Skocz do zawartości
Karrewagen

Uszczelka pod pokrywą zaworów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam silnik AJM i parę lat temu zmieniłem pokrywę zaworów na taką z AWX-a,bo "lepsza" odma. Teraz zaczęła puszczać troszkę olej i mechanik powiedział żeby iść do ASO i kupić nową uszczelkę,ale tylko w ASO,bo podróby g... warte. Byłem i zonk ! Do AJM-a i AWX-a można kupić tylko całe pokrywy. Koszt ok 650 zł po rabatach.

Co tu robić ??? Jakiś silikon, czy może pasuje od innego TDI-ka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ciebie faktycznie etka pokazuje "brak części zamiennych" jeśli chodzi o uszczelkę - tylko w komplecie z pokrywą.

Czy z innego będzie pasować tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuję nową uszczelkę do pokrywy 038 103 469 T. Którą byście polecili? Znalazłem coś takiego: ELRING 726.290. Będzie to dobrym wyborem? Cieknie mi z lewego przodu pokrywy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam też problem z uszczelką ,wszystkie gniazda świec zalane olejem i mam pytanie czy mogę przed wymianą uszczelki wykręcić świece żeby wyczyść ten olej,czy nie może on się dostać do cylindra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie dostanie to go przepali. Troche zadymi i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić siłę dokrecania 3 śrub od pokrywy zaworów? Znalazłem 10Nm ale do benzyny a mnie interesuje 1.9TDI AFN. W książce sam naprawiam jest niejednoznaczne wskazane że siły są takie same ale dla pewności przed wymianą wolę zapytać. Będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą osób przerabiajacych ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, killer_84 napisał:

mnie interesuje 1.9TDI AFN

Autodata podaje 10Nm.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności