Skocz do zawartości
Gość Pabloss

Awaryjne otwarcie maski (pokrywy silnika)

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w 2007 r maska nie chciała się otworzyć, jedynie zamek puścił do wysunięcia "języka".

W serwisie ASO otworzyli w czasie kiedy na chwilę odszedłem od samochodu !!.

Na pytanie do mechanika jak to zrobił?. Odp. jeden w kabinie ciągnął linkę, drugi siłowo szarpnął maskę w górę.

Następnie rozkręcił cały zamek [w mojej obecności], przesmarował i działa do dzisiaj. Nie pamiętam ile, ale drogo nie kosztowało. Podobno przyczyną niesprawności zamka było jego zanieczyszczenie tłustym 'błotem" z powodu szybkiej jazdy w czasie opadów.

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z powodu szybkiej jazdy w czasie opadów

:swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teoria...

 

U mnie zamek maski był już mocno wydziobany przez rygiel ( dosłownie) i kupiłem chinola za 29 zł. Sprawuje się póki co wyśmienicie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naoglądałem się filmów na youtube jak ją otworzyć i jest to niby proste, trzeba dobrać się do zamka od otworu znaczka na grillu i wygiętym drutem nacisnąć na zapadkę na której zamocowana jest linka.......niby proste a mi się nie udało, dodatkowo zrzuciłem sprężynę tę czarną na zdjęciu bo sądziłem że jak ja zrzucę to zapadka puści niestety nie puściła.....zamek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te końcówki co widzisz na tym języku rozchylasz kombinerkami lub po prostu płaskim śrubokrętem i to nakładasz na takie dwa małe bolce metalowe. Później blokujesz od góry taką zawleczką i po robocie:)

U mnie jest ten sam problem tylko niestety nie mam tej zawleczki, czy ktoś ma jakieś namiary na nią? w Etce niestety nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam problem z otworzeniem maski w moim pasku b5 fl..

Dzisiaj miałem małego dzwona w efekcie czego wyrwało zderzak z grillem i lewą lampę.

Wyrwało języczek za który się ciągnie by zwolnić blokadę zamka. Problem jest taki że maska uchyla się tak ze wsunę rękę, ale ciągnąć za to cięgno blokada się  nie zwalnia, trzyma na tym jakby haku na tyle mocno ze nie jestem w stanie go ruszyć, tak jakby zamek się przestawił. 

Macie pomysł jak się za to zabrać?  Pół dnia walczyłem z otworzeniem maski..

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro miałeś dzwona to maska wgnieciona to i tak na żyletki to nie lepiej szlifierka i wyciąć dookoła zamka maske ?  

Edytowane przez Adamus2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj chciałem dolać płynu i niestety nie mogę otworzyć maski:( próbowałem wg opisów

ściągnąłem lewe nadkole ciągałem za linkę nie udało się 

próbowałem przez znaczek VW również ani drgnie 

ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zna sposób Patricka, bardzo proszę o podesłanie. Padł akumulator, wyjęłam go do ładowania, auto zostało przy pracy, oczywiście dla bezpieczeństwa drzwi zamknięte :/ jedynie bagażnika się nie dało zamknąć, no i teraz niespodzianka, bez akumulatora auta nie da się otworzyć. Szyby szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2017 o 18:51, forest91 napisał:

 

Wyrwało języczek za który się ciągnie by zwolnić blokadę zamka. Problem jest taki że maska uchyla się tak ze wsunę rękę, ale ciągnąć za to cięgno blokada się  nie zwalnia, trzyma na tym jakby haku na tyle mocno ze nie jestem w stanie go ruszyć, tak jakby zamek się przestawił. 

Macie pomysł jak się za to zabrać?  Pół dnia walczyłem z otworzeniem maski..

 

Mam podobny problem - urwał się języczek blokady zamka. Jak otworzyć maskę bez demolowania przedniego pasa? Najgorsze, że najwyraźniej nie mogę jej poprawnie zamknąć, bo ewidentnie jest luźna i podskakuje w czasie jazdy. Help!

Edytowane przez Mamoń
podgląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności