Skocz do zawartości
xxKOLOMBOxx

pewnie głupie pytanie o lpg i prawo...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

od niedawna posiadam passacika b3 z instalacja lpg...

ostatnio gadając o przerejestrowaniu ktoś powiedział mi, że w dowodzie rejestracyjnym muszę posiadać adnotacje o zainstalowanym gazie z racji iż "jest to zmiana konstrukcyjna samochodu" i że w razie kontroli bede miał kłopot z niebieskimi :/:eek:

 

teraz pytanie do Was czy to prawda? czy to musi być zawarte w dowodzie rejestracyjnym? to moje pierwsze auto i niestety nie mam o tym zielonego pojęcia...

 

no i jeśli to prawda to co teraz zrobic (nie posiadam żadnych ppierów od lpg) :mad:

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba mieć, pewno będziesz musiał się udać do zakładów instalujących LPG by któryś za opłatą dał Ci odpowiednie papiery by móc wbić LPG do dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a będzie problem załatwić takie papiery? może ktoś przerabiał podobny przypadek i wie jaki to może być koszt?

Edytowane przez xxKOLOMBOxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto zakładał w aucie gaz? Spytaj właściciela od którego kupiłeś auto może zapomniał ci dać papiery od instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adaho997

musisz mieć dokumentację od instalacji gazowej plus atest na butle od gazu

bez tego ani rusz

a przy kontroli z niebieskimi pozbędziesz się dowodu rejestracyjnego jeżeli tej sprawy nie doprowadzisz do końca

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a orientujecie się co jeśli jest odwrotnie? tzn. mam wbity w dowód fakt posiadania LPG, a po LPG został tylko kurek od gazu ;) czy demontaż LPG w zakładzie niezajmującym się instalacjami LPG będzie w całym tym absurdzie uznany za samowolną modyfikację ingerującą w konstrukcję auta? :rotfl:

 

... w tym tygodniu muszę przegląd zrobić - będą jaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedziesz na przegląd jak zwykle, pan diagnosta podbije dowód, przy okazji wystawi kwit że instalacji niet i do WK z tym-tak to wygląda w 3city.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel nie ma żadnych papierów... atestów nic.... podejrzewam że instalacja przebiegała na lewo u jakiegoś jego znajomego (ale to tak mi się tylko obiło o uszy...) i to by się zgadzało bo gazu pali jak smok :/

i jestem teraz w ciemnej d****......

i co zrobić? ktoś mi powie jak mam zrobić żeby było ok?

proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co zrobić? ktoś mi powie jak mam zrobić żeby było ok?

 

Najlepiej to zdemontować.

Chyba, że masz jakiś znajomy warsztat, ale wątpie żeby Ci wydali lewe papiery, bo nie będa ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

"Za króla sasa" mozna bylo zwyczajnie kupic kwity na instalacje od zakladu montującego LPG ... kosztowało to jak pamietam 150 ... i z tym juz do WK.

Robilo sie tak jak ktos zakładał używkę ... ale to mocne kombinatorstwo ( wiadomo ze dalo sie zalatwic jak ktos miał znajomych którzy mieli znajomych... :D)

 

Jak to zalatwic legalnie nie mam pojecia ... chyba tylko wywalic i zamontować nowe - wyjdzie pewnie taniej niz robienie jakichś kwitów legalizacyjnych na zbiornik itp.

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy taniej?? wątpię..

ja rozumiem że każdy mówi zdemontować i po sprawie ale jak ktoś ma 18 lat nie zarabia i ledwo uzbierał na passaika to teraz ciężko zdemontować i jeździć na drogiej benzynie nie mówiąc już o nowej instalacji gazu... może zrozumiecie...

 

pozostaje tylko pytanie czy naprawdę dałoby się gdzieś załatwić te lewe papiery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pozostaje tylko pytanie czy naprawdę dałoby się gdzieś załatwić te lewe papiery...

 

Wszystko idzie zrozumieć :)

 

Pytałeś czy

ktoś mi powie jak mam zrobić żeby było ok?

1. zdemontować i założyć na nowo

2. załatwić papiery

 

pozostaje tylko pytanie czy naprawdę dałoby się gdzieś załatwić te lewe papiery...

 

Więc tak:

To jest Polska, tu wszystko zalezy od Ciebie i Twojego sprytu. Nie oczekuj, że ktos Ci napisze na forum info typu:

Jedź w Bielsku na ulicę X, do zakładu Y. Oni wystawiają lewe papiery

 

Może jakbys znalazł wporzo zakład, to sprawdzili by ta instalacje co masz teraz pod względem bezpieczeństwa, prawidłowości montażu itp itd Nanieśliby jakies poprawki w miare potrzeb, wyregulowali i wydali papiery na to wszystko. No, ale nie licz, że ktoś Ci to za 50 zl zrobi.

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedź w Bielsku na ulicę X, do zakładu Y. Oni wystawiają lewe papiery
takich odpowiedzi nie oczekuje... to wiadome.. bardziej mnie inetresowało czy lewe papiery da się w ogóle załatwić :)

ta odpowiedz jest taka jaka oczekiwałem

Może jakbyś znalazł wporzo zakład, to sprawdzili by ta instalacje co masz teraz pod względem bezpieczeństwa, prawidłowości montażu itp itd Nanieśliby jakies poprawki w miare potrzeb, wyregulowali i wydali papiery na to wszystko. No, ale nie licz, że ktoś Ci to za 50 zl zrobi.
zastanawia mnie teraz czy jak niebiescy mnie złapią np za przekroczenie prędkości... poproszą o dowód prawo jazdy i porostu wystawia mandacik i puszczą z kwitkiem... nie chce mi się wierzyć że sprawdzą czy auto jest na gaz...

często jak złapią za brak świateł nawet nie zobaczą nie zapiętych pasów..

ja rozumiem na kontroli drogowej gdzie wszystko sprawdzają ale to się chyba zdarza raz na 100 lat xD

 

jestem już zielony.. nie wiem co robić.. a kasy brak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak akurat "porucznik Borewicz" zaskoczy, ze masz korek od LPG a w dowodzie żadnej wzmianki o tym, no to po dowodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butla ma homologację bodajże na 10 lat - nie wiadomo ile ma Twoja, więc nie wiem czy załatwienie papierów coś da.

Prawdopodobnie i tak i tak czeka Cię albo homologacja butli albo jej wymiana - koszt podobny.

Kiedy będziesz to robił niech Ci przejrzą instalację, dadzą nowe papiery na butlę, potem do urzędu i po problemie.

 

Papierów od gazu nie dostałeś, bo albo gaz był założony na lewo albo papiery są już nieważne.

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że instalacja w aucie nie ma zbyt wiele lat gdyż auto jest w Polsce od 2007... no chyba że przyjechało z gazem w co akurat wątpię...

tak więc będzie trzeba przejechać się po "gaziarzach" i popytać..

 

a ktoś już może odnawiał homologacje butli i wie ile tak około to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się że instalacja w aucie nie ma zbyt wiele lat gdyż auto jest w Polsce od 2007... no chyba że przyjechało z gazem w co akurat wątpię...

Ta. I ktoś założył nową instalację i dobrowolnie zrezygnował z gwarancji nie dopilnowując dokumentacji.

Instalację to może i ktoś założył w 2007 roku w to nie wątpię, tylko wcześniej ją z jakiegoś samochodu wymontował. Instalacja nie działała jak należy (sam to stwierdziłeś), doszły problemy z przeglądami (sam je masz), może się i Policja po drodze gdzieś czepiła

i trzeba było smarować... no i efekt jest taki że kupiłeś "Passata w dobrym stanie z instalacją gazową".

Gdybać to sobie można. Jedź do trzech lub czterech warsztatów, powiedz jak jest i będziesz miał rozeznanie. A swoją drogą to chyba najtaniej Cię wyjdzie zdemontować gaz i jeździć na benzynie - te silniki nie palą dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem kiedys w warsztacie zajmujacym sie LPG i chciałbym zacząc od tego , patrząc na jakies tam moje doświadczenie , to ze i tak i tak pojechałbym do warsztatu bo nie wiesz co to za magik montował... a uwiarz mi ze z LPG ludzi epotrafia czary zrobic... Watpie zeby jak ktos CIe nie zna to Ci dał takei dokumenty..szczególnie ze to co sie orientuje w chwili obecnej jest cąły czas ze certyfikat jest przypisany to danej butli, i watpie aby ktos dla nieznajmoego fałszował go albo oddał Ci z innej butli która bedzie mógł sobie w kuchni albo do grilla podłaczyc. Na koniec popre kolegów... zdemontować... kontrola policji moze okazacj CI sie droga sprawa jak to wyjdzie , juz nie mówiac o tym ze przegladu nie przejdziesz... A co do tego ze bedzies musiał jeździc na paliwie... to sorry winetoo... Ale moze bede brutalny ale jesli nie stac na paliwo to po co auto :/ Ja rozumiem ze taniej na gazie i dla Ciebei była by to rewelacyjna sprawa, ale no zrobiłes gafe kupuijac bez dokumentów no i teraz mozesz sobei w twarz pluć... koszty Cie niestety czekaja... przykro mi... a na sam koniec dodam.... wiadomo, to jest Polska... i wszystko idzie załatwic... :) ale trzeba miec ziomali gdzie niegdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajmomy miał auto na gaz i nie miał wbitego w dowód. Instalke miał tak założoną że prawie sladu nie było korek we wlewie itp itd. I tak jeżdził 2 lata i nigdy panowie niebiescy nie dopatrzyli się tego.

ps. zrobisz jak uważasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd na lewo pewnie sobie załatwisz i to całkiem nie drogo. W końcu już różne wraki się widywało na drogach...

Policja nie powinieneś się bać do momentu aż nie trafisz na jakąś akcję zorganizowaną albo (tfu, tfu) zaliczysz dzwona.

 

Dla mnie ważniejsze że niepewna instalka to cholernie niebezpieczna sprawa. Skoro sam twierdzisz że nie działa najlepiej to nigdy nie wiadomo co w niej siedzi. A pożaru autka Ci nie życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności