Skocz do zawartości
  • 0
grzesiek1990

Od czego ta wtyczka?? Foto

Pytanie

witam panowie:)

kupiłem paska b4 i mam pytanko od czego jest ta wtyczka i gdzie powinna byc wpięta?? posiadam climatronica i wyskakuja mi błedy moze ma to cos ze sobą cos wspulnego:)

 

01271 - Mechanizm/silnik nastaw klapy temperatury – V68 (awaria silniczka/zablokowany)

01274 - Mechanizm/silnik nastaw klapy nawiewu powietrza – V71 (awaria siln/zablokowany)

 

 

934a861ff2a2ce16med.jpg b6aa4be5eac66bc5med.jpg

 

kurcze zapomniałem jej zaznaczyc :grrr: ale mam nadzieje ze dobrze ją widac :bigok:

 

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 17:36 ----------

 

forum passata a nikt ni wie od czego ta wtyczka:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Temperaturę na climatronicu dobrze podaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do czujnika na łączeniu odmy z rurą od filtra powietrza do turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Temperaturę na climatronicu dobrze podaje ?

raczej tak:)

Do czujnika na łączeniu odmy z rurą od filtra powietrza do turbiny

mozna jakies foto prosic gdzie to mam dokładnie wpiąc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie masz tego czujnika jutro po pracy zrobię zdjęcie jak to wygląda u mnie i Ci pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
nie masz tego czujnika jutro po pracy zrobię zdjęcie jak to wygląda u mnie i Ci pokaże
oki to czekam na fotke:)

a powiedz mi dlaczego go nie mam ?? widze ze ty tez masz 1z i wniąskuje ze masz ten czujnik... za co on odpowiada??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

d8e7da87acccfd01m.jpg

cdeade7c98f12f9dm.jpg

 

U mnie to wygląda tak. Ten czujnik na podszybiu to z tego co pamiętam jest od temperatury zewnętrznej ale ten w przewodzie powietrznym to niewiem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czujnik temperatury zewnętrznej znajduje się w zderzaku pod prawym kierunkiem (sam dół zderzaka) a taką wtyczkę wolną też mam i klimatronik mi błędów nie zgłasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wtyczka jest od czujnika temperatury klimatyzacji co by sie nie załączała poniżej 5*C

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=23891&highlight=czujnik+podszybiu

 

lub

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=22449&highlight=czujnik+podszybiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Każdy klimatronik ma ten czujnik bo u mnie nie ma takiego czujnika mam błąd włącznika klimatyzacji ale myślałem że temu bo jest pusta. Jak z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a ja tez mam taką wtyczkę wolną ale mam klime bez klimatronica - do włacznika klimy (tego poniżej 5stC) jest inna wtyczka.. nie wiem do czego jest ta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiele passatów b4 ma takie wtyczki. Mój też i nie mam pojecia od czego. Pewnien mój znajomy pojechał do serwisu w tej sprawie. W serwisie mu powiedzieli że jest sporo takich wolnych kostek w aucie. I nawet oni nie mają pojęcia do czego one są. A wiązki są standardowe niezależnie od wyposażenia.

Ale na innym forum znalazłem też taką opinię: "Mój znajomy miał pomysł od czego może byc. Powiedział że to jest takie wyprowadzenie napięcia do jakiegoś kondesatora lub cewki. Który następnie się podpina pod maske, lub gdzieś w okolice podszybia.

Pytam, ale po co?

No jak po co! Jak naprzyklad masz sąsiada który ma kotka, który z kolei ma głupie przyzwyczajenie to siadania sobie na cieplutkiej jeszcze masce. Jak tylko przyjedziesz pod dom. A wtedy masz lakier porysowany, pełno śladów od łapek. Albo jeszcze nie daj boże zrobi ci siusiu do podszybia to jesteś chłopie załatwiony na cacy. A tak to podpinasz jakieś cudo i kotek dostaje po jajach i jest spokój"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czemu nie wiadomo ? Ja mam tą wtyczkę podłączoną do czujnika także do czegoś ona jest przewidziana a nie wisi tak sobie. Później zobacze numery tych 2 czujników to dojdziemy od czego one są.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Koledzy ja też mam tą wtyczkę wolną, a wszystko działa poprawnie. Czujnik znajdujący się na podszybiu jest chyba ob temp wyświetlanej w MFA, a czujnik przy zderzaku jest od kompresora od klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Koledzy ja też mam tą wtyczkę wolną, a wszystko działa poprawnie. Czujnik znajdujący się na podszybiu jest chyba ob temp wyświetlanej w MFA, a czujnik przy zderzaku jest od kompresora od klimy.

ja mam MFA i jakis nie mam tego czujnika a nawet chyba w MFA nie mam takiej opcji wyswietlania temperatury:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
ja mam MFA i jakis nie mam tego czujnika a nawet chyba w MFA nie mam takiej opcji wyswietlania temperatury:/

jak masz climatronik to w MFA nie ma opcji wyświetlania temperatury, jest na wyświetlaczy klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a wiec tak ta kostka jest od czujnika temperatury zewnecznej wyswietlanej na MFA:) własnie to sprawdziłem:) w taki sposób ze wszedłem w tryb serwisowy MFA i tam wyskoczyło mi -40:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
a wiec tak ta kostka jest od czujnika temperatury zewnecznej wyswietlanej na MFA własnie to sprawdziłem w taki sposób ze wszedłem w tryb serwisowy MFA i tam wyskoczyło mi -40

Mylisz się.

Jak masz climatronik to wyświetlanie temperatury w mfa jest nieaktywne, tą funkcję przejmuje climatronik. Kostka licznika nie ma fizycznego połączenia z żadnym czujnikiem temperatury, pokazuje -40 ponieważ sterownik climatronika podaje sygnał do wyłączenia funkcji temp. zewnętrznej(masę jak dobrze pamiętam).

 

---------- Post added at 20:08 ---------- Previous post was at 20:05 ----------

 

BTW ta kostka z ze zdjęć nie ma nic wspólnego z climatronikiem/klimą, tym bardziej z jakimś cudem:rotfl:kopiącym koty po jajach:rotfl::rotfl:

post nr7 kolegi Waldek- zdjęcie pierwsze to jest rozwiązanie Twojej zagwozdki ;)

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja niemam climatronica a w MFA niemam takiej opcji jak temperatura jakakolwiek oprócz oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam czujnik temperatury przy filtrze kabinowym pokazuje temp w MFA, a ta kostka jest wolna i jest schowana koło czujnika od ciśnienia w ukladzie klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość slajdolot

 

To ciekawe bo ja nie mam ani climatronika ani MFA a takowy czujnik występuje. Zgadzam się z tym co było napisane kilka postów wcześniej, że jest to czujnik załączania klimy. Jak kupowałem auto w lutym to go grzaliśmy lampą żeby sprzawdzić czy klima startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności