Skocz do zawartości
rysiek25

Zablokowane drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

witam , miałem zablokowane tylne drzwi w B5 fl, nie dało sie otworzyć ani od środka ani od zewnątrz, rozbierałem tapicerke przy zamkniętych drzwiach i otworzyłem drzwi od środka (męczyłem sie 3 dni), służe pomocą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byś zrobił jakiś opis, a nie tylko pochwaliłeś się i piszesz, żeby pytania zadawać. Jakbyś zrobił opis na pewno było by lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez zablokowane tylko że w b5 '99.

wczesniej nie otwieraly sie od zewnatrz tylko od srodka a potem przekrecilem kluczykiem ta blokade drzwi z boku i teraz wogole nie moge otworzyc:( niewiem czy rozbierac bo pewnie jak zaczne to cos nie tak zrobie i bedzie lipa .Ciezko to jest rozebrac i naprawic to samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,od kilku dni mialem zablokowane drzwi tylne prawe ,od jakiegos czasu raz sie blokowaly a raz otwieraly +szyba sie nie otwierala , wywalalo blad na vagu ze nie ma komunikacji , drzwi calkowicie zablokowane ,jak pociagalem od srodka klamke ,to bolec szedl do gory ale drzwi nadal byly zablokowane ,dzis otworzylem drzwi pasazera przednie ,sciagnalem gume ochronna i poruszalem kablami i drzwi sie otwarly , po otwarciu pociagnalem za te dwa najciesze przewody,zaraz za wtyczka ,a one poprostu sie ukruszyly ,polutowalem do kupy ,okrecilem izolacja i smiga , ale w tych miejscach gdzie sie urwaly to nie sa w najlepszym stanie :/ zobaczcie na swoje ,moze to je boli co bylo u mnie

Edytowane przez piotr555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36577

na tym linku powyżej andrzej dodał dwa zdjęcia , na tym drugim widać zamek i dwie metalowe części , jak zdejmiecie tapicerkę od środka wystarczy tą górną metalową część przesunąć w strone środka samochodu i drzwi się otworzą (prawe drzwi w prawo , lewe w lewo). a co do tapicerki to miałem jednego wkręta na dole , po wyjęciu siedziska dobre dojście , póżniej w uchwycie drzwi dwa wkręty , następnie tapicerke wysunąć do góry i pociągnąć do siebie (odłączyć wszystkie przewody). dalej jest metalowa część na śrubki 10, opuśćcie szybe do momentu jak w ,,otworze instalacyjnym" zobaczycie prowadnice szyby a w niej dwa plastikowe bolce trzymające szybę , jeśli wyciągniecie (haczykiem jakimś) tą ze środka to zewnętrzna wyjdzie łatwo (można próbować wypchać ale uważajcie na szybe). teraz szyba do góry, przykleić taśmą do ramy drzwi i można ściągnąć tą metalową część. ja miałem na zamku białą plastikową osłonę którą trzeba odgiąć i wtedy widać te dwie metalowe części zamka. trzeba się troche pogimnastykować i poobdzierać ręce ale to działa!!!, powiodzenia życze

 

---------- Post added at 16:04 ---------- Previous post was at 16:01 ----------

 

acha , przy składaniu uważajcie na uszczelki żeby dobrze leżały bo może być powódź w aucie w deszczową pogodę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma racje ja tez tak miałem, warto właśnie to sprawdzić zanim rozbierzecie drzwi;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma moze ktos opis jak otworzyc tylna klape bo mi sie ostatnio zacieła czy cos i jeszcze jej nie otworzyłem bo nie wiem zabardzo jak.Jezeli ktos by miał to bym prosił z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mogę przesunąć tej "górnej metalowej części" do wewnątrz gdyż jest do niej mocowana linka od klamki. Jedynie możliwy ruch to na zewnątrz w kierunku klamki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Postanowiłem odświeżyć wątek ponieważ mam podobny problem do opisywanego tutaj. Na początku miałem problem z klamką tylnych prawych drzwi poniewaz przy otwieraniu pilotem pociągnąłem za klamkie i sie juz nie otworzyły. Wtedy jeszcze od środka działało otwarcie klameczką ale z zewnątrz nie da rady. Niestety przez głupotę zrobilem tak jak kolega na samym początku pisal z blokadą rodzicielska i od srodka tez nie dało rady wtedy, więc zastosowalem te instrukcje co pisaliscie i udalo sie otworzyć od środka ponownie problem dalej tkwi w tym że z zewnątrz nie działa klamka, dodam tylko że chodzi ona luźno jakby sprężynka spadła czy coś. Poradzcie coś prosze jak to założyć, gdzie taka sprężynka sie znajduje czy cos w tym stylu. Dodam jeszcze że drzwi mam rozebrane całe łącznie z blachą i nie wiem gdzie i co tam sie znajduje żeby naprawić to. Z góry dzięki z pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xgoral

czy już poradziłeś sobie z tymi drzwiami bo ja mam to samo nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziuła

jeśli możesz otworzyć drzwi od środka to je otwórz. na wysokości klamki pod uszczelką masz śrubkę gwiazdkę którą jak wykręcisz to wyjdzie obudowa zamka z klamki. na pewno spadła linka. jak ją załorzysz problem z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tylnymi lewymi. Po przypadkowym nacisnieciu klawisza blokującego wszystkie drzwi(ten obok przycisków sterowanai szybami) tylne lewe drzwi się zablokowaly. Rygiel w pozycji zamknietej. POdnosi się kiedy ciagne za klamke wewn. Czuc opory przy ciagnieciu za klamki. Nie działa szyba w tych drzwiach - Nie reaguje na zaden z 2 klawiszy. Nie słychac zeby zamek cykał w czasie zamykania pilotem. Wszystko wskazuje na to ze w tych drzwiach nie ma prądu. W aucie jest sucho. Przeczyscilem styki w srodkowym słupku. Kable całe.VAG wypluwa 01336 oraz 01333. Wiem. W kółko te same problemy ale nie rozbiore drzwi bo mi szyba nie zjedzie . A włamywacza zadnego nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem kiedys o sztuczce jednoczesnie oderzasz pod lub nad klamka i szarpiesz za klamke sztuczka sprawdzona z powodzeniem kila razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale juz próbowałem.Przejrzałem forum i wszystkie podane sztuczki próbowałem. Bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tapicerka aut i przeciac linki wyciagnac szybe i dostac sie do srodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej sprawdzcie modół komfortu i kable bo szwagier tak mial ze nie mogl otworzyc baku, nie mogl otworzyc tylnich drzwi i jednej szyby w srodku, i swiatla we wnetrzuu w ogole nei dzialaly, i trzeba bylo wysuszyc modul komfortu i 2 kable wymienic i dziala wszystko jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Przyczyną jednak złamany kabel masy w słupku. ,Wczesniej tego nie zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam problem z tylnimi dzwiami prawymi w vw passat b5 kombi 1.8T.

4x el szyby dzialaja

inne dzwi tez działaja a prawe lewe nie.

 

Ani od srodka ani od zewnatrz nie da sie ich otworzyc. Szyba w tych dzwiach dziala ok.

 

Jak mam otworzyc dzwi od srodka?

Zdjalem tapicerke i wszystko tak jak nalezy:0 czytalem posty ale jakos nie pomogly:/

 

9eadaf485fd4bbd0gen.jpg

 

Mam takie cos? i co dalej? Ci co moga pomoc moga pisac na PW, gg smile01.gif bede bardzo wdzieczny naprawde:a

Edytowane przez Żabol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmnij klamke zewnętrzną bądz odchacz tylko linke od klamki, może dzwignia nie może się dostatecznie cofnąć, próbuj ciągnąć za obydwa wodziki od klamek na przemian i zobacz czy dostatecznie się cofają, puknij jakimś kołkiem drewnianym w sam zamek.

W moim przypadku nie cofał się dostatecznie wodzik od klamki wewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady ale nie pomoglo:D

 

Dzieki mojemu Ojcu, ktory lubi takie zabawy i naprawy to otworzylismy jakos dzwi...znaczy on:D

Dzieki i juz po problemie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności