Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zalalem Castrol Edge 5w30 i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Ja zalalem Castrol Edge 5w30 i jestem zadowolony

 

Mozna wiedzieć z czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka osób posiadających busy i jeżdżących na prawdę na długie trasy, np. Szwajcaria, Rumunia i nawet Turcja...

Z ciekawości zagadałem faceta jakie oleje wlewa...(posiada nowe Fiaty, Mercedesy-Benzy i Transity)...

Okazało się że jeździ na tym co fabryka wlewa...w większości jest to CASTROL (tu byłem w szoku i liczyłem, że powie VALVOLINE albo inny MOTUL)...przebiegi ma po 600 tys. i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

w większości jest to CASTROL (tu byłem w szoku) przebiegi ma po 600 tys. i nic...

Na Forum dość często czyta się negatywne opinie na temat oleju silnikowego Castrol.

Absulutnie nie zgadzam się z tymi opiniami i uważam je za wprowdzające w błąd, nieuzasadnione i fałszywe. Jest to oczywiście moja opinia ale wynikająca z faktu stosowania w rodzinie od około 20-lat do samochodów tylko i wyłacznie Castrola. Aktualnie: 4 Passaty, 1 Audi i 3 Golfy (6 aut diesel, 2 auta benzyna). Roczne przebiegi od 40 - 120 kkm rocznie. Silniki na tym oleju spisują się perfekcyjnie - nigdy żadnych awarii, problemów - żadnych nagarów o czym często piszą forumowicze.

Trzeba tylko stosować następujące zasady dotyczące oleju:

1. Olej z pewnego źródła (nie cyganiony) - bardzo ważne!!

2. Terminowa wymiana łącznie z filtrem

3 Odpowiedni rodzaj oleju (o właściwościach) w zależności od typu silnika

4. Nie eksperymentować z róznymi gatunkami olejów tzn nie stosować co wymianę innego oleju. Jak samochód od nowości np. był zalany Castrolem to jeździć na Castrolu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
4. Nie eksperymentować z róznymi gatunkami olejów tzn nie stosować co wymianę innego oleju. Jak samochód od nowości np. był zalany Castrolem to jeździć na Castrolu.

Pozdrawiam

 

Bzdury herezje tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jeździłem na Mobilu, jednak nie byłem zadowolony. Teraz zalałem Lotosem Semisynthetic Thermal Control 10W40 spełniający normę VW 505.00. Silnik chodzi jakby lżej, łatwiej się wkręca na obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmieszą mnie taki odpowiedzi,castrol niech lepiej zacznie pracowac nad olejami a nie wydawać fortunę na reklamę.

 

Wtrącę wiec swoje 3 grosze ja przechodzę na Liqui Moly ponieważ ubywa go mniej niż motula.

 

może podasz jakieś merytoryczne powody na nie dla castrola?

Powiem jakie ja mam doświadczenie z castrolem.

Passat awx z przebiegiem 172 tys km, potwierdzony przez serwis, nie kręcony. zawsze serwisowany w jednym i tym samym serwisie vw. auto od 1 właściciela. zawsze lany ten sam olej castrol long life 5W30. Zawsze wymieniany regularnie co 30 tys km. Obecnie zalany 19 tys km temu z czego zrobiłem ok 13 tys km z dużymi prędkościami i znacznym obciążeniem i do tej pory dolałem mniej niż 0,5 litra. Zauważyłem, że jeśli bierze to tylko po trasie 4 tys (akurat takie robię regularnie) gdzie ostro dostaje (znaczne prędkości i obciążenia), w cyklu miejskim nic nigdy nie ubywa

Dlaczego ja mam powiedzieć cokolwiek złego na ten olej?

 

Czytając to wszystko już mam mętlik w głowie, będę wymieniał niedługo olej, może spróbuję jaki byś radził olej do mojego auta, podaj pełna nazwę wraz z klasą lepkości. Uzasadnij też dlaczego taki i co ile go wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zalałem swojego passata Mobil 5w30 z odpowiednią normą wydaje mi się , że silnik lepiej wchodzi na obroty i lepiej przyśpiesza, lecz troszkę głośniej terkocze silnik ale ogólnie jestem zadowolony pozdrawiam!!

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak troche od siebie.

 

Moj zaufany znajomy mechanik z ponad 30 letnim doświadczeniem polecił mi olej Lotos turbo diesel 5w40. Pytam dlaczego ? odpowiedział że jest to olej który wydaje mu sie ze mało kto bedzie chciał podrabiać. Kupowałem wraz z nim Paska i tak olej mi zalał. 4 razy wymianiałem olej na taki właśnie a robie to co 10-12 tyś i było OK. Raz mnie jakoś tak pokusiło kupić Castrol 5w40 do diesla. Dopłacilem 50zl wiecej jak do lotosa, tj blisko 200zl i zalałem.

 

Juz od samego poczatku po tej wymianie silnik głośniej klepał i zimny i zagrzany. Po 8 tys wymieniłem znów olej na Lotosa i silnik działa znów ciszej. Nie zauważyłem aby wziął wiecj oleju i na lotosie czy castrolu. Przy moim stylu jazdy , a nie oszczedzam go jakoś spala mi okolo 0,5 listra oleju. Wiec myśle że ejst OK.

 

Nie wiem z czego wynikała głośniejsza praca silnika, ale śmiem twierdzić ze winny być mogł właśnie olej.

 

To takie moje subiektywne odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj kupiłem,olej do swojego nowego passka Mobil Super 3000 X1 5w40 (foto) na forum mało jest na jego temat a ja mam co do niego wątpliwości. Jutro będę w tej miejscowości co go kupiłem i mam możliwość wymiany jeżeli jest zły...proszę o poradę lać go czy lepiej wymienić na jakiś inny ?? Przebieg 225tys.

 

attachment.php?attachmentid=32349&stc=1&d=1277140604

DSC01160.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam możliwość wymiany jeżeli jest zły

To wymieniaj. Przecież napisane jest w pierwszym poście, że do Twojego silnika masz lać olej z normą 505.01! A tu na etykiecie masz 505.00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry- wszystko jest w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktory olej byl by lepszy 5w30 zeby byl mniejszy klekot ciszej auto pracowalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

właśnie, który lepszy 5W30 czy 5W40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniaj i zamawiaj Motul

 

To wymieniaj. Przecież napisane jest w pierwszym poście, że do Twojego silnika masz lać olej z normą 505.01! A tu na etykiecie masz 505.00.

 

Nie było Motula...wymieniłem z dopłatą na MOBIL SUPER 3000 XE 5W-30 z normą 505.01 upewniałem się 2x czy jest ok;)hee

Mam nadzieję, że bede z niego zadowolony:) dzięki za pomoc :kciuczki:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlany castrol edge 5w30 wymieniam co 15tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie 5w30 Castrola wg tego co napisane na naklejce. Mam pytanie czy przy moim przebiegu 205000 nie koniecznie oryginalny nie powinienem lać 10w40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zostaw pełnego syntetyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności