Skocz do zawartości
kmalinek

Dodatkowe (jak oryginalne) gniazda zapalniczek w bagażniku kombi b5

Rekomendowane odpowiedzi

Kable mam pociągnięte pod tapicerką, ostatnio miałem je na widoku przy konserwacji.

Pod źródło zasilania to raczej wiem, tylko pod jakie, końce kabli mam pod nogami kierowcy.

Chyba najszybciej i najprościej będzie je przedłużyć i pod sam aku podpiąć?

Tylko jaki bezpiecznik osadzić na plusie przed klemą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jaki bezpiecznik osadzić na plusie przed klemą?

 

Jeśli są dwa gniazda, to trzeba dać jakieś 50A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że odświeżam temat.

Ale dopiero teraz mam zamiar to zrobić, i teraz pytanie:

W płycie przekaźnikowej są dwa bezpieczniki specjalnie pod gniazda zapalniczek bagażnika.

Jak mam się pod nie "podpiąć" żeby to działało?

Jeśli ktoś byłby tak życzliwy i jakoś obrazkowo mi to wytłumaczył?

 

Pewien znajomy zaproponował mi coś takiego:

Pociągnąć z bezpiecznika 33 (zapalniczka) kabel plusa do pustych miejsc 41 i 42.

I do nich podpiąć kable plusa z bagażnika, a masę z budy wziąść.

Obrazkowo wygląda to tak:zespbezpiecznikw5pp.jpg

 

Jeśli ktoś nie potrafi mi wytłumaczyć jak podpiąć się pod oryginalne bezpieczniki.

To niech powie czy druga opcja jest poprawna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz się kolego konektorami oczkowymi pod szynę 30A która znajduje się pod przekaźnikami. Ciągniesz osobne kable plusowe o przekroju 2,5 mm2 do każdej z zapalniczek. Masę też 2,5 mm2 bierzesz tylko i wyłącznie z budy. Oczywiście do każdej z zapalniczek dajesz bezpiecznik max 20A. Nie podpinaj się przypadkiem tak jak radził jeden z forumowiczów pod oświetlenie w podsufitce bo popalisz instalację i moduł komfortu. Mostkowanie przedniej zapalniczki też jest złym rozwiązaniem ponieważ oryginalny przewód przedniej zapalniczki może się grzać przy większym obciążeniu... Do podłączenia 2 gniazd w prawym boczku potrzebujesz ok 11-12 metrów przewodu. Pamiętaj że przekrój przewodu ma duże znaczenie... Pozdrawiam

Edytowane przez Baran_R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, odpowiedziałeś na posta sprzed ponad czterech miesięcy:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to ja dowalę w tym temacie też coś :D a dokładnie zapytanie mam :P

 

Passat B5 3B Kombi 1999 rok AJM - gniazda z tyłu nie wiem czy mają napięcie zawsze czy tylko po włożeniu kluczyka ? Mam nadzieję, że jednak działają wyłącznie po włożeniu kluczyka i tutaj moje pytanie się teraz rodzi:

 

Według schematu rozmieszczenia bezpieczników, który zamieszczony jest na forum, to jest tam bezpiecznik 15A. Czy mogę sobie podłączyć coś takiego bezpośrednio z tego gniazda ?

 

http://allegro.pl/tuba-basowa-subwoofer-aktywny-lark-tube-8a-kable-i3991201271.html

 

Dostałem gratis identyczną i chętnie bym sobie wykorzystał, o ile można coś takiego pod gniazdo podłączyć. Bo w zabawę ciągnięcia kabli od akusia się bawić nie mam zamiaru dla takiego czegoś ;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, realnie ta tuba nie przekroczy poboru mocy na poziomie 50 W więc teoretycznie można podłączyć. Jednak przy takim podłączeniu jej głośność należy nastawić najwyżej na połowę. Podłącz na próbę, porządnie podgłośnij radio na jakimś dynamicznym repertuarze i sprawdzaj, czy Ci się nie grzeją kable doprowadzające napięcie do gniazd. Nie jest to jednak podłączenie zalecane i w pełni prawidłowe.

 

Aha, no i raczej w Passacie te gniazda działają też po wyjęciu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem właśnie :) ale w opisie tam widzę, że wbudowany wzmacniacz ma 60W. To na moim radiu pisze, że ma 50W i tak se pomyślałem, że śmieszny pobór tam będzie i może z zapalniczki pociągnąć :) no ok i tak skoro mówisz, że napięcie jest stałe z zapalniczki to oleje to i się bawić nie będę :)

 

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 60W to raptem 5A prądu popłynie więc przekrój 1.0mm2 sobie z tym poradzi bez bólu, pytanie jaki tam jest kabelek ułożony. Większym problemem jest to, że przy napięciu stałym jakie mamy w aucie długość przewodów ma znaczenie. Przy napięciu 12V na długich kablach będzie kawałek spadku napięcia, a to podbija prąd żeby uzyskać tą samą moc. Ja do Cb radia które mam przy lewym kolanie pasażera dałem 2x4mm2 jakieś 4,5m długości, a mam raptem 24W w piku czyli teoretycznie więcej jak 2A tam nie płynie. W aucie kabel nie leży pod tynkiem więc jak pęknie izolacja to nie spali się sam, ale razem z autem niestety, dlatego lepiej poświęcić parę godzin, parę puszek zupki chmielowej, ale mieć to zrobione tak jak trzeba i spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie w jaki sposób mam sie dostać do tej szyny 30A przekazniki widzę jak otworzyłem to klapke z boku co są bezpieczniki i przekażniki proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć półkę pod kierownicą. Jak dobrze pamiętam 2 śrubki od strony fotela i 2 właśnie pod tą klapką co zdjąłeś. Jak to zdejmiesz to zobaczysz przekaźniki i pod nimi listwę z nakrętkami chyba na klucz 8. Powinna być naklejka z opisem poszczególnych "nakrętek" ile na nich jest "A"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Moje autko to VW Passat 1.9 TDI B5 FL z 2001 r. Chciałem zamontować gniazdo zapalniczki w  bagażniku i mam kilka pytań. Może ktoś z Was też to robił. 

1. Czy w bagażniku pod tapicerką po prawej stronie nie ma puszczonych kabli fabrycznych do montażu zapalniczki?

2. Jeśli nie ma kabli to skąd poprowadzić : od przedniej zapalniczki czy może w wiązce za radiem czy może od bezpiecznika bo ponoć też tak można?

3. Jak poprowadzić kabel przez podsufitkę czy kanałem centralnym do bagażnika?

Jeśli coś więcej trzeba wziąć pod uwagę to piszcie. Foto też mile widziane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności