Skocz do zawartości
Jarek1100

Drgania kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc

O co chodzi.

Podczas jazdy nawet przy ruszaniu kirownica zaczyna drgać im wolniej jade tym wolnij drga.

Podas jażdy słychać również grzechoranie klocków chamulcowych.

W tym momencie naprawde nie wiem o co tu chodzi ponieważ wymieniłem w moim passacie gumy stabilizatora, końcówki drążków kierowniczych, wachacze, swożnie razem gumowymi tulejami , tarcze i klocki chamulcowe.

 

Bardzo proszę o jakieś wskazówki

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bąbel na oponie lub coś spartolone przy zakładaniu tarcz/klocków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bąbel na oponie

A dokładniej na grzbiecie (po wjechaniu w dziurę). To było u mnie przyczyną takich samych objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tylko ja juz nawet zamieniłem koła. czyli tylne dałem na przód , a przednie na tył i w dalszym ciągu jest to samo.

 

A co mogło być spartolone przy zakładaniu tarcz ?

 

---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

 

Aha dodam jeszcze , że przyt bardzo wolnej jeździe kierownica nie drga tylko obraca się raz na lewo i na prawo i tak cały czas. Dopiero przy wyższych prędkościach częstotliwośc obrotów kieronicy tak wzrasta , że te obroty przechodzą w drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha dodam jeszcze , że przyt bardzo wolnej jeździe kierownica nie drga tylko obraca się raz na lewo i na prawo i tak cały czas.

 

Sam skręca a Ty musisz kontrować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź klocki i tarcze jak to jest pozakładane. Czy czasem nie masz krzywej tarczy podczas jazdy wibracje przechodzą na układ kierowniczy.Słyszałem tez że nowe tarcze mój mechanik przetaczał bo już były krzywe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się , coś zostało źle wymienione, u mnie poprawiałem sworzeń wahacza bo był źle skręcony i skrzeczał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja bym jeszcze zajżał do drążków kierowniczych czy tam nie masz juz zuzytych i nawieszenie górne amortyzatorów bo lubi autko pływac jak jest wybite.

 

---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

 

sory literowka zawieszenie

//dlatego jest przycisk 'edytuj'. artmin

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrować nie musze bo kierownica sama wraca na swoje miejsce. To są takie bardzo małe odchylenia kierownicy i są też widoczne.

 

Auto jedzie stabilnie, nie pływa.

 

Tak samo podczas jazdy słychać i czuć pod nogą tak jak by klocki udeżały o tarcze.

 

Aha zauważyłem jeszcze coś. Gdy stoje i chce szybko ruszyć z miejsca to wtedy kieronica gdy jej nie trzymam gwałtownie ucieka w lewo.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mówisz, że wszystko wymieniałeś po kolei, tak?? Ale sprawdź jeszcze jedną rzecz. Podnieś przednie koło i zobacz czy nie masz luzów. Ja miałem takie same objawy i okazało się że łożysko mi szlag trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwrobin

witam. koledzy tez mialem taki przypadek i okazalo sie ze mam wozek pekniety ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuję za wszystkie rady .

Zobacze czy na kole nie mam luzów i ten wózek też obejrze.

 

Aha zapomniałem jeszcze o czymś powiedzieć. Podczas jazdy klocki udeżają o tarcze. gdy jade bardzo wolniutko to jest udeżenie raz na obrut kołem gdy szybko to już jak karabin maszynowy , aż ludzie się namnie oglądaja. Ale gdy bardzo delikatnie nawet dotkne hamulca to stuki znikają.

Tak samo jak są wymienione tracze i klocki i docierają się to podczas chamowania wydobywa się pisk i umnie ten pisk nie jest jednostajny tylko przerywany .

 

Faktycznioe mogą być tarcze krzywe

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaszki Ci pewnie wypadły co klocki podtrzymują. Ja mialem niedawno taki sam problem, ale podgiąłem te blaszki i jest ok pomimo że mam tarcze krzywe... :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności