Skocz do zawartości
sojkis

Jak sprawdzić rozrząd VAG COM 1,9 tdi PD

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez coś mogę powiedzieć na tą synchronizacje kupiłem passka na PD auto nie kopciło było u mechnika ten powiedział ze rozrząd jest źle i trzeba synchronizować zrobił to, tu jest jak było po tej synchronizacji

http://rtnet.pl/vaglog/byry007_1665.html

po tym zabiegu auto zaczeło kopcić na niebiesko jak Star 28 fakt ze auto olej łyka na 10tys km 3 litry ale na samym poszątku nie kopciło nić , rozrząd miałem do wymiany no to inny mechanik mi wymienił to są paramety po wymianie

http://rtnet.pl/vaglog/byry007_1748.html

auto nie kopci tak jak kopciło na każdym biegu tylko jak już ma cieżk czyli np: przyczeka i kamping no olej bierze jak byrał ale chociaż wstydu na mieście nie ma jak się jedzie passatem i kupa dymy za Tobą była . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koło ma 44 ząbki więc jeśli komuś wychodzi synchro większe niż 7-8 stopni, to kręcenie fasolkami nic nie da - trzeba przesunąć pasek o ząbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyscy piszą o jakiś wartościach ?? jeden 0 a drugi -6. Tak dla pewności zapytam gdzie to się odczytuje w grupie 000 i kolumna druga?? Bo tak jest dla silników na samej pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak dla pewności zapytam gdzie to się odczytuje w grupie 000 i kolumna druga?? Bo tak jest dla silników na samej pompie

Na pompie tak.

Na PD kanał 004 grupa 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękował :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić w Warszawie mechanika który ustawi kąt synchronizacji? U mnie są wahania od 2.8-3.3 więc chcę to skorygować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam może pytanie z innej beczki z czego jest ten pomarańczowy osad w okolicach tego górnego kółka - u mnie jest to samo tylko co to jest? (zdjecia z poprzedniej strony PIOTR555)

 

A drugie pytanie to u mnie ten z 4 kolumny oscyluje tak w ok. 6

 

0.80, 819, 1.2, 5.1, 6.6,

2.00, 819, 1.2, 5.1, 5.0,

3.20, 819, 1.2, 4.6, 5.0,

4.40, 819, 1.2, 5.1, 6.6,

5.60, 840, 1.2, 4.6, 5.0,,

6.80, 819, 1.2, 5.1, 5.0,

8.00, 840, 1.2, 4.6, 6.6,

 

czy to moze być powód że lekko kopci na siwo i spaliny są takie "gryzące" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ma to znaczenie bo zalecane jest ustawienie na 0.0 a 6 to dosc duze odchylenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ustawianie 0 do +0,6 czyli gitara ...:lol

Edit: spalanie przy takim ustawieniu na vag-u 0,4 l/h !

Edytowane przez kema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko u mnie przy tym ustawieniu (ok. 6) zapala od dotknięcia - spalanie na kompie to 0,4 litra na godzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodzi ok nie przejmowalbym sie tym tylko te spaliny takie gryzace i siwe czy po dobrrej synchronizacji nie bedzie tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rozrząd przestawiony o ząbek, co za tym idzie wtrysk też. Ustaw jak należy, na pewno poczujesz różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie odczuwasz zamulenia?

U mnie na jałówce bez odbiorników jest 0,6-0,7l/h spalanie, po włączeniu klimy świateł 0,8-0,9l/h i to jest jak najbardziej prawidłowy wynik w tych silnikach.

synchronizacja PD ustawiona 0,0 +0,6 tak jak pisałemm wyżej

 

Ale kolega pewnie odczytuje z FISa a nie z VAGa.

Ja tez tak mam na Fisie 0,6 l a na VAGu 0,4 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale kolega pewnie odczytuje z FISa a nie z VAGa.

Ja tez tak mam na Fisie 0,6 l a na VAGu 0,4 l

a gdzie można to w VAGu sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

engine->measuriing blocks nr grupy 15 blok 3 w l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawna jestem posiadaczem paska z silnikiem BGW i w zeszłym tygodniu zmieniał mi koleś rozrząd , blokady jakieś tam z Allegro bez żadnego kopania ustawiania wyszło od 0.0 do -0.48 chyba nie ma sensu nic więcej kopać ???

dodam że silnik ma najechane 196 tyś ( tyle przynajmniej na liczniku )

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam od niedawna jestem posiadaczem paska z silnikiem BGW i w zeszłym tygodniu zmieniał mi koleś rozrząd , blokady jakieś tam z Allegro bez żadnego kopania ustawiania wyszło od 0.0 do -0.48 chyba nie ma sensu nic więcej kopać ???

dodam że silnik ma najechane 196 tyś ( tyle przynajmniej na liczniku )

pozdrawiam

 

nie wiem czy udałoby Ci się dokładniej ustawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do tej synchronizacji jeszcze jedno chciałbym sie dowiedzieć w kanale 4 ale pozycja 3 co oznacza i jakie powinny tam widnieć wartości?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ustawiałem u kolegi w AVF automat kąt synchronizacji na 0-0,6 i spalanie na VAG pokazuje 0.8 L/h. Wcześniej był kąt 1,1-2,2 i spalanie na jałowym 0,6-0,8L/h, oczywiście bez klimy i odbiorników. Teraz pytanie: czy ustawiać rozrząd pod spalanie tak aby pokazało 0,4L/h czy zostawić tak jak jest? Czy jest różnica w spalaniu na postoju silnika AVF automat i manual ? Proszę o wszelkie sugestie, jakąś wiedzę w temacie mam, ale szukam potwierdzenia i może nowego spojrzenia na zagadnienie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam co jest w 3 pozycji? a co zrobić jak auto jest zgaszone i w czwartej grupie pozycji 4 pokazuję 0 a jak mam logi dynamiczne to niby wychodzi że jest do synchronizacji ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności