Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak z poziomu radia RCD510 sprawdzić wersję zainstalowanego softu oraz map ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktos z Was probował zainstalowanie radia RCD510 w samochodzie z 2005/2006?

Jaki dokładnie Gateway musze miec - bo wszystkie informacje sa malo sprecyzowane. Gdzie znajde ten Gateway, zeby sprawdzic jaki mam ... czy komputerem odczytam jaki jest?

 

Kolejne pytanie, czy wgranie jakiegos innego softu bedzie bardziej oplacalne i bedzie to lepsze rozwiazanie od wymiany Gateway'a?

Dziekuje za odpowiedz, wyjasnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy ktos z Was probował zainstalowanie radia RCD510 w samochodzie z 2005/2006?

Jaki dokładnie Gateway musze miec - bo wszystkie informacje sa malo sprecyzowane. Gdzie znajde ten Gateway, zeby sprawdzic jaki mam ... czy komputerem odczytam jaki jest?

 

Kolejne pytanie, czy wgranie jakiegos innego softu bedzie bardziej oplacalne i bedzie to lepsze rozwiazanie od wymiany Gateway'a?

Dziekuje za odpowiedz, wyjasnienie.

 

Ja mam z 2005 i po zmianie na rns510 rozładowywał aku. Gateway musi mieć minimum so148, jest to napisane w górnym prawym rogu. Gateway jest nad pedałem gazu, spokojnie można wymienić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedanie adapter do RNS i RCD który powoduje nie rozładowywanie akumulatora oraz ma w sobie TV Free , bardzo dobra alternatywa w porównaniu z kupowaniem oraz kodowaniem Gatewaya. Miałem go zamontowanego u siebie pod RNS510 i sprawował się jak należy. Sprzedaje go ponieważ sprzedałem RNSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Tylko i wyłącznie odpowiedni soft ma znaczenie. Nic innego nie wymieniajcie. Nie wymieniajcie Gatewaya bo jest on dopasowany do waszych wersji elektroniki. Można sobie tylko jeszcze większej biedy narobić. Zobaczcie stronkę (navi-forum.pl) tam są kontakty ze specjalistami od konkretnego modelu. JA u siebie zmieniałem i też rano niespodzianka. Zmieniłem soft i ponad rok już cieszę się możliwościami tego fajnego sprzętu. Podobnie jest z RNS510. TAm są systemy operacyjne odpowiadające za właściwe działanie i połączenie z samochodem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kos-bit

Potrzebuję adapter do RCD 510 by nie następowało rozładowywanie akumulatora proszę o kontakt 606-607-712

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam bardzo nietypowy problem z radiem RCD 510. Bylo ono oryginalnie zamontowane w moim aucie, mam do niego karte z wydrukiem kodu. Do auta kupilem sobie RNS 510, a RCD mialo isc do auta zony - golfa 6. Zamontowalem RCD w golfie, podlaczylem, pojawilo sie zapytanie o kod, wpisuje kod z karty kodowej - zonk - kod nieprawidlowy. Jeszcze raz i to samo - radio zablokowane. Po godzinie sie odblokowalo.

Pojechalem do serwisu, Pan zrobil wielkie oczy - sprawdzaja w systemie po numerze radia i nadwozia, numer z karty sie zgadza, ale radio go nie przyjmuje. VCDS - wszystko zakodowane ok, zadnych bledow. Parktronik i Climatronik pokazuja sie na ekranie.

 

W serwisie powiedzieli, ze nie wiedza co dalej mozna zrobic :(

Pytalem sie czy maja mozliwosc odczytania kodu z samego radia, ale powiedzieli ze nie. W internecie znalazlem pare filmikow, ale na nich bylo rns 510 z ktorego odczywany byl kod.

 

Dodam ze radio nie bylo wymieniane, naprawiane, wyjmowane, nic. Od nowosci w moim aucie jezdzilo.

 

Macie jakies pomysly?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytalem sie czy maja mozliwosc odczytania kodu z samego radia, ale powiedzieli ze nie.

 

 

 

Jak najbardziej da się odczytać kod z RCD-510. Potrzeba do tego sprytnego urządzenia (jedyne mi znane to Martech Clip + RCD PRO) oraz trochę wiedzy i umiejętności. Podpina (przylutowuje) się kabelki w odpowiednich kilku punktach (pinach) układu EPROM w radiu a Martech robi resztę - sczytuje zawartość pamięci i odnajduje PIN.

 

Jako, że samo urządzenie kosztuje tyle co dwa radia RCD 510, a umiejętności nie posiadam - oddałem to w ręce fachowca, który za 150 pln oddał mi moje radio oraz żółtą kartę z kombinacją czterech cyfr, którą swego czasu nierozważnie posiałem.

 

Aha i jeszcze: samochód zapamiętuje raz rozkodowane w nim radio, czyli Golf małżonki nie będzie prosił o PIN włożonego ponownie radia RCD 510, ale z moich ustaleń wynika, że nie da się z samochodu odczytać w żaden sposób PINu (np. przez VCDS, etc). Tylko metoda powyżej.

Edytowane przez hulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r1u0d2y Widze ze jestes z lodzi :) mam urzadzenia carprog i widze ze jest opcja rcd510 mozna sprobowac odczytac kod:)rozkodowywalem inne radia ale jescze rcd510 nie wpadlo mi w moje lapki:) jak cos pisz na priv.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wlasnie pozbylem RCD510 i zakupilem Kenwooda DNX521DAB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej da się odczytać kod z RCD-510. Potrzeba do tego sprytnego urządzenia (jedyne mi znane to Martech Clip + RCD PRO) oraz trochę wiedzy i umiejętności. Podpina (przylutowuje) się kabelki w odpowiednich kilku punktach (pinach) układu EPROM w radiu a Martech robi resztę - sczytuje zawartość pamięci i odnajduje PIN.

 

Jako, że samo urządzenie kosztuje tyle co dwa radia RCD 510, a umiejętności nie posiadam - oddałem to w ręce fachowca, który za 150 pln oddał mi moje radio oraz żółtą kartę z kombinacją czterech cyfr, którą swego czasu nierozważnie posiałem.

 

Aha i jeszcze: samochód zapamiętuje raz rozkodowane w nim radio, czyli Golf małżonki nie będzie prosił o PIN włożonego ponownie radia RCD 510, ale z moich ustaleń wynika, że nie da się z samochodu odczytać w żaden sposób PINu (np. przez VCDS, etc). Tylko metoda powyżej.

 

 

Mam podobny problem. Wymieniłem radio na RNS-510, a teraz chcę sprzedać mojego RCD-510 i zdałem sobie właśnie sprawę z tego, że nie mam kodu...;/ Radio od nowości jeździło w moim aucie ale nie wiem czy była dołączona karta z kodem.

 

Chce wystawić radyjko na allegro ale nie chcę nikogo obarczyć problemem... jakie rady?

 

---------- Dodano o 20:47 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:28 ----------

 

doczytałem, że mogę zapytać o kod w ASO - proszę o skasowanie postów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

---------- Dodano o 20:47 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:28 ----------

 

[/color]doczytałem, że mogę zapytać o kod w ASO - proszę o skasowanie postów:)

 

Nie jest tak prosto z tym kodem od ASO. Pytałem w dwóch w Krakowie i ta sama śpiewka, że trzeba przyjechać z radiem, samochodem i na miejscu odczytać kod, ewentualnie zakodować w innym samochodzie. Koszt od 90 do 150 zł w zależności od ASO. Paranoja... Jak się dowiedzieli, że gdzieś ktoś otrzymał kod drogą mailową to już trochę inna gadka... który to rok i w ogóle, że powinno się udać ale i tak chcą mieć i samochód i radio i papiery od niego... Oczywiście wszystko odpłatnie... Nie rozumiem tylko dlaczego mam płacić za coś co należy do mnie... Mam radio chce mieć kod wiec za co mam płacić!!! To tak jakbym chciał coś przeprogramować w telewizorze i w sklepie za podanie kodu życzyli by sobie ileś tam kasy... ręce opadają... Może ktoś ma zaprzyjaźnione ASO które nie chce za klepnięcie kilkanaście razy w klawiaturę prawie 100 zł!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio RCD300 wymiana na RCD510 szpec powiedzial ze nowee stwrowniki trzeba vw pasat b6 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat.

 

Mam problem ze slotem na karty sd - prawdopodobnie jest zablokowany.

 

Nie mogę włożyć żadnej karty (kombinowałem chyba na wszystkie możliwe sposoby).

Na początku myślałem, że poprzedni właściciel (a prędzej jego dziecko) coś tam wetknęło i blokuje, ale jak wkładałem kawałek plastiku to wchodziło bez problemu, czyli nic tam raczej nie siedzi.

 

Wydaje się, że slot jest w zablokowanej pozycji i przez to nie idzie włożyć karty - jak wkłada się kartę to slot blokuje się i trzeba ponownie ją wcisnąć aby wyskoczyła.

 

Teraz pytanie czy ktoś miał podobny problem, ew. czy można jakoś łatwo to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co znaczy, że nie idzie włożyć karty?

karta nie wchodzi cała jak w przypadku np. komórek. Po włożeniu część jej wystaje..

Nie ma objawu, że jakaś np. sprężynka zaskakuje czy łapie, po prosu się ją wciska....

a to, że po wciśnięciu wyskakuje to prawidłowy objaw. właśnie tak się ją wyjmuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzi, czyli da się wsunąć tylko trochę (wystaje więcej jak połowa) i dalej nie idzie jakby coś ją blokowało - dlatego wnioskuję, że mechanizm blokujący kartę jest zablokowany w pozycji jakby trzymał kartę w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie coś blokuje, zazwyczaj wystaje parę mm. a próba mocniejszego (ale z czucie, żeby czegoś nie uszkodzic...) wciśnięcia nic nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, skoro nie mogę założyć nowego tematu. Nurtuje mnie problem gdyż ostatnio moja zmieniarka oraz odtwarzacz cd przestał czytać płyty. Tzn często zacinają się i chciałbym zmienić zmieniarkę. Chciałbym się dowiedzieć czy DSC_2459.jpg

radio-300x300.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności