Skocz do zawartości
allosza

Problem kluczykiem

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos może polecić jakiegos magika od kluczyków niestety przestał działac (tylko funkacja zamykania) czy ktos poleci gdzie z tym się udac oczywiście poza serwisami

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge ci podpowiedzieć że zepsuł się przycisk.ja miałem tak samo tylko że nie mogłem otworzyć.w ASO dostalem nowy kluczyk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w aso zaspiewali 600,- za kluczyk.

Jezeli to przycisk to poszukaj na allegro. Przelozysz tylko przycisk i bedzie wszystko ok za ok 100 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

a ja mam znowu problem z kluczykiem taki, że czasem zamknę z pilota samochód i to nie zawsze, a o otwarciu już w ogóle nie ma mowy. widzę, że diodka miga jak naciskam czy to zamykanie czy otwieranie, ale bez reakcji. dodam, że wymieniałem baterie na nowe.

dostanę od Was jakąś radę albo przyczynę tego problemu??

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś mi podpowie jak zaprogramować drugi kluczyk bo jeden mam nie zaprogramowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zaprogramowania kluczyka jest potrzebny TachoVAG, bez tego ani rusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasimpreza

witam kupiłem takiego passata B6 że jeden z dwóch kluczyków nie działa. Dioda miga ale nic nim nie można zrobić kolega sprawdził i ten kluczyk wysyła inny kod od tego co można nim wszystko zrobić. pytanie czy każdy kluczyk wysyła inny kod . Jeżeli nie to może jest to kluczyk od jakiegoś innego samochodu ? niewiem czy idzie zrobić żeby działał na moim? pozdrawiam.

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge ci podpowiedzieć że zepsuł się przycisk.ja miałem tak samo tylko że nie mogłem otworzyć.w ASO dostalem nowy kluczyk

DOstales za free czy buliles? Jesli za free, to czy auto na gwarancji bylo?

Dzis i mi kluczyk przestal dzialac (tzn tylko zamyka auto i czasem otwiera bagaznik, ale nie otwiera). Bateria wymieniona i nadal nic.

Do szalu doprowadza mnie to auto powoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trzeba zsynchronizować kluczyk z modułem w samochodzie:

1- nacisnąć przycisk na pilocie z symbolem otwartej kłódeczki - otwierajacy,

2- w ciągu 1. minuty zamknać samochód przy użyciu ostrza kluczyka.

Jeżeli synchronizacja nie przynosi efektu, należy liczyć się z uszkodzeniem kluczyka.

Powodzenia!

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis i mi kluczyk przestal dzialac (tzn tylko zamyka auto i czasem otwiera bagaznik, ale nie otwiera). Bateria wymieniona i nadal nic.

 

Ja miałem to samo i na szczęścia jeszcze na gwarancji.Koszt kluczyka ponad 500zł plus dodatkowo grot ten plastikowy ponad 100zł o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem polega na tym, że samochód z pilota otworzyć mogę z max. 3 metrów, ale żeby go zamknąć to już tylko z najbliższej odległości i to stojąc z przodu samochodu. Bateria nowa z ASO (myślałem, że może w niej jest problem dlatego tam zakupiłem). Dioda miga za każdym razem przy naciśnięciu każdego z trzech przycisków. Z drugim kluczykiem sprawa wygląda podobnie. Uwalonej anteny nie biorę pod uwagę (a może powinienem), bo maksymalna odległość zamykania nie jest równa maksymalnej odległości otwierania. Czy można to VAG'iem ustawić - może tu jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można to VAG'iem ustawić

Nie mozna. Nie ma osobnych anten na zamykanie, otwieranie i bagażnik (przynajmniej nic o tym nie wiem). Spróbuj przeczyścić kluczyki wewnątrz zmywaczem korozji konektorowej. Zresetuj komputer odłaczając klemę na 15 minut, zsynchronizuj powtórnie kluczyki wg. zalecenia jak wyzej. Zmierz napięcie baterii, może są "wysypane". I tyle zdołasz sam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj potrzebowalem baterii do licznika rowerowego i wyjalem z tego niedzialajacego pilota, jednak po zdjeciu obudowy, tak z ciekawosci zaczalem paluchem dotykac dosc mocno po jego bebechach, celem znalezienia jakiejs ruchomej czesci, ktora (w moim przekonaniu) mogla ulec zniszczeniu - i tu - niespodzianka - pilot zaczal dzialac po takim krotkim masazu:) Wszystko dziala jak nalezy-

 

@rad330 - jesli kluczyk padnie to wyjsciem jest tylko ASO czy jacys magicy tez dorobia kluczyk do B6?

 

@servee i woys - Wydaje mi sie, ze jesli po wcisnieciu przycisku, mignie czerowna dioda, to z pilotem jest wszystko OK. Winy doszukiwal bym sie w odbiorniku - z tym ze nie mam pojecia gdzie on jest;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pilot zaczal dzialac po takim krotkim masazu

Zdaje się ze coś radziłem:

Spróbuj przeczyścić kluczyki wewnątrz zmywaczem korozji konektorowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@rad330 - jesli kluczyk padnie to wyjsciem jest tylko ASO czy jacys magicy tez dorobia kluczyk do B6?

 

niestety tylko ASO, bo oni programują go pod dany samochód online :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenia ze starszymi passatami moge powiedziec ze problem lezy w kluczyku (dokladniej w plytce pilota) niz w antenie odbiorczej.

wymiana pilota na nowy zawsze pomagala....

jakkolwiek ktos ostatnio mi polecil plyn do czyszczenia stykow i lepszego przeplywu sygnalu/pradu

na ebayu znalazlem cos takiego

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180659016326&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

na pewno znajdziecie cos podobnego na allegro.

co do kodowania nowych kluczykow

musi ktos miec naprawde dobry spret zeby to zrobic (koszt okolo 10000 euro)

niewielu ludzi to ma w pl wiec w wiekszosci wypadkow - tylko ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i dziś mnie też dopadł problem pilota a mianowicie zamknąłem auto i już z pilota nie otworzyłem , jedynie grot i manual auto odpaliło . Mam pytanko jak sprawdzić czy to pilot padł czy komfort drugi pilot zgubiłem dawno temu . Bateria wymieniona diody świeca pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w ruda Śląska?

Masz tam punkt na ul Joanny tam Ci sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę nieco wątek co by nie tworzyć kolejnego...

Wyjąłem z szuflady oryginalny drugi kluczyk, który przez kilka ostatnich lat nie był używany, właściwie to nawet chyba nigdy nie był do auta wkładany, leżał sobie zawsze jako rezerwowy. Zaznaczam, że klucz jest fabryczny od tego auta.

Jak się okazało - nie działa, wymiana baterii nie rozwiązała problemu, gorsze po włożeniu do stacyjki auto go nawet nie rozpoznaje bo wywala komunikat o aktywnym immo...

Czy czeka mnie tylko kosztowana wizyta w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności