Skocz do zawartości
Gość obywatel2x

zatrzaśnięte drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem silniczek jak był w zamku na krótko i wszystko działało bez problemu.

Linka była w tym momencie odczepiona, bo miałem cały zamek wyjęty.

Pytanie jeszcze jest, dlaczego wysiadło mi jeszcze sterowanie lusterka w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to gdy na dworze jest wilgotno wszystkie zamki działają bez problemów, działa brzęczek od świateł, podświetlenie kabiny itp zaś gdy jest temperatura ok 20* zaczynają wariować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moim zdaniem masz zalany jakiś układ elektryczny, bo one zaczynają wariować, gdy woda zacznie parować pod wpływem temperatury.

Musisz poszukać gdzie masz wodę.

 

A co do mojego zamka ma ktoś jeszcze jakieś pomysły??

Słyszałem ostatnio, że prawdopodobnie sterownik w drzwiach mógł zgubić program i ponoć to sie czasem zdarza, co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do mojego zamka ma ktoś jeszcze jakieś pomysły??

Sławek podał ci już na 99% trafną diagnozę - umierający silniczek. Pewnie też nie stało się to z dnia na dzień, czasami zdarzało się, że nie zamknął, albo nie chciał otworzyć, później kołek tylko czasami drgnął.... Mam to samo :) Silniczek na rozebranym zamku nawet czasami się kręci, ale minimalnego oporu już nie pokona. Szukaj zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WitaM

Nie chcę zakładać nowego wątku więc napiszę w tym i mam nadzieję że ktoś mi jest w stanie pomóc.

Mam ogromny problem. Przed świętami niestety rozładował się akumulator ale stwierdziłem że zajmęsię sprawą po świętach. Zamknąłem drzwi pilotem. Dziś postanowiłem go podładować a tu szok. Pilot nie jest w stanie otworzyć drzwi. Więc postanowiłem otworzyć kluczykiem a tu kolejny szok. Drzwi od kierowcy kluczyk kręci się w lewo i w prawa ale drzwi nie chce otworzyć. Zamek drzwi pasażera jak i bagażnik jest w jeszcze gorszym stanie kluczyk nie chce wejsc.

Moje pytanie czy mogęjakoś otworzyć maskę by podładować ten akumulator. Gdzieś coś czytałem że można kable podpiać jakoś od spodu samochodu by otworzyćdrzwi ale nie wiem o co chodzi.

Proszę o rady bo nie chce wzywać speca lub wybijać szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siknij w te zamki co kluczyk nie wchodzi jakimś odrdzewiaczem WD40 itp i odczekaj może puszczą.

A o takiej metodzie z kablami od spodu nie słyszałem, chociaż gdyby dostać się do zacisku +, który idzie od aku do rozrusznika i złapać minus na obudowie to kto wie może zadziałać.

Edytowane przez andrzejek73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale pły nie pomógł. kluczyk w drzwiach pasażera nie cche sie przekręcić. A da sięmoże jakoś maskę otworzyć. Ściągając np gril??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ale pły nie pomógł. kluczyk w drzwiach pasażera nie cche sie przekręcić. A da sięmoże jakoś maskę otworzyć. Ściągając np gril??
Grila nie ściągniesz bez otwarcia maski...

Jedyne, co Ci mogę podpowiedzieć - zdemontuj osłonę pod silnikiem aby dostać się do rozrusznika, tam znajdziesz przewód plusowy(ten gruby,przymocowany nakretką), idący bezpośrednio do aku.Minus, to oczywiście np. obudowa rozrusznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to mogę ci na PW wysłać fotę - jak zrobić wytrych :D I szyby bić nie trzeba :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) A wieć tak mój grill zaczepiony jest na taśmy zaciskowe wiec cośmi sie wydaje że uda mi sięgo zdemontowac. Jeśli by mi sięudało czy jest możliwość otworzenia maski??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest możliwość otworzenia maski??
jak wyciągniesz gril to masz zamek praktycznie na wierzchu więc wystarczy złapać za linkę i pociągnąć, lub palcami odchylić hak zamykający, albo podać na przewody napięcie i masę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź dodała mi otuchy. Jak siętylko zrobi jasno to postaram sie zdemontowaćten grill. i Zobaczymy czy uda się otworzyć maskę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale zdjęcie grilla nic nie daje. Nie ma jak dostać się do mechanizmu. Za dużo tam plastiku. Czas udaćsię do specjalisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem silniczek jak był w zamku na krótko i wszystko działało bez problemu.

Linka była w tym momencie odczepiona, bo miałem cały zamek wyjęty.

Pytanie jeszcze jest, dlaczego wysiadło mi jeszcze sterowanie lusterka w tym samym czasie.

 

Pewnie już kolego uprałeś się z tym problemem, ale u mnie takie objawy były jak się kable w słupku złamały- zamek i lusterko widocznie jest zasilane jednym przewodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wyjmowalem zamek w celu sprawdzenia lutów i mikrostyków, po wszystkim wlozylem zamek, popodłączałem i zamknalem drzwi, teraz mam taki problem ze za nic nie idzie ich otworzyc... klamki normalnie chodza od wewnatrz i zewnatrz, linki przy nich tak samo... musialem cos zwalic przy skladaniu zamka, ale zeby naprawic musze otworzyc drzwi... kurde jakies pomysly?

Edytowane przez rzelik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ten sam temat centralka otwiera wszystkie drzwi oprócz prawy tył i nie można ich otworzyć ani do zewnątrz ani od środka i tu jest taki problem ze nie odchyle tapicerki bo szyba do końca się z tyłu przecież i nie sądzę żeby to była wina linki bo w vagu wyskakuje błąd 931 nieprawidłowy sygnał i mam drugi błąd moduł komfortu w trybie awaryjnym i nie wiem mechanik mówi żeby wymienić tylko zamek sterujący od kierowcy i będzie po problemie czy jednak może być to wina też modułu komfortu. Wiem że już nie jeden pasek miał ten problem i czekam na waszą odpowiedź i wasze doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siłownik zamka central w tych dzwiach?????

40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam już od jakiegoś czasu mam taki problem, że drzwi przednie pasażera rzadko mi się otwierają. Po prostu czasem otworzą się kilka razy pod rząd a nieraz potrafią się nie otwierać przez kilka dni ze środka nie da się ich otworzyć klamką. Miał ktoś taki przypadek? Zamek do zmiany czy może być inna przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności