Skocz do zawartości
Gość baca

Chłodnica klimatyzacji - oryginał,zamiennik?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość baca

Panowie,

przyszła kryska na matyska.

 

Jest dziura, gaz ucieka, trza kupić nową.

 

Brać drogą valeo czy tani zamiennik ?

 

Jaka jest różnica?

W żywotności wiem, zamiennik krócej, ale chyba nie po roku?

 

 

Jakie są Wasze doświadczenia z zamiennikiem chłodnicy klimatyzacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca

zakład że tego nie było?

przeszukałem najpierw, chyba,że źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca

czytałem je wszystkie, nie poajwia się doradzenie w kwestii zamiennika, czy valeo konkretnie.

dlatego zadaję pytanie.

 

 

teraz sie modl jeden z drugim zeby ktos odpisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupic zamiennik nowy, ojciec po wypadku kupił a dokładniej ja kupowałem na allegro chłodnice nowa zamiennik, rok czasu i nic sie złego nie dzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś zamiennik nie wiem jaki a juz 3 rok i wycieków nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx wygląda niezle ale za to jak zap....

 

co do chłodnic to pasuje wypowiedz ormowca tylko wymieniamy lampy na chłodnice

 

Napisał ormowiec

dokładnie, chociaż to zależy jeszcze od regionu Chin z któego pochodzi lampa. np. dzieci z południa tego pięknego kraju lubią odlać wypusty w gnieździe w odbiciu lustrzanym, natomiast te z północnego-wschodu zamieniają kabelek o którym napisałeś. Wszak skopiowanie układu elektrycznego składającego się z 4 kabelków i gniazda to nie lada wyzwanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mi jeden zamiennik wytrzymal dwa lata i sie rozszczelnila teraz mam druga zobaczymy ile ta wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zamiennik z allegro i już 3 rok wygląda jak nowy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca

a dawaliście też nowe gumki czy na starych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nowe, pare groszy kosztują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podepne się pod temat, czy da rade optycznie ocenić stan chłodnicy, właśnie wynalazłem na allegro:

http://allegro.pl/item1147711903_chlodnica_klimy_vw_passat_b4_radom.html

do radomia mam 100 km więc na lpg podskoczyć tanio wyjdzie, koleżka pisze, że spuści troche cene, myśle, że utarguje się za 120 zł tylko powiedzcie mi czy jest coś szczególnego na co trzeba zwrócić uwagę(oprócz rdzy oczywiście :-])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim bym pojechał poprosiłbym o zdjęcia które pokarzą stan chłodnicy od czoła(przód samochodu).Zazwyczaj tam mogą wystąpić uszkodzenia

Edytowane przez Marian11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę, napisałem do gościa aby wysłał mi jakieś dobrej jakości zdjęcie, jak wyśle to wstawię do waszej oceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a czy te chłodnice nie są czasem z alu?? rdzy tam nie znajdziesz:D lepiej 100zl dołożyć i zawsze cieszysz się z nowej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wymieniałem w zeszłym roku po spotkaniu z kotkiem... Kupiłem NISSENS, tania może nie była, ale jakość rewelacja. Gość, który zakładał stwierdził, że jakby wszyscy robili takie części to byłoby super.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba masz rację, aczkolwiek ostatnio jak chciałem nabić to pojechałem do gościa na sprawdzenie szczelności i jak podłączył sprzęt to z okolicy chłodnicy syczało ostro i mi powiedział, że jest tak skorodowana, że już z niej nic nie będzie więc pomyślałem, że skorodowana-zardzewiała ;-). Ale chyba za Twoją sugestią wyłożę na nową, po poszukiwaniach znalazłem nówkę za 230 zł(ale już aukcja skończona więc napisałem do gościa, mam nadzieję, że jeszcze będzie mieć), na początku szukałem taniej używki bo klima była nieużywana odkąd kupiłem auto ok półtorej roku temu(jak kupiłem to już prawie nie chłodził) i podejrzewam, że coś jeszcze będzie do wymiany więc szykuje się na większy wydatek, na szczęście kompresor działa i goście od klimy więcej nieszczelności nie zauważyli.

 

Wróbelek, doszedłem do wniosku, że skoro i tak na każdą jest rok gwarancji to biorę najtańszą, do drugiego lata podziała a na trzecie będę miał może nauczke ale i kase :-)

Edytowane przez wac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w serwisie to facet nie stwierdził nie szczelności a klima była pusta, skasował mnie i papa a po 2tyg wszystko zeszło i sam stwierdziłem że chłodnica dziurawa bo mokra była z jednej strony. jeszcze nie wymieniałem i chce to za rok na wiosnę zrobić razem z osuszaczem który kosztuje koło 70zł i wtedy wszystko napełnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności