Skocz do zawartości
vrl

Stukające, dzwoniące hamulce przód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam problem z przednimi hamulcami, dokładnie chodzi o to że klocki mi brzęczą i stukają podczas jazdy, te blaszki oryginalne co podtrzymują klocki nie zdają egzaminu, niedawno założyłem nowe a widze że już dzis jednej nie ma i klocki mają duży luz i są bardzo dzwięczne :) Mam pytanie czy można dobrać całe zaciski od innego samochodu? w którym np. kocki dociska sprężyna albo cos podobnego? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKuch

Niestety blaszki te w wyniku dzialania wysokiej temperatury odksztalcaja sie i klocki zaczynaja halasowac. Ja, osobiscie zawsze podczas montazu nowych klockow i blaszek umiejetnie doginalem owe blaszki do zacisku i uwierz mi, ze klocki nie stukaly do nastepnej wymiany. Wymiana zaciskow na inne podniesie niepotrzebnie koszta eksploatacji nie najnowszego juz przeciez auta. Takie moje zdanie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak McKuch radzi z tymi blaszkami one zawsze wchodzą bardzo ciasno,nie miałem z tym problemu A do następnej zmiany klocków dalej wisiały na kopycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zna może ktoś z Was numer fabryczny blaszki ? W etce nie mogłem znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

Witam,

Czy ktoś może mi powiedzieć czy w Pasku B5FL 1.9TDi 101KM występują z przodu blaszki mocujące klocek hamulcowy. Szukam wszędzie i znaleźć nie mogę. W intercarsie znalazłem jedynie na tył. Ja u siebie ich nie mam. Piszecie że takowe występują. Widocznie jakiś mechanik musiał je wyrzucić przy wymianie.

 

Tak jak w temacie u mnie zaczęły dzwonić klocki i to ostro. Po wymianie na opony letnie, gdzie mam niski profil opony, dzwonienie jest nie do wytrzymania.

 

Dzwoniłem do Serwisu w Bydgoszczy i nie mają takiej części do zakupu. Jedynie powiedziano mi ze MOŻE występują z klockami.

 

Pozdrawiam

Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zna może ktoś z Was numer fabryczny blaszki ? W etce nie mogłem znaleźć...

Wiem ze odgrzałem kotleta :rotfl: , ale może komuś się przyda. Zaznaczam ze są to numery do passata B2 do zacisku VW II.

a62809756d171baam.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze odgrzałem kotleta

 

Hehe, juz mi sie nie przydadzą bo ibizy nie ma ale o te właśnie chodziło. Wiedziałem ze je kiedyś w etce widziałem tylko nie mogłem trafić gdzie, nawet ASO nie wie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem części do swojego szczupaka, to gdzieś w sklepie w necie znalazłem te blaszki jako zestaw naprawczy/montujący hamulców. :) Na szczęście moje jeszcze w dobrym stanie i nie trzeba było wymieniać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności