Skocz do zawartości
rysiek25

Zablokowane drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przyjacielu próbowałem wszystkich sposobów nawet z waleniem pod klamką :) dzisiaj zajrzałem pod wykładzinę wszystko suche przewody igiełka tak samo moduł. Zanim ściągnę blachę i rozwalę zamek chciałbym spróbować jeszcze podłączyć na krótko z aku tylko nie wiem do jakich przewodów podłączyć. Z tego co wyczytałem to pin 1 i2 ale blachy jeszcze nie ruszałem i pewnie żeby tego się dowiedzieć niestety chyba będę musiał odkręcić ta blachę dopiero może w tedy dojdę który to pin 1i2 .

Na razie kombinuje żeby nie demontować blachy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haa bingo naprawiony , co prawda wiem już który to jest pin 1i2 ale zamek dostał strzała młotkiem i otworzy drzwi . Rozbieranie zaryglowanych drzwi to nic trudnego :P A co było przyczyną sam nie wiem stary zamek rozebrałem nie ma zimnych lutów ale je poprawie i wymyję mechanizm , nasmaruje i zostanie na następny raz bo nie wiem ile ten nowy chińczyk wytrzyma :blink mogę powstawiać fotki jak ktoś zainteresowany rozebranym tylnym zamkiem :)

 

A kto wymyślił mocowanie szyby na tulejki :mlotkiem powinien być :505:

Edytowane przez Łoluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem tyle, że z przednimi drzwiami pasażera. Zaczęło się od tego, że nie zawsze się otwierały. Później szło tylko otworzyć od wewnątrz klamką a teraz tak się porobiło, że kiedy ciągnę za klamkę od wewnątrz to dzyndzel się podnosi, ale zaraz opada :( . Jest jakiś sposób na otwarcie awaryjne drzwi przednich? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy można podać napięcie z akumulatora bezpośrednio na zamek bez zdejmowania całej blachy i szyby? Jeśli tak to jak to zrobić? mam niestety zablokowane drzwi tylne prawe, niedziała podnoszenie szyby w tych drzwiach. I jeszcze jedno pytanie - chciałbym posprawdzać kable od tego zamka. Z tego co czytałem to są do sprawdzenia w słupku i gdzie jeszcze powinienem zajrzeć, gdzie przebiegają te kable od tych drzwi?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić połączenia przewodów w wiązce idącej od modułu komfortu w kierunku tyłu samochodu. Wiązkę w progu kierowcy należy rozciąć z izolacji i tam będziesz miał te połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z zamkiem jest następujący. Po zaryglowaniu drzwi udało mi się zdemontować tapicerkę dostać się do zamka. Zdemontowałem zamek i zamontowałem nowy zamek Firmy SKV. Przed zamocowaniem zamka wszystko było OK. Zamek działał prawidłowo. Po zamocowaniu zamka w drzwiach , boczki i siedzenie jeszcze nie były założone sprawdziłem działanie . Zamknąłem z pilota centralny zamek i otworzyłem bolce odskoczyły do góry - wszystkie drzwi mogłem otworzyć za wyjątkiem tych w których wymieniłem zamek. Zareklamowałem zamek . Z drugim zamkiem historia się powtórzyła. Co może być przyczyną takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój problem z zamkiem jest następujący. Po zaryglowaniu drzwi udało mi się zdemontować tapicerkę dostać się do zamka. Zdemontowałem zamek i zamontowałem nowy zamek Firmy SKV. Przed zamocowaniem zamka wszystko było OK. Zamek działał prawidłowo. Po zamocowaniu zamka w drzwiach , boczki i siedzenie jeszcze nie były założone sprawdziłem działanie . Zamknąłem z pilota centralny zamek i otworzyłem bolce odskoczyły do góry - wszystkie drzwi mogłem otworzyć za wyjątkiem tych w których wymieniłem zamek. Zareklamowałem zamek . Z drugim zamkiem historia się powtórzyła. Co może być przyczyną takiej sytuacji.

 

Czy nie za mocno napiąłeś linkę pomiędzy zamkiem a klamką zewnętrzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z lewymi tylnymi drzwiami a mianowicie czasami one się otwierały z centralnego zamka. Postanowiłem to sprawdzić, gdy będę ciągnął kable do głośników (to miało być dzisiaj), lecz rozczarowałem się kiedy zauważyłem że nie mogę otworzyć drzwi ani od wewnątrz i zewnątrz. Jak ciągnę klamkę od wewnątrz to trzpień idzie do góry i opuszcza się razem z puszczeniem klamki. Poradzicie coś? Z czego może wynikać ten błąd?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam do końca nie wiem czemu się tak dzieje, u mnie w pewnym momencie też tak ześwirowały drzwi kierowcy, musiałem użyć sporej siły żeby przytyrzymać cypelek w górze i wtedy otworzyć dzwi. Pomogło rozebranie zamka, czyszczenie i poprawa lutów i chyba wymieniłem górną cześć mikrostyku. Zobacz czy jak przytrzymasz cypel to otworzysz drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam do końca nie wiem czemu się tak dzieje, u mnie w pewnym momencie też tak ześwirowały drzwi kierowcy, musiałem użyć sporej siły żeby przytyrzymać cypelek w górze i wtedy otworzyć dzwi. Pomogło rozebranie zamka, czyszczenie i poprawa lutów i chyba wymieniłem górną cześć mikrostyku. Zobacz czy jak przytrzymasz cypel to otworzysz drzwi.

 

Próbowałem i niestety bez rezultatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem. Wszystkie drzwi działają bez zarzutu oprócz tylnych lewych za kierowcą. Nie da się ich w żaden sposób otworzyć. Nie słychać w nich w ogóle centrali. Z dnia na dzień Po prostu przestały się otwierac. Dodam że szyby z tylu mam na korbke . Udalo mi się zdjąć tapicerkę drzwi od środka ale nic tam nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie ponawiam temat. Mam zablokowane przednie prawe dzwi. bolec chodzi normalnie góra dół a dzwi ani od zewnątrz ani od wenątrz nie idzie otworzyć. gdy ciągne klamke od wewnątrz to trochę boleć do góry się rusza a i tak niby jest w pozycji otwartej. Próbowałem stukania pod klamką i nic. Ma ktoś  jakiś pomysł jak je otworzyć ? i Czy da się sciągnąć tapicerkę  bez otwierania ich ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuknij na zewnatrz auta (drzwi od str blachy nie tapicerki) moze odskocza . U mnie czasami tak sie dzieje. Jesli dalej lipa to zamek masz zacięty trzeba rozbierać od środka.

 

Moze być tak ze ten bolec w \środku wyskoczył z zaczepu w zamku, jeśli go założysz ,byc może sie otworzą . ALe skoro nie możesz otworzyć  wogóle drzwi to w ciemno cieżko zapiąc ten haczyk od bolca.

U mnie jak ten bolec wypadł z zaczepu nie mogłem otwierac klamka od środka, ale z zewnątrz otwierałem. U Ciebie na 90% padł sam zamek.

Edytowane przez mundy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mundy1 napisał:

Stuknij na zewnatrz auta (drzwi od str blachy nie tapicerki) moze odskocza . U mnie czasami tak sie dzieje. Jesli dalej lipa to zamek masz zacięty trzeba rozbierać od środka.

próbowałem stukania tak jak opisywali na forum i nic albo za słabo stukam, ale boje się mocniej aby nie skończyło się u blacharza :D:D a da się rozebrać na zamkniętych dzwiach ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od środka, , tylko sam zamekraczj sie nie odkreci w ten sposób. Kiedyus mialem tak jak Ty z tylnymi to dałem do mechanika , bo sma nic nie wymyslilem. On to zrobil drzwi ok , zamek cały drugi poszedł. Mówił , ze musial rozebrac od wewnątrz i wyrwać po prostu zamek od środka. W sumie to nic nie rozwalił z drzwiami itd. A szczegółów nie mówił.

 

Spr na pierwszy rzut oka problematyczna , bo dojście kiepskie. Już przerabialem poobracane łby spina , zerwane torxy . Da sie porozwiercać łby wstawić nowe śruby we własnym zakresie,ale jak nie otworzysz drzwi to moje pomysły sie kończą

Edytowane przez mundy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestem mechanikiem  i większość robię sam. Ale do tego już nie mam siły i chyba komuś to oddam  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kacperos231 napisał:

sam jestem mechanikiem  i większość robię sam. Ale do tego już nie mam siły i chyba komuś to oddam  :(

ja miałem zablokowane tylne prawe. Da sie oczywiście rozebrać tapicerkę od  środka. Do odkrecenia jest jedna śruba typu (na dole drzwi zaraz nad plastikowym progiem) torx raz śruby pod uchwytem klamki (chyba dwie z tego co pamietam) Sama tapicerka trzyma się na plastikowych klipsach. Musisz po odkręceniu mocno szarpnąć najpierw dół tapicerki a potem góra. U mnie udało się otworzyć (coś nie tak było z linką). Potem się okazało że jeszcze do tego w słupku drzwi są przewody (kostka) i jeden z tych przewodów był przetarty :( .  Przewód polutowany i działa ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwi udało mi się odblokwać nawet nie wiem jak i teraz działają normalnie :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Padł mi jedyny działający zamek w drzwiach kierowcy. Drzwi się zablokowały i nie da dary otworzyć ich ani z zewnątrz ani z wewnątrz. Co mam zrobić żeby je otrzworzyc w celu dokonania naprawy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Przenoszę swoje pytanie tutaj)

 

Cześć. Koledzy i koleżanki mam mały problem z tylnymi drzwiami. Często przewożąc znajomych czy rodzinę muszę im otwierać drzwi z zewnątrz aby mogli wysiąść ponieważ klamka je otwiera dopiero przy jej maksymalnym rozwarciu i w dodatku ciężko chodzi. Sam nie mam problemu z ich otwarciem od środka, ale wszyscy się boją, że coś urwą i zawsze kończy się tak samo, czyli muszę z zewnątrz otwierać komuś drzwi. Powiedzcie mi proszę w czym może być problem i co ewentualnie należałoby wyregulować/wymienić aby to działało jak należy ? Krótko mówiąc nic nie jest zablokowane, drzwi otwierają się od wewnątrz jak i z zewnątrz, z tym, że od środka klamka chodzi bardzo ciężko i otwiera drzwi dopiero przy jej maksymalnym odchyleniu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności