Skocz do zawartości
piter_ok1

Kombi- wyząbkowane tylnie opony

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć ostrzejsza jazda po zakrętach pomaga utrzymać tylne opony w odpowiedniej kondycji :)

 

Bardzo możliwe. ;) Szkoda tylko, że Passatem nie da się polatać na ręcznym. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek: Kombi- wyząbkowane tylnie opony

 

 

Temat żarówek H7 do świateł mijania / soczewka / w b6 jest aktualny.Ale nikt nie napisał w jakiej pozycji winien znajdować się żarnik żarówki w reflektorze / skierowany ku dołowi,czy ku górze / .

 

:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat żarówek H7 do świateł mijania / soczewka / w b6 jest aktualny.Ale nikt nie napisał w jakiej pozycji winien znajdować się żarnik żarówki w reflektorze / skierowany ku dołowi,czy ku górze / .
Wątek: Kombi- wyząbkowane tylnie opony :wmorde

 

post przeniesiony http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/26688-Samodzielna-wymiana-żarówek-H7-W-B6/page4?p=1529623

Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w końcu mogę zakładać tematy :)...

mam problem z letnimi oponami. pierwszy komplet opon, jaki byl na aucie od nowosci (nie pamietam marki) wyzabkowal... zajezdzono je do konca. nastepnie poltora roku temu kupilem nokian zg2 205 55 r 16 XL. od nowosci jakies takie glosne sa i szumiace :)... ale przy przegladzie wyszlo, ze rowniez sa wyzabkowane troche. cały komplet !

 

mysle teraz na jakie opony zmienic bo taki halas od opon jest irytujacy w takim cichym samochodzie :)

 

jakie opony nie zabkuja w passacie ??? :)

 

geometria, zawieszenie, amortyzatoryu mam wporzadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. od 80k km używam (oczywiście nie jednego kompletu) letnich opon bridgestone potenza re050a. Tył jest tak głośny, że brzmi jak rozwalone łożysko. Na oponach zimowych cichutko (Blizzak LM30). Geometria ostatnio ustawiana. Zero poprawy. A najgorzej, że najintensywniej hałasuje w przedziale 80-130km/h czyli przy prędkościach, nazwijmy to - "użytkowych"

 

U mnie jak u kolegi vw_gda24 też sedan, a nie kombi :)

Edytowane przez AndrzejZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu ze ktos przeniosl tutaj ten temat, gdyz moje auto to nie kombii... a to chyba zmienia postac rzeczy...

 

jakie opony nie zabkuja w passacie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy czy sedan czy kombi zawieszenie tył jest takie same(oprócz amorów i chyba sprężyn)

ja też miałem problem ząbkowanie i chyba większość osób jakie znam tez miało/ma

Ja miałem problem z oponami jak przerzuciłem jedno koło tył na przód i wyło jak nie wiem

po wymianie na 18 wszystko znikło

Geometrie ustawiam raz na 3 miech

Kolega ustawia mi tak by jak najmniej ząbkowały a zna się na tym fachu

Nawet w serwisie coś tak chłopaki mi mówili że to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że trafiłem na ten temat.. bo już się bałem że znów łożysko poszło i trzeba będzie piastę wymieniać, a dopiero po wymianie i zaczęło coś szumieć.. okazało się że mam wyząbkowane opony i prawie łyse już tylne ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak się wybiera wyższy indeks prędkości to opony dłużej pożyją. Im wyższy indeks tym opona większe prędkości musi wytrzymać, przez co w praktyce się wolniej zużywa podczas normalnej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 97W nie mam problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puste kombi trzeba pompować 0.1-0.2 dziesiątki mniej niż nakazuje instrukcja.

Mocno nabite opony będą podskakiwać i wtedy się ząbkują.

Przetestowałem na Asterce kombi. Miałem po poprzednim właścicielu Continentale, które się wyząbkowały w 2 lata (67kkm). Dla siebie założyłem Pirelki P6, jeżdżę na nich 6 sezon letni i nie ma tego efektu.

Teraz mam Paska B6 kombi i stosuję ten sam manewr, zawsze tył pompuję mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z klockującymi się oponami na tyle, lecz podjechałem do znajomego z VW i wymienił mi gumy na wahaczach z tyłu i problem znikł :) stuków żadnych nie było. Lecz teraz oponki z przodu wędrują na tyle i póki co kilometry lecą i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich trzech sezonach letnich miałem założone dunlopy i wyząbkowały się na maxa, jeździć się nie dało. Ustawiałem zbieżność, zawieszenie sprawdzone i OK. W tym sezonie założyłem opony hankook ventus prime 2 (produkcja na Węgrzech) i powiem Wam że jestem mile zaskoczony. Zrobiłem około 10 tyś km i ciągle cisza. Bardzo dobre prowadzenie i cena za rozmiar 215/55 R16 97 W około 450Pln. Jeden oponiarz powiedział mi, że jedne pony się ząbkują i inne nie. Potwierdza to jego teorie bo moje zimowe opony jeżdżą trzy sezony i nie są wyząbkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam u mnie tez problem z wyząbkowanymi oponami mam Fulda Carat Exelero 235x55x17 i gdy kupiłem uzywane koles mówił że to sa szerokie i bedzie lekko szumiec, jak założyłem to huczały i to nawet fest ale mysle ze moze łożysko mam walnięte i jeżdziłem dalej a teraz tak huczy ze w aucie jak w kamazie jest dalsze podróże to tylko z głośnym radiem, bede musiał zmienić i już sie rozgladam powoli , U mnie chyba jak juz kupiłem to były wyzabkowane troche a u mnie na aucie za duze ciśnienie dobiłem przód 3bar a tył 2,5 i dlatego szybko poleciały a zabki gołą ręka czuć skoki na oponie od wewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu. Tylna oś w sedanie B6 12.2008r. W zeszłym sezonie nowe opony DUNLOP 225/50/17. W tym roku do wyrzucenia. Całe wyząbkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysokie ciśnienie. 0,2 mniej niż na wlepie i opony pożyją dłużej. No i sprawdzić stan amortyzatorów oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za wysokie ciśnienie. 0,2 mniej niż na wlepie i opony pożyją dłużej.

Potwierdzam, zmniejszyć ciśnienie na tyle. Poza tym ja zmieniam koła lewą na prawą stronę, ale tylko na tylnej osi, dosłownie co 5 tys. km. Na razie mogę stwierdzić, że pomaga tzn nie eliminuje, ale zmniejsza ząbkowanie. Oczywiście amorki i zbieżność ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone Potenza 235/45/18 ( wyzabkowane ) - panowie to jaka jest ostateczna rada... zalozmy ze amorki sa ok zbieznosc ok cisnienie np z przodu 2.4 z tylu 2.2... i efekt niszczenia opon powinien zniknac... to nienormalne zeby wymieniac opony co sezon warte 3tys zł... albo przekladac je co 1000km jakos kiedys nie bylo tego problemu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie to jaka jest ostateczna rada... zalozmy ze amorki sa ok zbieznosc ok cisnienie np z przodu 2.4 z tylu 2.2... i efekt niszczenia opon powinien zniknac... to nienormalne zeby wymieniac opony co sezon warte 3tys zł... albo przekladac je co 1000km jakos kiedys nie bylo tego problemu ;/

obciążyć bagażnik workiem ziemniaków (ale pewnie nie wystarczy)- żartuję. Wg mnie nic nie zrobisz, też byłem wkurzony, że tak się dzieje (nawet zadawałem kiedyś na ten temat pytanie i dostałem odpowiedź, że ludziska się z tym męczą), sprawdziłem amorki ustawienie zbieżności było ok. Pisałem wcześniej przekładam tylne koła z lewej na prawą stronę co 5tys. i tylko ograniczam ząbkowanie. Tak jest przy wielowahaczu na nieobciążonej osi. Wielu z nas się z tym męczy. Też uważam, że to nienormalne, tym bardziej, że lacie nie kosztują 100zł za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vredestein ultrac sessanta 235/40/18 przejechane 2 sezony (ok 20kkm) ciśnienie 0,2 mniejsze niż nakazane, amortyzatory bilstein b8 i zero efektu ząbkowania. Opony ostatnio sprzedałem, wyglądały praktycznie jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności