Skocz do zawartości
piter_ok1

Kombi- wyząbkowane tylnie opony

Rekomendowane odpowiedzi

ja w swoim CC też mam problem z ząbkowaniem tylnych opon od środka.Kupiłem auto w DE i dostałem 2 komplet kół.Letnie 18 właśnie sporo wyząbkowane od wewnątrz .Drugi komplet zimowe 17 dziś zauważyłem że też są już lekko wyząbkowane od środka.Sprawdzałem montówką czy tulejki zawieszenia są ok i nie widzę nic niepokojącego.Czy ktoś coś doradzi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś pisałem po dwóch sezonach wywaliłem goodyery ex. z bieżnikiem 5mm.

Zawieszenie sprawne.

W listopadzie założyłem zimówki, do bagażnika koło zapasowe i worek 25kg cementu

- akurat miałem w garażu :) - Dzisiaj wymieniłem na letnie brigsy Potenza.

Zimówki po 7tys pięknie równo zużyte, zero ząbkowania (polski Frigo).

Ciekaw jestem jak spiszą się Bridgestone Potenza Adrenalin 205/55R16 91 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już gdzieś pisałem po dwóch sezonach wywaliłem goodyery ex. z bieżnikiem 5mm.

 

Niby w B5, ale też te same exelensy mi się ząbkowały na tyle. Jak zaczynało hałasować zamieninałem stronami koła, po zimie tylne dawałem na przód i wytrzymałem z nimi 3 sezony. Miały jakieś 40tyś przejechane, i jeszcze daleko do znacznika jak je wywaliłem. Teraz mam, nie pamietam co, chyba jakieś Nokiany i jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimowe mam Dunlopy 205/50/17.Letnie które dostałem od niemca z alufelgami to Continental 235/40/18- bardzo mocno wyząbkowane.Z reguły autem jeżdzę tylko sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka opony nie ma znaczenia. Trzeba mniej pompowac tyl niz to zaleca producent. Zwlaszcza jak jedzie na pusto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba mniej pompowac tyl niz to zaleca producent
Dokładnie odwrotnie. 0,2 atm mniej niż zaleca producent. Wyższe ciśnienie to prosta droga do wyząbkowania opon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obawiam się że jest coś z autem nie tak w sensie zawieszenie geometria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności