Skocz do zawartości
Gość Piniek

jaki przegub???

Rekomendowane odpowiedzi

Przychylę się do wypowiedzi, ze METELLI to shit. Też mi w sklepie to polecili a jak pojechałem do znajomego mechanika, to mnie wygonił i kazał przywieźć coś normalnego, więc wziąłem za 200 zeta Lobro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dobrego mechanika i to co zakłada to dobrej jakości. Poza tym daje gwarancję na swoją usługę. Jak by przegub był słaby to taryfiarze puścili by Go z torbami.

 

Ja nie twierdze że masz słabego mechanika (tym badziej że na swoje usługi daje gwarancję ;) ). Jednak mówię o konkretnym przegubie, o którym też wspomina Danek.

Temat jest "jaki przegub?" to polecam to co dobrze znam i sam sprawdziłem na własnym aucie.

 

PS: A co do taryfiarzy są jeden drugiemu nie równy, jeden dba o samochód a drugi na nim oszczędza. Kiedyś też mówiło się "kupuj taki samochód jakim jeżdżą najczęściej taksówkarze", bo to sprawdzone. Ale to było za czasów mercedesów beczek i ich następców. A teraz popatrz czym jeżdżą po miastach...

Edytowane przez Radoslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lobro , Metelli , Spidan. Na tym śmiało się 100.000 zrobi.-To oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc wziąłem za 200 zeta Lobro

 

Za te kase masz 2 przeguby ruvila :D

Po 2. po co jezdzic z przegubami do mechanika?

 

Ja ostatnio zalozylem przegub firmy LPR (glupio nazwa brzmi...) z guma i smarkiem 90zl czysty eksperyment. Jak przelata chociaz do sprzedazy przy mojej jezdzie bede zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za te kase masz 2 przeguby ruvila

Po 2. po co jezdzic z przegubami do mechanika?

 

Ja ostatnio zalozylem przegub firmy LPR (glupio nazwa brzmi...) z guma i smarkiem 90zl czysty eksperyment. Jak przelata chociaz do sprzedazy przy mojej jezdzie bede zadowolony.

o przegubach Ruvila slyszy się różne opinie, jednak w niektórych przypadkach mega się opłaca np AVB lub AJM, o LPR też slyszalem w miare sensowne opinie od mechaników:) więc powinno polatać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lobro , Metelli , Spidan. Na tym śmiało się 100.000 zrobi.-To oryginał.

 

metelli to włoska firma, lobro i spidan to to samo. najgorzej jest z osłonami w tanich przegubach, czesto są marnej jakości i na mrozach pękają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat, 3 miesiące temu przed zimą wymieniłem osłonę lewego przegubu bo była pęknięta. Teraz znowu pękła i słychać stukanie. Czyli cały przegub do wymiany i teraz moje pytanie:

1.Jaki przegub do passat b5 3bg Fl 1.9Tdi 74kw/101KM Kombi skrzynia manualna?

2.W moim sklepie mają GP włoski za 120zł a Spidana za 415zł jaki brać?

3.Czy wymieniać z jednej strony czy od razu z dwóch jak już będę się brudził?

4.Czy taki z aukcji to nie podruba LOBRO http://allegro.pl/przegub-lobro-301961-audi-a4-a6-a8-vw-passat-b5-i2170744677.html bo chyba zamówię z allegro ale nie wiem jaki idzie do mojego paska proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam pytanko czy przegub od Audi 2,5 TDi będzie pasował do passata b5 1.8 20v ? mój już wali aż strach jeździć a znajomy od audiczki sprzedał by mi za śmieszna kasę tylko pytanie czy będzie on pasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: Zakupiłem swego czasu przegub Metelli....i się okazało, że nie pasuje pomimo, że wg opisów producenta powinien pasować do mojego auta. Przegub powinien wchodzić w piastę luźno, a ten chciał wchodzić na wcisk. Jako, że cała operacja wykonywana była dzień przed wyjazdem do Niemiec, znajomy mechanik założył mi przegub używany z demontażu, który gdzieś tam leżał ale oryginalny...do tej pory przelatałem na nim kilkanaście tysięcy i dopóki nie padnie, to nie będę go wymieniał, bo po co...

 

Podsumowując - miał być dobry, a okazało się, że nie pasuje, także zawiodłem się na firmie Metelli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czym sie róźni duży przegub od małego... padł mi dzisiaj w kole ten zewnętrzny i chce na allegro zamówić i mam delemat...?? prosze o pomoc, czy ten bedzie dobry ? http://allegro.pl/przegub-maly-vw-passat-b5-audi-a4-a6-gsp-promocja-i2209428385.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co pokazałes będzie Tobie pasował bo jest tam w wykazie passat przedliftowy z silnikiem ADR. A jeśli chodzi o mały i duży to z tego co zauważyłem małe są do aut ze słabszymi silnikami a duże do mocniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano będzie pasował tylko ze kolega pojeżdzi na nim nie więcej jak 6 miesięcy........

Cóż można oczekiwać za 60 zł ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano będzie pasował tylko ze kolega pojeżdzi na nim nie więcej jak 6 miesięcy........

Cóż można oczekiwać za 60 zł ??????????

 

Nie oceniaj ksiazki po okladce. Jakbymi sie rozsypal ja bym sprobowal - 60zl to nie majatek, a montaz mam za darmo w sumie wiem czemu nie.

Moze puscili jakas linie po cenie produkcji, cos czuje, ze wcale te ruvile, czy inne spidany nie sa wcale drozsze w produkcji niz ten... Tylko placi sie za marke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro montaż nie kupiłem tego z allegro ale też nie kupiłem niewiadomo za ile pojechałem do sklepu i kupiłem za 110 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos kupowal ostatnio jakis "tanszy" z allegro za 60 zeta jest ich mnostwo tylko ktory wybrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golyl

 

mozesz kupic ten przegub GSP nawet fajnie to sie spisuje tylko dokup do tego przegubu osłonę lobro i wtedy na tym pojezdzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby oświecić mnie ktoś mądrzejszy? Przeguby kupuje się pod konkretny model silnika czy skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod silnik.

Ale nie uważam żebym był mądrzejszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sytuacji jeśli auto mamy w konfiguracji takiej jak wyjechało z fabryki to jakoś to do mnie dociera, ale powiedzcie co wsadzić do samochodu w którym jest słupek z AWX i skrzynia o oznaczeniu np DUK z ATJ, dla ułatwienia (:D) fabrycznie siedział AVB ze skrzynią EEN ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No w sytuacji jeśli auto mamy w konfiguracji takiej jak wyjechało z fabryki to jakoś to do mnie dociera, ale powiedzcie co wsadzić do samochodu w którym jest słupek z AWX i skrzynia o oznaczeniu np DUK z ATJ, dla ułatwienia (:D) fabrycznie siedział AVB ze skrzynią EEN ??
Zerknij

PrzegubDUK.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności