Skocz do zawartości
mikunas

Renowacja skóry kierownicy czy wymiana na nową

Rekomendowane odpowiedzi

im błyszczy to może niech przestaną używać plaka

 

I tym optymistycznym akcentem powinniśmy zakończyć dywagacje nt. lepsza obszyta czy ori :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skorzystałem z oferty obszycia kierownicy i jestem bardzo zadowolony - w moim przypadku połączenie skóry i perforacji podnosi komfort użytkowania takiej kierownicy. Do tego kierownicę zamówiłem z allegro - już obszytą, więc do ostatniej chwili samochód był na chodzie. Podmianka i wysyłka starej i koszt niższy niż na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu skusiłem się na malowanie kierownicy renoskór.

W sumie pomyślałem spróbować nic nie zaszkodzi,a jak nie to się po prostu odda do obszycia na nowo:)

Koszt w sumie wszystkiego ok~25zł

Efekty:

 

PRZED:

dscn3034o.th.jpg

 

dscn3035s.th.jpg

 

dscn3036a.th.jpg

 

 

 

PO:

 

dscn3040b.th.jpg

 

dscn3041le.th.jpg

 

dscn3042d.th.jpg

 

dscn3039v.th.jpg

 

 

 

Dokładne fotki wrzucę jeszcze jutro jak odbiorę samochód z warsztatu, bo wygląda wg mnie bardzo ładnie. Wiadome nie przebije to nowiutkiej skóry jak pupa niemowlęcia:) . Ale różnica jest duża po renowacji, i mi na razie odpowiada. Dodam że kierownica nigdzie się nie przeciera, ani nie zostaje farba na dłoniach itd. na szwach również nie schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszt w sumie wszystkiego ok~25zł

Czego kolego używałeś oprócz Renoskóru? I jak to dokładnie robiłeś bo jestem ciekawy i chciałbym porównać z moim sposobem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zeszłym tygodniu skusiłem się na malowanie kierownicy renoskór.

 

Szkoda, że nie dałeś na farbę lakieru mat/półmat, nie błyszczała by się i dodatkowo lakier zabezpieczyłby ją przed ponownym wytarciem ;)

 

Czego kolego używałeś oprócz Renoskóru? I jak to dokładnie robiłeś bo jestem ciekawy i chciałbym porównać z moim sposobem :)

 

Ja przetarłem kierę flanelką nasączona rozpuszczalnikiem Nitro, później 2 razy malowałem w odstępach ok 30 min, a po godzinie 2 razy przemalowałem jeszcze lakierem półmat i taki efekt :

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/98970-Szary-Przecinak-by-NiemoR-G%C5%81ADKO-Z-PRZODU-G%C5%81ADKO-Z-TY%C5%81U-NOWE-DZIA%C5%81ANIA-444/page14?p=1403733&viewfull=1#post1403733

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NiemoR dałem lakier bezbarwny, a to że się troszkę błyszczy to widać na fotkach. Ale w realu wygląda bardzo ładnie, zadowalająco:)

holker jutro dokładnie opiszę co i jak dałem, i wrzucę fotki bo dopiero jutro samochód do odebrania.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NiemoR dałem lakier bezbarwny, a to że się troszkę błyszczy to widać na fotkach. Ale w realu wygląda bardzo ładnie, zadowalająco:)

 

Czyli przekłamanie fotki daje takie złudzenie, go na zdjęciach bardzo to widać.

Ja też dałem bezbarwny, ale matujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo umieszczę swoje fotki, jak wyszło ;) Bo w weekend zabieram się za odnowienie kierowniczki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Panowie sorki że tak odkopuję tema, ale zastanawiam się czy jest sens regenerować tą kierownicę takimi sposobami jak np NiemoR ?? :)

 

Może kolega NiemoR podpowie mi jak ze skutecznością lakierowania tej kierownicy, czy ściera się szybko ;)

 

Tu fotki mojej kierownicy i drążka biegów.

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/1224892/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja była w dużo gorszym stanie. będę w domu to wrzucę Ci fotki. Kupiłem na allegro fajny środek w granicach 40 zł za wszystko. Efekt bardzo fajny no i oryginalna kierownica wygląda dużo lepiej niż jakieś obszywanie. Później wrzucę Ci fotki przed i po.

[ATTACH=CONFIG]87165[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]87164[/ATTACH]

Edytowane przez rychu_90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał trochę czasu to podrzuć tutaj lub na pw link do tego zestawu, bo na alledrogo jest trochę tego ;)

 

U mnie też wytarta jest wokół jak u ciebie, tylko na fotkach tego dokładnie nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś miał trochę czasu to podrzuć tutaj lub na pw link do tego zestawu, bo na alledrogo jest trochę tego ;)

 

U mnie też wytarta jest wokół jak u ciebie, tylko na fotkach tego dokładnie nie widać.

 

Mówisz i masz: http://moto.allegro.pl/renowacja-skory-skor-kierownicy-tapicerki-butow8w1-i2533401109.html

 

Odanej zabawy, ja brałem połysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz spróbowałem odświerzyć fotel renoskórem - efekt mega!. jednak po miesiącu nadawało się ot do poprawki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym środku z linka powyżej u mnie jak narazie jest cały czas OK. Renowację przeprowadziłem w kwietniu. Wiadomo jednak że fotel jest bardziej narażony na ścieranie niż kierownica ale ten środek co podałem jak dla mnie naprawdę fajny efekt daje. Nie wiem jak na fotelach by się sprawdził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuję go u siebie :)

ale ja wezmę sobie półmat, nie lubię błyszczącej kierownicy mieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoją kierownicę oddałem do obszycia. Widać że było coś z nią robione, trochę się odróżnia od reszty, ale: NIE BRUDZI RĄK I NIE KLEI SIĘ JAK JEST CIEPŁO, poza tym to jest przyjemnie miękka, a połączenie z perforacją całkiem całkiem, mi się podoba. Koszt 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym nakładaliście farbę/lakier ? Mam plan nałożyć małym wałeczkiem z gąbką do farb olejnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja u siebie robiłem przed obszyciem to nakładałem tą gąbeczką kuchenną do mycia naczyń:P nie wiem czy wałkiem da radę bo z tego co pamiętam trzeba to wklepywać a nie rozczarować;) przynajmniej w tych moich środkach tak było i nie wiem jak w innych:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam malowania kierownicy, wygląda może i ładnie, ale nie jest w ogóle funkcjonalna, ślizga się jest nieprzyjemna w dotyku i ogólnie po dłuższej jeździe ma się jej dosyć. :debil

Zdecydowanie jestem za obszyciem, samemu dobierasz kolor i wzór skóry oraz kolor nici, wychodzi całkiem ładnie i o wiele przyjemniej się prowadzi auto, a kosztuje znośnie, ja płaciłem 150zł za dwie różne skóry i kolor nici.

Jeśli chcesz się pozbyć auta to zrób malowanie bo jest tańsze ale przyszły właściciel nie będzie zadowolony. :noniebardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renoskór już kupiłem, wydałem 6,99 a więc koszt nie wielki. Kiery wytartej nie mam ale strasznie sie lepi, szczególnie w upalne i słoneczne dni. Nie wiem co robił i jak traktował kierownice poprzedni właściciel ale ja spróbuję pomalować. Dodam że strasznie mi sie pocą dłonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności