Skocz do zawartości
zawito

Opis bloków "Instruments"

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał 47- zanieczyszczenie oleju

Kanał 48- wartość ilości oczyszczania filtra cząsteczek stałych

Po wymianie oleju w silniku, oba kanały warto skasować na 0.

Jak to rozumieć?Że stopień zanieczyszczenia oleju w powyższym przypadku sugeruje,że można na nim zrobić 10200km?

Co do filtra cząstek stałych,to w moim na pewno go nie ma więc z czego on sczytuje te dane?Muszę dzisiaj sprawdzić jak wyglądają te wartości,czy się zmieniły od tamtej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO licznik sam automatycznie to nalicza aż do wyświetlenia napisu "service". U siebie też nie mam DPF-a, ani czujnika jakości oleju, a i tak wartości w tych kanałach się zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka., dysponuje ktoś rozpiską o przypisaniu bloków w Epromie licznia do ich funkcji, oraz w których miejscach się one znajdują.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podpowie ktos do czego sluzy opcja

[select]

[17 - Instruments]

[codding lub recode 07]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam podpowie ktos do czego sluzy opcja

[select]

[17 - Instruments]

[codding lub recode 07]

Jak sama nazwa wskazuje ,do kodowania w tym przypadku zegarów(czyli jaki kontynent,mile ,kilometry ,np,itp)ogólnie musimy wiedzieć co i jak mamy zakodować :D Generalnie nie polecam używać tej opcji jesli nie mamy pojęcia jakie powinno byc kodowanie:nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo, a jeszcze mam pytanie zmienilem jezyk na angielski i sie nie wyswietlaja wcale komunikaty o otwartych drzwiach kojarzy ktos o co moze chodzic??

Edytowane przez bambus1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Wcześniej jeździłem Vectrą B i tam była na wyświetlaczu funkcja wyświetlająca ile litrów paliwa zostało spalone od ostatniego resetu wskazań komputera pokładowego. Czy w autach z grupy VW da się takie wskazanie aktywować?

 

Pod względem matematycznym to w zasadzie komputer wszystkie dane ma bo przecież wyświetlając średnie spalanie na trasie, wylicza to z ilości spalonego paliwa i ilości przejechanych kilometrów.

 

Funkcja ta jest o tyle przydatna, że po prostu jadąc gdzieś ze znajomymi od razu po powrocie wiedziałem po ile robimy zrzutę za paliwo, a teraz muszę dopiero to przeliczać ze średniego spalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych licznikach da się włączyć ukrytą opcję zwaną "rkm", czyli liczba kilometrów do zrobienia na bieżącej zawartości zbiornika paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W niektórych licznikach da się włączyć ukrytą opcję zwaną "rkm", czyli liczba kilometrów do zrobienia na bieżącej zawartości zbiornika paliwa.

W pasku też można to włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak,ale w FL,lub jeśli założysz sobie licznik z FLa.

Że w FLu to wiedziałem, myślałem, że może kolega posiada jakąś tajemną wiedzę i dlatego zadałem pyatnie - ale widzę już, że po pasku nie dopisałem słowa "przedliftowym":) A licznika nie zmienię niestety, bo po pierwsze bez can, a po drugie benzyna nie 1.9;) I tak przy okazji w innym temacie ktoś pytał czy na FISie w liczniku bez can można włączyć ciągłe wyświetlanie temp. zewnętrznej... można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tą funkcje już miałem firmowo włączoną. Aczkolwiek ma się ona nijak do tego ile litrów spaliłem w czasie danej trasy. Bo jest ona wyliczana z pomiarów pochodzących z pływaka w baku i wartości średniego spalania, czyli jak jadę sobie ekonomicznie to mi pokazuje większy zasięg na tym paliwie, a jak poczuje duszę Chołowczyca to od razu ta wartość maleje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Vag'u 17-instruments, 07-recode i w pierwszym polu: XX140 1- Europa,4- 4 cylindry, 0- diesel)

XX to suma liczb wyposazenia dodatkowego, tj.:

01-wskaznik zuzycia okladzin hamulcow

02-wstaznik o braku zapiecia pasow bezp

04-wskaznik niskiego poziomu plynu w spryskiwaczu

16-navi

 

czyli jak chcesz miec wskaznik zuzycia okladzin hamulcow i wskaznik niskiego poziomu plynu w spryskiwaczu to 01+04=05

 

 

a jest opcja wyłączenia kontrolki zużycia okładzin bo pomimo zlutowania kabelków nadal się świeci co doprowadza mnie do szału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jest opcja wyłączenia kontrolki zużycia okładzin bo pomimo zlutowania kabelków nadal się świeci co doprowadza mnie do szału

 

odejmij 1 od pierwszych cyfr obecnego kodowania i wyłączysz tym kontrolkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź jakie funkcje mam włączone jeżeli dwie pierwsze cyfry wskazują 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o podpowiedź jakie funkcje mam włączone jeżeli dwie pierwsze cyfry wskazują 15

navi masz?:bezzebow chyba ktoś tu coś namieszał:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak zakodować ilosc litrow w baku vcdsem w pasku b7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jak zakodować ilosc litrow w baku vcdsem w pasku b7 ?

 

W zegarach , adaptacje jest wartość: ilość do zatankowania (tyle tylko, że jest to wartość orientacyjna z przybliżeniem do kilometra czyt. +/- 10l.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki !

 

A podpowiesz czy ok u mnie wszystko ? Otoz zakodowalem zamykanie szyb deszczowe,

Ale ilekroc odpale auto i wejde w ustawieni zawsze mam te zamykanie deszcz. Odhaczone, mimo ze zaznaczam zeby bylo włączone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności