Skocz do zawartości
storn

Jak podniesc moc w moim pasku 1.9TDI AVF

Rekomendowane odpowiedzi

ja gdyby czas mi się cofną

 

Jeszcze musiałbyś słupek wymienić :P Ale ja bym zrobił podobnie... z tym że baza do modów obowiazkowo 4x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołączył do wysłużonego AVB kolejny pasek tym razem AVF z 2005 r.

I co Wam powiem to Wam powiem, ale jak kupiłem AVB to te 101 KM od razu się za mało wydawało, poszły mody i teraz hmmmm, cienko ten AVF wypada przy starszym bracie. Niby 130KM, ale wyraźnie brakuje jadu. Dobrze, że przynajmniej jest skrzynka 240mm to można będzie od 170KM włożyć dwumas i sprzęgło, ale jak się ogarnę finansowo ( rozrząd, alufelgi, nowe opony i lato i zima, jakieś pzu ) to podjadę do Compotów bo pierwszy pasek do dziś śmiga jak należy, więc chłopaki dobry virusik mu zapodali to i może tego paska "polepszą"

Przy okazji mam pytanie a mianowicie przy lampie wewnętrznej tej przy lusterku jest wyświetlacz i tam podczas zabawy przełącznikiem światła wyświetlał się napis AIRBAG OFF. Przy analizie VCDS'em żadnych błędów nie było ? Mam się martwić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze musiałbyś słupek wymienić

to się jeszcze okaże dokładnie za dwa tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodino jest tak jak piszesz. Przy odpalaniu samochodu kontrolka świeci kilka sekund ( oczywiście jak w schowku jest na "on") a następnie gaśnie. Larum zrobiłem bez potrzeby. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jakie macie ciśnienie doładowania po wirusie ?

Fabrycznie w AVF jest ok 1,36 bara, a ile teraz jest u Was ?

 

Zastanawiam się nad delikatnym wirusem dla mojego AVF u jakiegoś tunera.

Turbo mam świeżo po regeneracji. Obecnie jest 137 PS i 318Nm.

Chciałbym podnieść samo ciśnienie doładowania o ok 100mbar na 1,46 bara.

Wzrostu dawki paliwa nie przewiduję, bo przy mocnym depnięciu trochę przykopci.

Jaki przyrost PS i Nm może dać 0,1 bara więcej na turbinie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki przyrost PS i Nm może dać 0,1 bara więcej na turbinie ?

 

Samym doładowaniem niczego nie osiągniesz, na prawdę nie odczujesz żadnego przyrostu. Moc nie bierze się z powietrza lecz z paliwa. Inna sprawa to taka kiedy silnik jest zalewany paliwem (co w przypadku serii oczywiście nie ma miejsca) i wtedy faktycznie wzrost masy powietrza spowoduje zwiększenie mocy.

 

Jeżeli auto dymi na serii to coś jest nie sprawne. Zrób logi statyczne i dynamiczne, a dopiero potem myśl o zwiększaniu mocy.

 

Co do sprężarki GT1749VA (bo taką masz obecnie) to 1.45b w zakresie 1900-3500, a potem 1.42b/4000obr są to wartości na prawdę bezpieczne co codziennej jazdy. Oczywiście należy wystroić auto tak by jak to możliwe nie miało żądnych przeładowań.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja dopiero zaczynam zabawe w mody i do konca nie ogarniam pewnych rzeczy stad mam kilka pytan .mam passata 1.9 98 rok 110Km mam wymienione wtryski na 230 zaslepionego egra i odme . Planuje osiagnac jakos 180 Km . Co potrzebuje jeszcze wymienic by osiagnac ten cel po programie? Turbine ? Jaka by pasowala zeby ogarnela bez bulu to? pompe paliwa na 11mm czy moja 10mm da rade? Zalozyc wiekszy intercoler? Czy fabryczny da rade? Z góry bardzo dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo ARL,BRD,CACHA,pompa 11-ka lub hybryda z tłoczkiem 11mm,wtryski masz,fmic, 2,5" wydech na tłumiku przelotowym lub bez,Map 51c,chłodnica oleju ASZ,wałek SDI, jednomas na G60,lepsze hamulce,profi program i wór kasy na to.

To taki uniwersalny setup na ponad 200KM ale 180 też z tego wyjdzie.Odetkaj odme bo jeśli żyjesz w innym świecie gdzie AFN to nadal zdrowy silnik to ci gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurat moj AFN wydaje mi sie ze jest zdeowy . Byl przed zakupem podlanczany pod komputer zero bledow korekcja na 4 tlokach 0. Zrobione juz jest w nim : katalizator wydlubany odma jest wyprowadzona pod silnik ,EGR zaslepiony wtryski zmienione na 230 glowiczka do pompy 11 do hybrydy zamowiona sprzeglo z AWX zamowione zastanawiam sie nad turbina ktora wybrac czy z AWX czy BRD slyszalem ze zBRD to zalezy jak sie trafi jedne wstaja dosc szybko a niektore czego by sie nie zrobilo do wstaje pozno zalezy na jakie BRD sie trafi . Icka zegary i chlodnice oleju z termostatem mam z wczesniejszwgo peojektu obecnie szukam jarzm z audi a6c5 2.5 guatrro zeby przerobic tarcze z 288 bo ponoc takie mam na 312 no chyba ze polecacie cos lepszego w przyzwoitej cenie i co by weszlo bez problemu pod felge 16 stalowke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie

 

To stwierdzenie to klucz do dalszych poczynań z autem.

Z tymi gratami co już masz to turbo AWX odpada. I jeszcze jedno -jeśli nie będziesz pisał po polsku to ja odpadam z dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awx do ilu koni i jakiego momentu obrotowego wystarczy? Mnie interesuje jakieś 180 KM

Edytowane przez CZAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miec Tdi i patrzec na moc....Bezcenne. Kolego dobrej krzywej MOMENTU sie szuka. Moc to drugi plan. Poczytaj troche o chiptuningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile można z turbiny awx momentu przy 180KM wyciągnąć wiec głupot nie będę pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec głupot nie będę pisał

 

I od tego trzeba było zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - spotkałem się z opinią, że wczesne avf miały wtryski PD150. Można sprawdzić jakie są na pokładzie? Vagiem albo czymś innym czy trzeba sprawdzić numery na wtryskach? PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczesne avf miały wtryski PD150

 

Nie wiem jakie to wtryski "pd150" ale AVF-y miały seryjne wtryski które ogarniały moc 250ps ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można sprawdzić jakie są na pokładzie? Vagiem albo czymś innym czy trzeba sprawdzić numery na wtryskach?

 

Podaj numer sterownika, powiem Ci jakie masz wtryski.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj nowy Posiadam Passata FL z silnikiem 1.9 101 KM chciałbym mu nieco podnieść moc tak z 130 by się zdało ;) nie wiem czy to wykonalne i tu moje pytanie czy już wcześniej miał ktoś taki przypadek i jak to wpłyneło na spalanie i silnik :D Słyszałem że zmapować ten silnik do 130 ale czy są jeszcze jakieś inne metody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przeczytać z 2-3 tematy w tym dziale a nie po raz n-ty zadawać to samo pytanie .... czytałeś ten temat i 2-3 tematy poniżej ?

TAM JEST WSZYSTKO O PODNOSZENIU MOCY w PD !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 20:19, Daron napisał:

 

Podaj numer sterownika, powiem Ci jakie masz wtryski.

Sory za wykopaliska

038 906 019 DS

Edytowane przez KrystianPoland
Dopiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności