Skocz do zawartości
zawito

Opis bloków "Instruments"

Rekomendowane odpowiedzi

jak pojawiła sie inspekcja olejowa to zeby ja usunąć adaptacje 02 i poźniej 0 test save?? dzieki temu inspekcja zostanie skasowana i pokaze sie dopiero po x kilometrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukisio nie ma problemu. jak już tyle czasu szukam i nic, to spokojnie zaczekam. a może coś namierzysz. dziękówka z góry. :)

Edytowane przez Goniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak ustawić inspekcje żeby pokazywała mi co 60tys żeby wymienić pasek rozrządu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, na kanale 35 (ciśnienie oleju) jaka powinna być wartość? U mnie wpisane jest 0 a do wyboru mam wartości od 0 do 7 :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

to i ja się może podepnę, jakiś tydzień temu byłem w serwisie we Wrocławiu MOTORPOL, zrobili mi przegląd i skasowali longlife na zwykły, ponoć teraz trzeba czekać 15 k aby z powrotem ustawić long life, ale to przy okazji pytanie czy rzeczywiście tak jest.

Z serwisu wyjechałem w piątek, w poniedziałek patrze jak wygląda te 15k a tu komunikat serwis now, a więc jadę do nich podpięli coś podumali i powiedzieli że za kilka dni będzie się wyświetlać a najlepiej jak przejadę kilka km....., zrobiłem jakieś 600 i nadal jest komunikat SERWIS NOW!

 

Czy ktoś może coś podpowiedzieć c z tym teraz zrobić ? do serwisu pewnie pojadę w poniedziałek, ale ciekawość mnie zżera, może wystarczy magicznie 3razy włożyć kluczyk do stacyjki splunąć przez lewe ramie i nacisnąć przycisk z kluczykiem ???

Edytowane przez HARNAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może wystarczy magicznie 3razy włożyć kluczyk do stacyjki splunąć przez lewe ramie i nacisnąć przycisk z kluczykiem ???

Prawie :D

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=761341&postcount=19

Poczytaj zwłaszcza drugą część posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

Słyszałem o tym magicznym ustawieniu, pytanie dlaczego serwis tego nie zrobił jak przyjechałem w poniedziałek po piątkowym serwisie??? :((

 

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 12:04 ----------

 

 

HEH trafiłem dziś jeszcze raz do serwisu,i Pan stwierdził tym razem że mam longlife ustawiony i dlatego mam ten napis serwis naw, a jak trochę pojeździ i zbliży się do serwisu to komputer wyświetli jakąś wartość....

Ma wrażenie że jednak wkręcają mnie... a może się mylę ??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma wrażenie że jednak wkręcają mnie... a może się mylę ??????????????

Też mam takie wrażenie. Moim zdaniem, może i ustawili nowe parametry, ale nie skasowali wezwania, z postu podanego przez GURALa: 02 - reminder status wykasuj na 0. Najprawdopodobniej masz ustawiony na 1 (aktywny) i niezależnie od tego ile jeszcze kilometrów do przeglądu on wzywa bo aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

 

takie mam wrażenie tylko jak im to wytłumaczyć... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie mam wrażenie tylko jak im to wytłumaczyć... ehhh

Tego im nie wytłumaczysz, bo oni wiedza lepiej, chociaż tak naprawdę mogą nawet nie wiedzieć o co tam chodzi.

Ale to oni są fachowcami z ASO. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

 

no właśnie, niestety podchodziłem trzy razy do problemu, ostatni fachowiec stwierdził że jak już przyjdzie czas to się wyświetli... tylko czemu nie teraz?????? nie potrafią odpowiedzieć ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Czy w moim pasku da radę ustawić żeby fis 1/2 pokazywał ile dam radę przejechać na paliwie które jest w baku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę temat. Czy w moim pasku da radę ustawić żeby fis 1/2 pokazywał ile dam radę przejechać na paliwie które jest w baku

 

ja pytam o to samo ale gdzieś wyczytałem że się nie da,

ale jak nie to,

to czy dało by się żeby fis pokazywał ile mam litrów w baku, mogę to sprawdzić w vag a

[select]

[17 - Instruments]

[mass block - 8]

kanał 3

 

żeby dziennie nie trzeba było podpinać pod lapka auta i to sprawdzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę temat. Czy w moim pasku da radę ustawić żeby fis 1/2 pokazywał ile dam radę przejechać na paliwie które jest w baku

Nie da się.Dopiero liczniki po lifcie to miały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, będę wdzięczny komuś oblatanemu w temacie, bo mimo prób i lektury forum nie potrafię ogarnąć do końca tematu.

 

Sprawa u mnie wyglądała tak:

- mimo przejechanych 15 tyś km nie pojawiło się info o zbliżającym się serwisie

Pogrzebałem VCDSem i okazało się, że pewnie przy zabawach dałem "wróć do ustawień fabrycznych" bo widoczne w kanałach 43-44 wartości na to wskazywały, ale dały się ustawić 43 na 15, 44 na 365, natomiast w kanale 02 mam wartość 0 i przy próbie zmiany na 1 po teście pojawia się ERROR, wartość 0 pozostaje.

 

I może ktoś wie dlaczego ?

Oraz czy po ustawieniach które zrobiłem (mimo 0 w kanale 02) teraz będzie się pojawiało info o zbliżającym się przeglądzie ?

 

Poza tym zauważyłem, że wartość kanału 45 była ustawiona na 4, a wydaje mi się, że przy moim silniku powinno być 1 (mam tdi AVF).

Tak ?

 

Kolejne pytanie jest takie - jak zgrać wskazania inspekcji z faktycznym czasem wymiany oleju ? Jeśli np jutro to zrobię to jak sprawić, żeby 15 tyś km lub 365 dni było liczone od jutra ?

 

Jeszcze jedna spr ;), kanały 35,40,41 mam ustawione na 0, czy można je zmienić i co to da, oraz na jaka wartość ?

Edytowane przez NiemoR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Vag'u 17-instruments, 07-recode i w pierwszym polu: XX140 1- Europa,4- 4 cylindry, 0- diesel)

XX to suma liczb wyposazenia dodatkowego, tj.:

01-wskaznik zuzycia okladzin hamulcow

02-wstaznik o braku zapiecia pasow bezp

04-wskaznik niskiego poziomu plynu w spryskiwaczu

16-navi

 

czyli jak chcesz miec wskaznik zuzycia okladzin hamulcow i wskaznik niskiego poziomu plynu w spryskiwaczu to 01+04=05

A ja mam pytanko jak mam aktywować tę funkcję o niezapiętych pasach w moim pasku na vagu. tylko proszę o wytłumaczenie jak dziecku o co chodzi z tym kodowaniem ponieważ nie mam pojęcia. Na chwilę obecną to co potrafię to wyłączać i włączać poduszkę pasażera za pomocą zmiany 0 na 1 kasować inspekcję, zmienić język, dzwięk alarmu a nie mam pojęcia o co chodzi z tym kodowaniem chcę koleżance selektywny zamek w seacie dostałem odpowiedź że muszę przekodować a też nie wiem jak to uczynić. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie to mniej więcej mówiąc cyfra mówiąca kontrolerowi jakie i jakiego typu ma obsługiwać wyposażenie.

Kodowanie jest wyświetlane np. w VAG-COM ja wybierzesz któryś moduł.

Zobacz poniżej na pole Soft. Coding (tutaj akurat 00001 bo to silnik - takie zdjęcie na szybko znalalzłem)

vag-com.gif

 

Do zmiay tego służy funkcja 07 (Recode).

ZAWSZE zapisuj oryginalne kodowanie gdybyś musiał do niego wrócić.

 

Edit

Tu masz zdjecie z VCDS

Kodowanie masz tam gdzie jest napis log coding a funkcja 07 zemienila nazwę na Coding (ważny jest jednak numer).

open-controller.png

Edytowane przez n6210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy dzięki recode mozna zmienic liczbe km na liczniku?

Nie. Można zmienić z mil na kilometry i odwrotnie, ale nie zmieni to ilości kilometrów wyświetlanych na liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czego dotyczy informacja w kanale 48 oraz w 47 Instruments ?

48 Instruments.jpg

47 Instruments.jpg

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanał 47- zanieczyszczenie oleju

Kanał 48- wartość ilości oczyszczania filtra cząsteczek stałych

Po wymianie oleju w silniku, oba kanały warto skasować na 0.

Edytowane przez marco415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności