Skocz do zawartości
Gość Pabloss

Awaryjne otwarcie maski (pokrywy silnika)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pabloss

Witam,jak otworzyć awaryjnie pokrywe silnika,ciągne za cięgno w kabinie i niema oporu ale linka chyba jest cała bo cięgno wraca,jak można to otworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Wydaje mi się że jak byś wydłubał grill to bys sie dobrał do zamka i jakoś otworzył,ale lepiej niech się wypowiedza inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie robiłem ale po obejrzeniu mojego paska wydedukowałem (nie jestem pewien) taki sposób:

Trzeba odkręcić osłonę pod silnikiem i spróbować od spodu (strona pasażera) pchnąć w górę jeden z tych elementów oznaczonych strzałką (na drugim zdjęciu też są strzałki). Jest to karkołomne zadanie bo łapki nie wsadzisz. Musisz mieć kanał. Użyj np. drutu 6,8 lub 10.

Jak ktoś zna lepszy sposób niech pomoże trzeba ratować chłopaka.

Można nanosić poprawki na zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

moze linka sie rozciagnela.sprobuj pociagnac cieglo w kabinie na maxa,a drugą ręką ciagnij samą linke.powodzenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Wyjąłem linke z tego plastikowego cięgna targałem i nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kilex

spróbuj ciągnąć linkę a druga osoba niech próbuje przycisnąć maskę w dół lub pociągnąć w górę --często pomaga, :| popryskaj też ten zamek wd40 i nie szarp mocno tej linki bo urwiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tak jak mówił Steffy maskę awaryjnie otworzy się tylko od spodu auta. Oczywiście da się to zrobić z kanału a jeżeli go nie pa to będzie wyjątkowo trudo bo zamknięcie jest naprawdę silne. Otwarcie maski w serwisie to 100zł a mają do tego specjalne narzędzie. Oczywiście też wykonują to od spodu auta.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość l.mosiolek

Jeśli jesteś zdesperowany i chcesz poswięcić plastikowe cięgno (tj. zabezpieczenie przed otworzeniem się maski koszt ok.12 zł.) - to jedna osoba ciągnie dźwignię wewnątrz samochodu a Ty jedną ręką dociśnij pokrywę silnika, drugą zaś z czuciem ciągnij owe plastikowe cięgno (to z czerwoną strzałką) co chwile kciukiem próbuj podnieść pokrywę. Jeśli to nie pomoże, pozostaje sposób opisany wyżej - od spodu. W przypadku kiedy zaczep zamka jakimś cudem zwolni rygiel na tyle co grubość dłoni - próbuj włożyć drut o małej średnicy w zamek i przesunąć rygiel. O ile się nie mylę rygiel zamyka się z prawej do lewej, a zabezpieczenie odwrotnie będąc twarzą do maski samochodu ale nie jestem pewien. Ja miałem zerwane zabezpieczenie i zrobiłem to ręką (co prawda z bólem) w sposób opisany wyżej.

Przepraszam za nazewnictwo, ale nie znam fachowej terminologii.

Pozdrawiam

Lechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabloss może się odezwiesz czy dałeś radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

No póki co jeszcze nie robiłem nic,dopiero w sobote bede miał dojście do kanału to zobacze,narazie rad słucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

No i udało sie otworzyć u mnie na szczęście rozpieła sie linka na łączeniu w komorze silnika bo linka składa sie z dwu części połączonych złączka na wewnętrznej stronie błotnika,linke udało sie z kanału wciągnąć na dół i otworzyć,inaczej bez zdemolowania czegoś maski raczej otworzyć sie nieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

Witam pewnego dnia zamknąłem maskę, chciałem ją otworzyć żeby wymienic filterek a tu nic, ciągne za wajhe od otwierania i luźna. Co zrobić? jakim patentem można otworzyc maske? Znacie jakiś sposób. Bo grilla ni da rady wyciągnąc, wszystko zabudowane. pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjedź na kanał i zdejmij osłone silnika może sięgniesz ręką do zamka .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość captain18

Witam, miałem kiedyś podobną sytuację, proponuję sprawdzić czy z rączki do otwierania klapy nie wypadła Ci śrubka (wtedy nie działa jak dzwignia i nie ciągnie linki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
ok dzieki za podpowiedz jutro spróbuje.

otworzyles w koncu? opisz jak sobie poradziles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

no witam. W końcu maska otwarta. Powodem była rozłączona linka. Majster sciągnął osłone od spodu i jakoś doszedł ręką i pchnął zamek stalowym prętem i udało się po 5 godzinach kombinacji. Ta złączka linek znajduje się pod tą pokrywą pod którą znajduje się akumulator i filtr przeciwpyłkowy. To jest taka czarna złączka po prawej stronie u góry. weźcie to sobie dodatkowo zabezpieczcie np takimi paseczkami sciagającymi i wtedy już na pewno nic takiego jak mi sie nie powinno przytrafić. płaciłem 100zł za samą robote bo naprawa to był szczegół. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z przednia maską, jak ciągne za klamke zęby odtworzyć, ona chodzi bardzo lekko i nic sie nie dzieje. Szukałem na forum i dalej nie wiem jak to odtworzyć, można jakoś inaczej niż od spodu, powód nie mam kanału:( . Grill już ściągnołem i teraz pytanie jak to odtworzyć znalazłem takie zdjęcie

 

thum_8984837ffddcc232.jpg

 

możecie mi pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prawej stronie pod tą sprężyną,widoczną na fotce jest linka,która biegnie do wnętrza samochodu,zobacz czy ci nie wyskoczyła z zapięcia,niedawno miałem to u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem moze wyskoczyła nie mam nawet jak popatrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak wyjmiesz grill to powinno udać się otworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności