Skocz do zawartości
sojkis

Jak sprawdzić rozrząd VAG COM 1,9 tdi PD

Rekomendowane odpowiedzi

, Ja dalej nic nie zrobilem ze swoim ,nadal wskazania u mnie faluja od -4 do -6 i tak w kolo ;/ czy to jest nie dobre dla silnika???? czy moze palic wiecej poprzez takie ustawienia???? czy sam moge pobawic sie tymi ustawieniami??? czy moge jednak cos skonocic........;/ ??? moze lepiej jechac do mechanika ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci sprawdzić koło wałka rozrządu, czy przypadkiem nie ma minimalnych luzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak mozna przestawic te ustawienia/?? ma moze ktos jakas fotke ,ktora srubke popuscic i czym zakrecic??? aby nie rozwalic przez przypadek czegos??chcial bym zjechac troche z tych ustawien co mam ,bo wydaje mi sie ze duzo pali, a mam tak jak wczesnie pisalem falujace -4,-5,-6 i tak w kolo , moze pobawil bym sie ustawic blizej danych wartosci takich jak powinny byc...

 

---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:43 ----------

 

znalazlem takie fotki : http://forum.vw-passat.pl/vbimghost.php?do=displayimg&imgid=577, czy u mnie tez tak to wyglada jak w modelu na fotkach ??? i czym trzeba zakrecic by zmienic te ustawienia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u ciebie wygląda to właśnie tak. na tym kole na górze są trzy śruby na klucz 13mm zaznaczyłem je czerwonymi kółkami, jak zdejmiesz górną pokrywę od rozrządu to je zobaczysz. musisz je delikatnie popuścić i przesunąć minimalnie (otwory pod nimi są jajowate) wtedy dociągnąć, odpalić i sprawdzić VAG. jeśli dalej bedzie nie tak to operację powtórzyć. miłej zabawy. pozdro

aaaa.jpg

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jajowate masz na mysli ze przesuwaja sie w prawo lub w lewo tak ???? bo patrzac na te fotke ,to innej mozliwosci to chyba niema...

Edytowane przez piotr555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jajowate masz na mysli ze przesuwaja sie w prawo lub w lewo tak ???? bo patrzac na te fotke ,to innej mozliwosci to chyba niema...

 

Tak, dokładnie tak, nie ma innej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanie ,jezeli wskazania pokazuja na -4 i w gore ,to w ktora strone mam krecic aby zjechac blizej zera , patrzac na te fotke , to tak jak wskazowki zegara czy odwrotnie ???/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mala zagwozdke.

 

Walczylem swego czasu z rozrzadem i udalo sie ustawic kat synchronizacji na 0.

Ale ...

Rozmawialem z serwisantem w ASO Skoda, zagladalismy w serwisowki i nigdzie nie bylo mowy o tym zeby sprawdzac Vagiem czy Vasem kat synchronizacji.

Wymiana rozrzadu polegala na czysto mechanicznej wymianie.

Wiec jesli silnik chodzi i jest OK, pomimo ze kat synchronizacji sie rozjezdza, nie widze sensu dalszego dlubania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis ustawialem sobie ten rozrzad, podczas ustawiania mialem nawet wartosci 0,0 ,ale praca silnika nie byla zadowalajaca, wiec po kilku próbach ustawilem na -1,7, tylko jest jeden problem ,nadal to tak faluje ,czyli -1.7 ...-2,8 i wraca znowu na 1,7 i tak w kolo , czy to jest normalne takie zachowanie odchylu tych wartosci ???? dodam ze jak podpiolem pierwszy raz to wartosc falowala od -5,0 do -6,5 i tak w kolo..... dlatego wlasnie chciale to zmienic , bo wydawalo mi sie ze duzo pali , mam nadzieje ze przy wartosci -1.7 ...-2,8 , bedzie palil mniej , co sadzicie na ten temat????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek poprawilo ci sie cos po tej korekcie??Mam takie pytanie....czy wibracje odczuwalne np na kierownicy moga byc przyczyna m.in. np. zle ustawionym katem wtrysku??Jak dokladnie sprawdzic VAGiem czy kat jest dobrze ustawiony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widze ze jest lepiej teraz , tak jak by silnik lepiej pracowal , mialem prawie -6,5 teraz mam max -2,8 , i chyba to wszystko elastyczniej pracuje , i silnik nie ma drgan, i w bloku 15 patrzylem na spalanie ,nie wiem jak bylo wczesniej bo nie sprawdzalem , ale teraz mam na jalowym 0,40 to chyba jest l/h,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale teraz mam na jalowym 0,40 to chyba jest l/h,

Ale to 0,40 pokazuje Ci VAG, czy na wyświetlaczu licznika? To są l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pokazuje mi vag , ja nie mam komputerka swietlnego, mam tempomat itd ale tego wlasnie nie mam , ale ostatnio jezdzilem dluzsze trasy i zauwazylem ze wiecej pali ,wiec przestawilem , i co jeszcze zauwazylem ,podczas postoju na biegu jalowym spalanie 0,40l/h podczas jazdy gdy puscilem gaz i jechalem na biegu bez wysprzeglania na jalowy , wskazania 0,00 , wiec z tego wynika i prawda jest ze jazda na luzie jest nie oszczedna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podczas postoju na biegu jalowym spalanie 0,40l/h

Na FIS-ie pokazuje 0,60-0,70 l/h, też mi tak wskazuje VAG, jak u Ciebie 0,40 l/h :)

podczas jazdy gdy puscilem gaz i jechalem na biegu bez wysprzeglania na jalowy , wskazania 0,00 , wiec z tego wynika i prawda jest ze jazda na luzie jest nie oszczedna ...

Dokładnie tak jest, ale poniżej 1200-1300 rpm zaczyna pokazywać spalanie. :)

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ale jak faktycznie jest ile przy zdrowym ustawieniu powinien pokazywac w takim AVF?? , tak jak mam teraz te 0,40L/h ,bo nie zwrucilem uwagi jak pokazywal podczas gdy mialem rozrzad ustawiony na -6,0 , jak wam pokazuje ???

 

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:08 ----------

 

i dodam jeszcze od siebie ,zeby przekrecic cos co kolwiek to podaje rysunek gdzie trzeba zalozyc nasadowy i ruszyc w prawo lub w lewo,to jest kolor pomaranczowy , na czerwono to co trzeba popuscic,

 

 

03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie trzeba sciagac paska....... na fot. jest bez..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jasne ze nie potrzeba , foto jest zapodane tylko by pokazac ,jaki sruby trzeba poluzowac ,a ktora pokrecic ,by mechanizm sie ruszyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ktora strone trzeba krecic zeby zwiekszyc lub zmniejszyc wartosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sobie przypominam , to tak jak ida wskazówki zegara to idzie na wartosc minusowa , ale jak podepniesz to sam sprawdzisz , ruch 1mm juz robi zmiane , najlepiej zanacz sobie kreska ustawienia pierwotne , w tedy bedziesz widzial jak daleko odjechales od nich , powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wiedze że tam sie rozkręcil może, moderator przeniesie ten temat do warsztatu, ponieważ łatwiej będzie go wyszukać, a informacja zawarta jest już wystarczająca do poprawnego ustawienia kąta wtrysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności