Skocz do zawartości
rugo

Porada- oświetlenie LED na nogi

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki.

 

Jak dobrze napniesz tą taśmę i przykleisz, bardzo mocno rozgrzejesz klej i wcześniej będziesz miał taśmę LED sprawdzoną, że idealnie będą wchodziły diody w otwory to po robocie wygląda naprawdę ciekawie (jak oryginał) Sam goły pas ledowy nie wygląda zbyt ładnie, a w owej opcji uważam jest git i ułatwia to robotę, bo nie wyobrażam sobie lutować pojedyncze jakieś diody...

 

Klej również jest po to, że pas ledowy ma styki od strony diod i zabezpiecza, aby nie stykało się z aluminium i nie robiło jakiś zwar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo halo :-)

 

Dzisiaj przez przypadek odkryłem, że w superb były oryginalnie oświetlone fotele i można to zastosować w Passacie :-)

Lampki pod siedzeniem są identyczne jak te w drzwiach od spodu, na tą samą kostkę podłączane, jedynie obudowa jest inna (ale kupując lampkę od drzwi i mając taki plastik będzie pasować):

IMG_20150413_175327.jpg

IMG_20150413_175334.jpg

IMG_20150413_175347.jpg

 

Ja wyrwałem od kolesia 3 takie lampki, 4-tą obudowę zamówiłem w ASO - chcą 30 zł/szt. (zdziercy)

 

a montujecie tak:

IMG_20150413_175400.jpg

z tego co się orientuje to każdy fotel ma takie "dziurki" pod spodem, gdzie właśnie idealnie lampka pasuje :-)

 

A oto przygotowanie do podwójnego podświetlenia :D

IMG_20150414_180937.jpg

IMG_20150414_181103.jpg

Później podrzucę jeszcze coś ciekawego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Halo halo :-)

 

Dzisiaj przez przypadek odkryłem, że w superb były oryginalnie oświetlone fotele i można to zastosować w Passacie :-)

Lampki pod siedzeniem są identyczne jak te w drzwiach od spodu, na tą samą kostkę podłączane, jedynie obudowa jest inna (ale kupując lampkę od drzwi i mając taki plastik będzie pasować:

[ATTACH=CONFIG]131029[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]131030[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]131031[/ATTACH]

 

Ja wyrwałem od kolesia 3 takie lampki, 4-tą obudowę zamówiłem w ASO - chcą 30 zł/szt. (zdziercy)

 

a montujecie tak:

[ATTACH=CONFIG]131033[/ATTACH]

z tego co się orientuje to każdy fotel ma takie "dziurki pod spodem, gdzie właśnie idealnie lampka pasuje :-)

 

A oto przygotowanie do podwójnego podświetlenia :D

[ATTACH=CONFIG]131034[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]131035[/ATTACH]

Później podrzucę jeszcze coś ciekawego :D

 

dwa lata temu takie montowałem ale gratuluję odkrycia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żadna nowosc, otwory sa wlasnie pod te lampki i cala instalacja tez :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeżeli się mylę, ale odebrałem to jak zachowanie dzieci, które muszą przypisać sobie i podkreślić kto jest lepszy (to ja byłem pierwszy, nie bo ja, a właśnie, że ja2 lata temu) osobiście uważam, że było to zbędne... :-P

 

Napisałem odkryłem, bo nie wiedziałem o tym, przecież wiem, że nie jestem pierwszy, skoro np. w superbach jest montowane od 10 lat. Jest tutaj temat porady, więc tutaj wrzuciłem, a dam rękę uciąć, że takich osób jak Wy wiedzących jest zdecydowana mniejszość na forum :-)

 

Mmissiek: Ty montowałeś, ale jakoś do dzisiaj nie zamieściłeś fotek jak to wygląda już zamontowane u Ciebie. A i po co cytujesz jak odpisujesz od razu pode mną ? myślałem, że tak nie wolno robić na forum (powstają tasiemce)

Dszyszko: otwory to rozumiem, ale jaka instalacją ? jak masz tylko airbagi to masz jedynie tą instalację w fotelach, resztę trzeba przecież dodać, dorobić...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Co jest odpowiedzialne za regulację oświetlenia deski (siły świecenia) ? czy to jest dokładnie pokrętło obok włącznika świateł, czy jednak coś innego zmienia natężenie ?

 

Już sobie odpowiedziałem - dokładnie do pokrętła jest płytka, która moduluje napięcie z 12 v które dostaje na wejściu do nawet 2 na wyjściu. Przerabiam jak pisałem wcześniej, aby zamiast regulacji oświetlenia lamp (góra/dół) zrobić drugie pokrętło którym będę regulował jasność czerwonego oświetlenia nóg (mam xenon, więc oryginalnie nie mam w pokrętle reg. lamp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, jeżeli się mylę, ale odebrałem to jak zachowanie dzieci, które muszą przypisać sobie i podkreślić kto jest lepszy (to ja byłem pierwszy, nie bo ja, a właśnie, że ja2 lata temu) osobiście uważam, że było to zbędne... :-P

 

Napisałem odkryłem, bo nie wiedziałem o tym, przecież wiem, że nie jestem pierwszy, skoro np. w superbach jest montowane od 10 lat. Jest tutaj temat porady, więc tutaj wrzuciłem, a dam rękę uciąć, że takich osób jak Wy wiedzących jest zdecydowana mniejszość na forum :-)

 

Mmissiek: Ty montowałeś, ale jakoś do dzisiaj nie zamieściłeś fotek jak to wygląda już zamontowane u Ciebie. A i po co cytujesz jak odpisujesz od razu pode mną ? myślałem, że tak nie wolno robić na forum (powstają tasiemce)

Dszyszko: otwory to rozumiem, ale jaka instalacją ? jak masz tylko airbagi to masz jedynie tą instalację w fotelach, resztę trzeba przecież dodać, dorobić...

 

Maciej wygląda na to, że źle zrozumiałeś. Bardziej miałem na myśli to, że była o tym już mowa tutaj i fotki też, więc nie trzeba dawać następnych bo się serwer zapycha. Ja zawsze cytuję osobę której odpowiadam by nie było tak, że ktoś przeczyta i nie będzie wiedział o co chodzi.

 

Masz rację ja u siebie też nie miałem instalacji i kabelki sam przekładałem. Zdjęcia są w moim temacie a na pewno powinny (istnieje możliwość że zniknęły - sprawdzę czy mam na kompie i wrzucę)

 

BTW.

 

Zdjęcie jest tutaj:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/119962-Monta%C5%BC-o%C5%9Bwietlenia-pod-nogi-prz%C3%B3d-i-ty%C5%82-manual?p=1931474&viewfull=1#post1931474

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz z jednej strony rację z tymi fotami, ale z drugiej nie do końca bo w Twoim temacie kto to odnajdzie ? a jak ktoś wpisze b5 oświetlenie LED to ten temat w googlach wyskakuje - mniejsza o to :-)

 

ja mam tak:

P5090003.jpg

P5090004.jpg

P5090005.jpg

P5090006.jpg

 

Na tył lampki od superb jak już wiadomo, a na przód lampki co są w podsufitce do oświetlania lusterka w słonecznikach. Dziurkę wycinamy oczywiście trochę mniejszą - idealnie się trzymają.

 

Przerobiłem tak, że oryginalnym regulatorem reguluje i oświetlenie deski i przestrzeni nóg jednocześnie, a drugim osobno tylko nogi - robiłem to w razie gdyby to miało mi/ komuś przeszkadzać - po tygodniu użytkowania uważam, że jasność idealna i nie trzeba zmniejszać - jadę na maxa, ale i pasek ledowy nie był ten power...

No i oświetlenie z tyłu - niestety ciężko to nakręcić, bo ledy nie są mocne i filmik nie oddaje reala

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później podrzucę jeszcze coś ciekawego :D

 

 

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn masz 2 regulatory? gdzie upchnąłeś drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast regulatora świateł :-) Pisałem wcześniej,że tak chcę zrobić i "voila" :-P

ja miałem oryginalnie tylko reg.deski (xenon), kupiłem regulator standard za 10 zł (reg. świateł i reg, dechy) wymontowałem swój regulator dechy i wstawiłem do drugiego zamiast wysokości świateł. trochę było rzeźby z tym, ale działa git.

Wyglada tak:

IMG_20150510_144237.jpg

regulacja jest wprost odwrotna do dechy, ale z uwagi, że odwrotnie trza wstawić regulator.

rozjaśnia się kręcąc jedno z góry na dół, a drugie z dołu do góry, ale zgodnie z nadrukiem na pokrętle jest...

Dorobiłem sobie jeszcze oświetlenie pod maską - jak ostatnio żarówkę wymieniałem w ciemnicy to mnie szlag trafił i powstało oto takie coś >>>tutaj foto i filmik<<<

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja robota, niebieskie moduły i efekt:)

IMG_0801.jpg

IMG_0809.jpg

IMG_0815.jpg

IMG_0816.jpg

IMG_0820.jpg

IMG_0819.jpg

IMG_0821.jpg

IMG_0817.jpg

na żywo wygląda o wiele lepiej, podłączyłem się pod lampkę w popielniczce dzięki czemu mogę regulować siłę świecenia pokrętłem regulacji podświetlenia licznika, planuję jeszcze dodać dodatkowy wyłącznik oświetlenia nóg.

IMG_0810.jpg

IMG_0815.jpg

Edytowane przez mati17744

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że świecą na niebiesko to jeszcze non stop i wszystkie 4 - zamiast po otwarciu konkretnych drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dość, że świecą na niebiesko to jeszcze non stop i wszystkie 4 - zamiast po otwarciu konkretnych drzwi...

czyli wszystkie założenia spełnione;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli wszystkie założenia spełnione

 

Jak dla mnie słaby efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie słaby efekt końcowy.

 

Efekt końcowy to jeszcze nie jest bo jest także opcja dania jakiegoś przekaźnika, żeby włączał podświetlenie po otwarciu drzwi (osobiście preferuję wszystkie lampki tak jak wnętrze), a później podtrzymanie napięcia z włączonych świateł z możliwością wyłączenia. Tylko nie ogarnąłem jaki przekaźnik mogę dać, bo chodzi mi o to, żeby prąd nie szedł z ledów w podświetlenie wnętrza:) poza tym wstawiam foty żeby ktoś zobaczył jak wygląda niebieskie bo osobiście się wahałem między czerwonym, a niebieskim.

Edytowane przez mati17744

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności