Skocz do zawartości
konr11

Jak zdjąć podszybie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko a mianowicie jak zdjac podszybie? probowalem ale trzyma tam kolo szyby.Mam pod nim pelno jakis lisci i innych rzeczy i ostatnio woda wlala mi sie do srodka. Prosze o podpowiedz z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GE-NEC

Witam! Podszybie jest zamocowane na zasadzie listwy klinującej do plastikowej rynienki wzdłuż dolnej krawędzi szyby. Aby je wyjąć należy pociągnąć z lewej lub prawej strony podszybia przy słupku a do góry i nie podważając za bardzo np. śrubokrętem ponieważ istnieje możliwość pęknięcia szyby. Poprostu skrajną część podszybia wypinamy kolejno do góry. Oczywiście zdemontować trzeba również ramiona wycieraczek.:)Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demontujesz pióra wycieraczek , a potem jak już Ci kolega wyżej napisał. Dodam że musisz uważać zarówno na szybę, jak i na plastikowe podszybie bo lubi się złamać w trakcie montażu lub demontażu, luknij też czy podszybie nie ma metalowych spinek .

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz jutro sprubuje mam nadzieje ze nic nie urwe :) a wycieraczki zeby zdjac trzeba miec jakis specialny klucz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba niczego specjalnego - odkręcasz nakrętke i zdejmujesz ramię z trzpienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie "trochę" temat gdyż nie mogę jeszcze zakładać nowych. Czy miał ktoś z Was taki problem, że z okolic podszybia dobiegały jakieś dziwne dźwięki? Jakby drżenie jakiegoś elementu, terkotanie. U mnie słychać aż dwa rodzaje tego typu dźwięków i strasznie mnie to wnerwia. Chyba będę musiał zdjąć podszybie i zerknąć czy nic nie jest poluzowane ale naczytałem się, że łatwo je złamać lub nawet szyba może pęknąć i troszkę się obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w środku Ci terkocze czy na zewnątrz?? bo na zewnątrz to nie bardzo co ma tam terkotać. Jak w środku to pewnie któryś z silniczków od climatronica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgłosy dochodzą tak jakby z pod nawiewu na przednią szybę. Jakby zaraz pod nim. Jeśli chodzi o to na jakiej szerokości to mniej więcej w połowie. Jeśli chodzi o terkotanie silniczków climatronica to wiem jak terkoczą bo czasem też zdarza mi się je usłyszeć ale to jest takie 5 sekundowe terkotanie i cisza. A to strzela/stuka/puka dosyć nieregularnie. Np zawsze przy większych drganiach silnika, przy przyspieszaniu gdzie silnik jest mocniej obciążony itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to nie mam pojęcia, najlepiej zaopatrz się w jakiś ściągacz do wycieraczek bo jak nie były zdejmowane to mogą ciężko schodzić i wtedy możesz szybe rozwalić jak będziesz kombinował a tak to reszta bez problemu. Operacja rozbiórki i złożenia wszystkiego co jest w podszybiu to max na godz w zależności od zdolności manualnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej opis jak zdemontować podszybie (opis zapożyczony z innego forum)

 

"Zaczynamy od demontażu osłon podszybia. Ściągamy uszczelkę i wyciągamy 4 klipsy. Odkręcamy i demontujemy wycieraczki:

 

foto1.JPG

 

Z wyciąganiem osłony podszybia trzeba będzie się pomęczyć (€“to zajęcie nie należy do przyjemnych, trzeba uważać przy demontażu aby nie przesadzić z dociskaniem w skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia przedniej szyby). Poniżej rysunek przedstawiający profil dzięki niemu będziecie wiedzieć jak chwycić osłonę i pod jakim kątem ją ustawić aby łatwiej było ją wyciągnąć/włożyć."

 

pokrywa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągacz do wycieraczek już do mnie idzie :). Mogli byście mi jeszcze powiedzieć jak wyciągnąć środkowe nawiewy? Może to tam w środku coś terkocze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniałem akumulator i nie trzeba demontować wycieraczek. Wystarczy odciągnąć listwę podszybia, od lewej strony aż do wycieraczki i akumulator wychodzi bez problemu. Przy okazji radzę wyczyścić odpływy. Ja w swoim wyciągnąłem gumki w odpływach i skróciłem tzw. fartuchy dzięki czemu tak szybko się nie zapychają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę próbował może się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności