensywny i czuć go nie tylko przy samym wydechu, ale z 2-3m już się ulatnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to chodzi o spaliny z wydechu? Bo z tego co tu czytam, to mowa jest raczej o zapachu paliwa czy gazu, a nie spalinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o spalinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spaliny musisz czuć. Rady nima :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niewiem czy to musi być tak intensywny zapach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podjedź na analizator spalin. Diagnosta Ci powie co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś też śmierdziało benzyną ale przy odpalaniu dostawał taką dawkę paliwa że szło mi paliwo do wydechu aż kapało między rurą a katalizatorem Stąd miałem kłopot z odpaleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podnieść wtrysk do góry, zobacz czy nie chodzi na boki, jednym słowem sprawdź gumową podstawę wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi kiedyś też śmierdziało benzyną ale przy odpalaniu dostawał taką dawkę paliwa że szło mi paliwo do wydechu aż kapało między rurą a katalizatorem Stąd miałem kłopot z odpaleniem

No i jakie znalazłeś rozwiązanie?

 

A co do tematu, jeśli problemem dla autora jest to że śmierdzi z rury to ne podejmuję się podpowiedzi. Ale jak czuć smród w kabinie to warto obejrzeć rurkę odmy. Niezły syfik się ulatnia tamtędy przez cały czas jak jest dziura.

Edytowane przez kaszanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności