Skocz do zawartości
kmalinek

Dodatkowe (jak oryginalne) gniazda zapalniczek w bagażniku kombi b5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy... W moim Passku nie mam gniazd zapalniczek w bagażniku... Chciał bym go w nie wyposażyć... Mam kilka pytań... Wiem że znajdują się one (w oryginale) z prawej strony i tak chciał bym je tam umieści. Czy ktoś to już robił?? Skąd zabrać zasilanie?? Czy cały boczek bagażnika trzeba zdejmować?? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należało by zdjąć cały boczek, aby móc pociągnąć przewody. Zasilanie to najbliżej wziąść chyba z podsufitki z lampki. Napięcie przecież jest tam cały czas. Tylko musiałbyś też zdjąć trochę podsufitki, ale moim zdaniem to nie będzie taki problem. Masę możesz pociągnąć z lampy.

Tutaj masz opisane jak zdejmuje się boczek, chociaż to lewy, ale analogicznie zdejmiesz prawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie tylko z zapalniczki przedniej zabezpieczone odpowiednim bezpiecznikiem. Wszystko musi mieć ręce i nogi ;). To musi działać jak podłączysz coś mocniejszego (np jakiś grzejący kubek, farelek). Takie kable od lampki nie są przystosowane do obciążeń takich.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jedź na allegro znajdź boczek z zapalniczkami a potem tylko elektryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprościej jedź na allegro znajdź boczek z zapalniczkami a potem tylko elektryka

 

Tu sie dzis zgodze za taka cene niekupisz orginalnego zlacza zapalniczki w ASO

http://www.allegro.pl/item601687316_vw_passat_b5_boczek_boczki_bagaznika_tapicerka.html.

Montujesz i po sprawie.

A nawet rzeby nie zdejmowac calego boczku to demontujesz same gniazda zapalniczek podwiercasz dziurki i za 70 zl z przesylka masz to co chcesz.

pozdro

Edytowane przez Brudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmować i tak będzie musiał, bo musi przeciągnąć przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę może coś taniej uda się wyrwać z jakiegoś rozbitka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdejmować i tak będzie musiał, bo musi przeciągnąć przewody.

 

Nie bedzie ja przeprowadzilem przewody akurat tamtedy bez rozbierania. Troche sprytu, sztywny drut i wystarczy.

 

Zobaczę może coś taniej uda się wyrwać z jakiegoś rozbitka

Boze jedyny ratuj po 35 zl za gniazdo i ty jeszcze chcesz taniej !!! jednak ludzie tylko pieniadze licza !!! Jedz do asso niech zamonuja zobaczysz jak to boli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przepraszam za !!! ale nie moge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bedzie ja przeprowadzilem przewody akurat tamtedy bez rozbierania. Troche sprytu, sztywny drut i wystarczy.

 

 

Boze jedyny ratuj po 35 zl za gniazdo i ty jeszcze chcesz taniej !!! jednak ludzie tylko pieniadze licza !!! Jedz do asso niech zamonuja zobaczysz jak to boli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przepraszam za !!! ale nie moge

A jest coś w tym złego? Jeśli np udało by się za 15zł obie sztuki wyrwać? Ja nie widze w tym nic zbereźnego :D A jeśli masz tyle kasiory to sypnij... Przyda się na renowacje felg :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wczoraj w sklepie elektronicznym kupiłem takie gniazdo - kosztowało mnie 3,5 PLN - do tego kawałek kabla z zapasów w piwnicy i jakiś bezpiecznik a do tego dwie godziny (to chyba i tak grubo przesadzone) na słoneczku. Za resztę czyli jakies 60 zł kupcie dzieciom cukierków. Moje gniazdo nie ma tylko napisów na przykrywce ale myślę że to nie problem. Proponuję zajrzeć do takich sklepów a nie na allegro - chyba że ktoś lubi zbierać podwójne elementy do swojego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest coś w tym złego? Jeśli np udało by się za 15zł obie sztuki wyrwać? Ja nie widze w tym nic zbereźnego A jeśli masz tyle kasiory to sypnij... Przyda się na renowacje felg

 

Jesli sie ci uda wyciagnac z kacis po 15 zl za sztuke orginalnej wtyczki to oczywiscie bardzo dobrze ja znalazlem tamto w ciagu 30 sekund i nie patrzylem gdzies w poszukiwaniu tanszej jak zamontujesz takie to jak w wersji orginalnej i wtedy 100% satysfakcja.

A co do sypniecia kasa to nic z tego :-)

Edytowane przez Brudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze sie dlugi weekend zbliza tez sie przymiezam do dorobienia w bagazniku gniazdka zapalniczki (niestety tez nie mam a czasami by sie przydalo) , myslalem o podciagnieciu zasilania z zapalniczki z przodu ale sie tez zastanawiam czy nie podciagnac od razu kabla bezposrednio od aku. moje pytanie : czy warto i jak juz to jak zrobic zeby bylo to zasilanie "po kluczyku", bo z przodu to jest napiecie caly czas niezaleznie czy kluczyk jest wlozony czy nie, a chcialbym uniknac sytuacji ze wpinam w bagazniku cos "mocniejszego" np. lodowke i musze pamietac o wypinaniu z zasilania bo za godzine nie bede mial w aku nic pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Przeglądając forum natrafiłem na tan wątek.

Przyznam że jest to fajny pomysł na ulepszenie funkcjonalności auta.

Jest jeszcze możliwość łatwego podłączenia gniazda

Jak ma sie subwoofer i wzmacniacz (jak ja :D)to z automatu ma sie prąd na mocnym kablu i do tego zabezpieczony bezpiecznikiem przy aku.

Pozostaje tylko kwestia ulokowania tych że gniazd. Ale to ogranicza tylko nasza inwencja.

 

Pozdrawiam

Pucius 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam. Mam w bagażniku sedana po prawej stronie "oryginalne gniazdko" aczkolwiek puste. Tzn jest zaślepka, jest "puszka". Brakuje bolca na dole i podłączonych boków. Ogólnie brakuje podłączenia. Czy ktoś miał to samo u siebie? Czy wiązka jest już tam gdzieś pociągnięta?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

Przeglądając forum natrafiłem na tan wątek.

Przyznam że jest to fajny pomysł na ulepszenie funkcjonalności auta.

Jest jeszcze możliwość łatwego podłączenia gniazda

Jak ma sie subwoofer i wzmacniacz (jak ja :D)to z automatu ma sie prąd na mocnym kablu i do tego zabezpieczony bezpiecznikiem przy aku.

Pozostaje tylko kwestia ulokowania tych że gniazd. Ale to ogranicza tylko nasza inwencja.

 

Pozdrawiam

Pucius 12

wzmacniacz + zapalniczka na jednym kablu = tragedia

ale każdy ma swoj sposób na czysta muze :))

osobiście polecam raczej pociągnąć nowy kabel trwa to 15 minut bez rozbierania boczków jak ktos zna sie na Passacie ...

Ja zakładałem z tyłu w sedanie gniazdo bo lodówkę w upały woziłem i montaż by wyglądał jak orginał trwał mi z 40 minut ...

kable + gniazdo + wiedza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie że po takim czasie odgrzebuje temat.

Aczkolwiek mam zamontowane gniazda zapalniczki (2 szt) oraz pociągnięte od Nich kable.

Z tym że kable kończą się przy kierowcy (na tych bezpiecznikach/przekaźnikach obok miejsca na nogę przy sprzęgle)

Mógłby mi ktoś jakoś dokładnie wytłumaczyć gdzie mogę to podpiąć żeby utrzymało to lodówkę samochodową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapalniczkę wpinasz w bezpiecznik znajdujący się nad pedałami obok przekaźników, duży gabarytowo bezpiecznik chyba 40A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jednak nie jestem elektryk :D

Mógłbyś jaśniej wytłumaczyć jak mam to "wpiąć"?

Mam w bagażniku dwa gniazda zapalniczki, z każdego idą po dwa kable. Jak to podpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to podpiąć?

 

Wg mojej wiedzy - równolegle - czyli parujesz (skręcasz ze sobą) dwa plusy i dwie masy i podpinasz pod źródło zasilania. Chyba że masa jest poprowadzona przez nadwozie, to wówczas łączysz ze sobą tylko dwa plusy a masę bierzesz gdzieś z nadwozia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności