Skocz do zawartości
Gość jenot

WYMIANA TŁUMIKA - stuki puki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jenot

Witam wszystkich - moze mi jakoś będziecie w stanie coś poradzić.

Wymieniłem ostatni tłumik ten końcowy w moim B4 kombi dodam, i co: po załadowaniu bagażnika albo większym obciążeniu przy ruszaniu albo niższych obrotach coś stuka jakby o ramę wręcz WYRCZY. Jak jest rozładowany siedzę tylko ja to hałasy ustają. Czy szpec od wymiany coś "spitolił". Co jest przyczyną?, moze mieliście takie przypadki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gumy do podwieszania tez wymienione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jenot

no o gumach nie pomyślałem zostały stare, ale czy ma to az takie znaczenie, stuka szczególnie przy obciążeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

opiera Ci się kolego zapewne przy obciązeniu o belkę tylną.

Wymiana gum powinna pomóc.

Ja ponadto jak kupiłem tylni tłumik to musiałem nieco podgiac jedno z ramion mocujących, bo wisiał własnie za nisko w porównaniu do oryginału ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz wymieniać gum to podegnij blaszki do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wymieniłem około miesiąca temu zostawiłem stare gumy tz. fabryczne i wszystko jest ok to ramiona wieszaków są do bani podegnij i powino być cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również niedawno wymieniałem u siebie, ale razem z gumami, nie są wcale takie drogie, a przynajmniej mam pewność że wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumy to jedno ale przy montażu wydechu można tłumiki trochę różnie ustawiać - dają się trochę przekręcić przed zaciśnięciem obejmy.

Więc przed ostatecznym skręceniem obejm trzeba popatrzeć czy w określonej pozycji tłumik nie będzie o coś zaczepiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie chciałem zapytać Was czy firma ferroz lub polmostrow są wmiare dobre?? bo każdy poleca bosala ale za tłumik końcowy i środkowy bosala musiałbym zapłacic prawie 500zł a w tych firmach zestawy sa po 170zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecam Polmostrów, Ferroz potrafi czasami najprostsze tłumiki spieprzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności