Skocz do zawartości
storn

Jak podniesc moc w moim pasku 1.9TDI AVF

Rekomendowane odpowiedzi

mam 180 /380nM jest git , turbo sie zaczyna pocic wiec wymieniam , jesli sie da cos podgonic samym turbo to jakie to ma byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz FMIC ?

 

TaK >>> wrzucaj GTB17 lub 22

NiE >>> BV43 lub poprostu takie co teraz masz bo przynajmniej normalnie będzie wstawać a nie jak BV43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam ale jesli koszt w granicy rozsadku to sobie zarzuce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passka 101km pomógł by ktoś wgrać chipa ?zastanawiam się nad gotowcem ?może ma ktoś sprawdzony . intresuje mnie 150 kucykow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam passka 101km pomógł by ktoś wgrać chipa ?zastanawiam się nad gotowcem ?może ma ktoś sprawdzony . intresuje mnie 150 kucykow:)

 

 

150 - tak slabo?

 

gotowcem pacnij od razu z 210ps, odwiedz --->http://www.gotowe_chipy_passat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam passka 101km pomógł by ktoś wgrać chipa ?zastanawiam się nad gotowcem ?może ma ktoś sprawdzony . intresuje mnie 150 kucykow:)

 

phi.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam się nad gotowcem
intresuje mnie 150 kucykow

 

 

szkoda że na to wcześniej nie wpadłem bo tak to pare no może parenascie ;-) stówek $$ bym zaoszczędził dochodzac do tego co teraz mam

nawet nie chciało mi się reagować.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrozumieć chłopaka. :hyhy

Spójrzcie na jego nicka, chciał ,,Pokonać Was,, :ziomal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie odebraliście. Poprostu chce się sam w to pobawić.Wiem że są tu osoby co sami też chipuja.Jestem mechanikiem i znam konsekwencje ale mimo to chce sam sie w to pobawić .Może podpowiecie jakim programem sie to robi oraz jaki kabel.

Gotowce też by się przydały by mieć jakieś odniesienie.

 

Proszę o jakieś pomocne informacje .albo tu albo na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytko jest na forum, trzeba tylko użyć opcji "szukaj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Źle mnie odebraliście. Poprostu chce się sam w to pobawić.Wiem że są tu osoby co sami też chipuja.Jestem mechanikiem i znam konsekwencje ale mimo to chce sam sie w to pobawić .Może podpowiecie jakim programem sie to robi oraz jaki kabel.

Gotowce też by się przydały by mieć jakieś odniesienie.

 

Proszę o jakieś pomocne informacje .albo tu albo na priv.

Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/threads/132922-Darmowy-przyjazny-program-do-edycji-wsadow-EDC15P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i ja mam pytanie ;) w szczególności liczę na odpowiedx Darona :ok ile można wyciągnąc mocy na tych turbinach gtb1756vk (ta z 2.7 TDI) i CAHA(sama CAHA a nie brd z kołem kompresji od CAHA) i ile roboty w przypadku obydwóch turbin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i ja mam pytanie w szczególności liczę na odpowiedx Darona ile można wyciągnąc mocy na tych turbinach gtb1756vk (ta z 2.7 TDI) i CAHA(sama CAHA a nie brd z kołem kompresji od CAHA) i ile roboty w przypadku obydwóch turbin

jakie planujesz pozostałe graty(sprzęgło, pompki, cooler, wydech)? czy tylko sama wymiana turbiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTB17, 205-220HP.

CAHA, 190-205HP.

 

Mówię o wartościach uzyskanych na zdrowych pompkach, z bezpiecznym EGT oraz znikomym dymem.

Roboty można powiedzieć prawie tyle samo do zamontowania tych turbin. Obie należy spawać do kolektora (można zrobić na flanszach, ale róbmy to profesjonalnie - spawajmy). DP do zrobienia przy obu turbinach, do dopasowania są również spływ, dopływ oleju oraz wlot i wylot do/z sprężarki.

 

Wstawać będą niemal identycznie, z tym że na GTB odczuwalnie góra lepsza (nowsza, poprawiona geometria w GTB ma znacznie lepszy przepływ).

 

BTW - może również zrobić hybrydę BRD z kołem kompresji CAHA, wtedy masz wydajność CAHY a turbo pasuje P&P bez żadnych przeróbek.

 

Podsumowując... i tak bym wrzucił GTB22 bo roboty jest tyle samo co przy tych dwóch turbinach, wstanie 200obr później niż GTB17 ale potem zrobi lepszą robotę.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie planujesz pozostałe graty(sprzęgło, pompki, cooler, wydech)? czy tylko sama wymiana turbiny?

 

sprzeglo i dwumase z brd, pompki mam BA ale w razie czego zmienie koncowki wtryskiwacze, większy cooler i bynajmniej dp 2,5'' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bynajmniej dp 2,5''

 

chyba "przynajmniej" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba "przynajmniej" ...

 

Masz racje ;) co innego miałem na myśli a co innego napisałem ;) a Ty Rosa co polecasz? :) bo niewiem już sam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzeglo i dwumase z brd, pompki mam BA ale w razie czego zmienie koncowki wtryskiwacze, większy cooler i bynajmniej dp 2,5''

ja gdyby czas mi się wrócił dałbym pompki al, GTB22, wydech przelotowy 2,5 cala, komplet sprzęgła z BRD wzmocnił bym u Darona i cieszył sie mocą jakiś 240-250km.

Edytowane przez szkapek28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności