Skocz do zawartości
Gość Camell990

Wymiana tylnych lamp Passat B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Camell990

Witam wszystkich;)

Jako że właśnie mam za sobą wymianę tylnych lamp postanowiłem zrobić małą fotorelację która mam nadzieję że pomoże w wymianie lamp:) Ale przejdźmy do rzeczy:D

Potrzebny będzie nam do tego wszystkiego płaski śrubokręt + klucz nasadowy 8mm + śrubokręt gwiazdkowy:D

No więc po otworzeniu bagażnika zdejmujemy tą pokrywę po boku (odkręcana dwoma pokrętłami) I mamy to:

dsc03345s.th.jpg

Odkręcamy kluczem nasadowym 8mm dwie zaznaczone śrubki odpinamy wtyczkę i możemy wyjąć już lampę;)

 

Tą samą czynność robimy w przypadku drugiej lampy;)

Z tym że w drugiej lampie mamy do wypięcia dwie wtyczki:

dsc03346.th.jpg

 

I tak wygląda nasze auto po zdemontowaniu narożnych lamp (ja jeszcze wymontowałem blendę, w dalszej części będzie opis wymontowania blendy)

dsc03347h.th.jpg

 

Teraz zabieramy się za wymontowanie lamp z klapy;)

Trzeba będzie zdjąć tą plastikową osłonę ( u was jest pewnie na takie wtyczki..ja wsadziłem zamiast nich takie małe wkręty by lepiej się to trzymało)

dsc03362.th.jpg

 

Gdy mamy zdjętą osłonę bierzemy się za wykręcenie lampy są w tym przypadku 4 śruby i jedna wtyczka:

dsc03349v.th.jpg

Też odkręcamy lampy kluczem nasadowym 8mm

 

I ta sama czynność w przypadku drugiej lampy:p

dsc03350a.th.jpg

 

Jeżeli ktoś chce natomiast tak jak ja zdjąć także blendę w celu np zobaczeniu stanu swojej klapy to odkręcamy 3 śrubki:p

Jak widać dwie są pod klapą:

dsc03360r.th.jpgdsc03361l.th.jpg

A trzecia jest w blędzie na środku między szkiełkami ośw tablicy rejestracyjnej (wiadomo że najpierw trzeba wymontować tablice rejestracyjną):D

 

Tak wygląda cała rozebrana klapa:

dsc03353.th.jpg

 

Wkładamy nowe lampki podpinamy sprawdzamy czy wszystko działa jeżeli tak skręcamy wszystko do kupy i cieszymy się z efektu końcowego;) Który jest taki:

dsc03397.th.jpgdsc03403v.th.jpgdsc03398.th.jpg

 

 

 

Pozdrawiam:vw:

Edytowane przez Camell990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kumple:fajny ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w b4 wariancie montaż lamp wygląda tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w b4 wariancie montaż lamp wygląda tak samo?
raczej tak to są niemal takie same lampy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. I jeszcze jedno pytanko czy w b4 przydymiane lampy były wszystkie takie same? Bo wiem że są pomarańczowo czerwone i dymiono czerwone. W tych czerwono-pomar. zauważyłem że są takie normalne i z takimi zauważalnymi paskami poziomymi nie wiem czy zrozumiale to określam. I pytanie czy w tych dymionych też były takie zwykłe i z pakami? Bo mam jedną lampę do wymiany i nie chce żeby się różniły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I pytanie czy w tych dymionych też były takie zwykłe i z pakami?
wydaje mi się że te lampy są takie same ;) tylko te paski mogą się bardziej rzucać w oczy przy różnych kolorach lampy (czerwona i dymiona) images.jpeg

kupisz ori lampę i będzie pasować ;)

indeks2.jpeg

Edytowane przez maciek1863

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto wie gdzie takie dorwać ? ...ciul że chińskie...

scaled.php?server=36&filename=unknowni.jpg&res=medium

scaled.php?server=36&filename=unknown1e.jpg&res=medium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pierwszy raz takie widzę i z chęcią bym sam chyba takie kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy, zabrałem się kilka dni temu za wymianę lampek w swoim be-trzy. Boczne lampki bez problemu odkręciłem, niestety te na klapie już nie :S Albo nakrętka kręci się z śrubą, albo kruszy się bo tak zardzewiała, albo wcale nie da się jej ruszyć - pryskałem WD40 ale na nic to się zdało :| Jak walczyć z tym ustrojstwem? Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz dobry dostęp do śrub lampy...czyli rozebrałeś plastiki?

Nawet jeśli zardzewiała nakrętka na śrubie to nie powinno być problemu bo ori lampy maja te śruby wkręcane w plastik lampy...czyli jak nie kreci się nakrętka to wykręca sie całość z lampy...w plastiku w lampie jest gwint jak w blachowkrętach zatem skok jest duży..no i zardzewieć nie powinny bo niby co w plastiku ma zardzewieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna się kręci z nakrętką (do tej mam dobry dostęp) i nie bardzo chciała wyjść nawet z lampy kręcąc , zaś z trzema mam problem bo nie ma kompletnie dojścia do nich :| Są schowane za lampą i jest dostęp tylko przez dziurkę w klapie na śrubokręt (jeden już połamałem :|)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nowe lampy to potraktuj stare młotkiem, nie zniszczysz sobie klapy.

Na pewno zdemontowałeś plastik-tapicerkę z tylnej klapy?

Sam śruba też ma sześcian na klucz...jeśli nakrętka to 10 to śruba będzie 11 lub 12 mm.

Co TY tam chciałeś zdziałać śrubokrętem...tego już kompletnie nie rozumiem...;)

Otwory są tak duże że każdy mały nasad (1/4)tam wejdzie...a i pewnie płaskim na upartego by doszedł.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście zdemontowałem plastik. A "śrubokręt" który wygląda m/w tak:

H150.jpg

Nakładam odpowiednią nasadkę, bodajże ósemkę i nie da się ruszyć tych nakrętek :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności