Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie poradzę ci czy ten CASTROL jest dobry ale może powiem tyle że też przeszedłem z MOTUL tyle że na LOTOS i nie widzę najmniejszej różnicy między nimi.

 

MOTUL przecież jest tutaj przez elemenateura sprzedawany więc dostęp masz.

A jak chcesz przejść na inny z innych powodów jak ja to CASTROL nie jest zły.

 

A co do częstotliwości zmian oleju to ja na twoim miejscu przeszedł bym na co 15 tyś km i nie chodzi o przebieg ale częstsza wymiana oleju lepiej mu zrobi niż jakiś boski olej zmieniany co 30 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ,że jestem w IE a nie Polsce więc przesyłka oleju była by zbyt droga także u mnie w mieście mam tylko castrola lub jakieś inne kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zostałbym przy tym castrolu, jedynie okresy wymian skrócił do 15 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
autopsja. trzeba porozmawiać np z taksówkarzami ze Szczecina, żaden z nich nie jeździ na oleju z polskiej sieci dystrybucyjnej. swego czasu, podczas studiów jeszcze, robiliśmy w laboratorium badanie jakości olejów silnikowych. oczywiście wszystkie parametry olejów "naszych" spełniały normy, jednak oleje zza miedzy znacznie je przewyższały. mowa tu o olejach nowych. po kilkutysięcznych przebiegach różnica była jeszcze bardziej widoczna. opracowania tego tematu niestety nigdzie nie znajdziesz z prostego powodu. w interesie firm petrochemicznych jest to, byśmy kupowali to co one chcą nam sprzedać.to że rynek niemiecki jest bardzo wymagający to chyba wszystkim wiadomo, w związku z tym różnice muszą być. tak jak pisałem, sprawa dotyczy także paliw silnikowych, proszków do prania, płynów do płukania tkanin, oprysków ogrodniczych/rolniczych, a nawet głupich cukierków żelków. każdy kto mieszka przy niemieckiej granicy wie o czym mówię.

 

 

moja praca dotyczyła ogólnie olejów i paliw silnikowych, jednak z racji kierunku dyplomowania miałem możliwość naprawdę dokładnego badania tych produktów.

czy spotkałeś się może z tym, że ktoś kto sprowadza auta z zachodu mówi, że na zachodnich paliwach silniki lepiej pracują i mniej palą? jak pisałem, opracowań tego tematu nie ma i nie będzie. kwestia tylko praktyki.

pozdrawiam

Dokladnie, i wszystko w temacie.Mieszkalem troszke w szczecinie a moja mama jest ze szklarskiej poreby (przeciwna strona) i tu i tu wiekszosc woli jechac do niemiec po chemie oleje i paliwo niz kupowac w pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devil-80 to jak nie ma wyjścia to zalej mu tego CASTROLA przecież nic mu nie będzie:dobrze

 

stavros to że jeżdżą po zakupy do Niemiec nie znaczy że tam mają lepsze a tylko udowadnia że ludzie ci mają po prostu utarty stereotyp że nasze jest dziadowskie a zachodnie fantastyczne. A co w takim razie powiedzieć o Niemcach którzy robią zakupy w Polsce??Jest wiele przykładów na to że jest zupełnie odwrotnie choć akurat co do chemii typu proszki to nie wiem, to w takim razie wychodzi na to że Niemcy są narodem wybranym bo Brytyjczycy mają takie same jak i my.

 

Co do oleju to się nie zgadzam i tyle, jeździłem na brytyjskich olejach i niczym się od naszych nie różnią a zwyczajnie nie wierzę w to że Niemcy mają lepsze od brytoli. Chyba że III Rzesza nadal istnieje i Niemcy są traktowani jako naród wybrany stworzony do wszystkiego co najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pozostane przy castrolu. Zaleje mu tego edge 5w40 i zobaczymy jak będzie się sprawował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
devil-80 to jak nie ma wyjścia to zalej mu tego CASTROLA przecież nic mu nie będzie:dobrze

 

stavros to że jeżdżą po zakupy do Niemiec nie znaczy że tam mają lepsze a tylko udowadnia że ludzie ci mają po prostu utarty stereotyp że nasze jest dziadowskie a zachodnie fantastyczne. A co w takim razie powiedzieć o Niemcach którzy robią zakupy w Polsce??Jest wiele przykładów na to że jest zupełnie odwrotnie choć akurat co do chemii typu proszki to nie wiem, to w takim razie wychodzi na to że Niemcy są narodem wybranym bo Brytyjczycy mają takie same jak i my.

 

Co do oleju to się nie zgadzam i tyle, jeździłem na brytyjskich olejach i niczym się od naszych nie różnią a zwyczajnie nie wierzę w to że Niemcy mają lepsze od brytoli. Chyba że III Rzesza nadal istnieje i Niemcy są traktowani jako naród wybrany stworzony do wszystkiego co najlepsze.

Przyklady:

-stary moj zawsze tankowal w shwedt i robil okolo 1000na baku na polskim paliwie nie wiecej niz 850km

-olej ktory bral od niemcow po zuzyciu nadawal sie (byl w miare gesty) zas polski woda(a niby ten sam castrol)

 

Teraz ja mieszkam w uk:

-bylem w pl 1.8t i tankowalem : zeromocy, glosna praca auta, spalanie o 2 litry wieksze

-tankowane w niemczech i uk auto odzywa, spalanie sie zmniejsza, delikatnie cichnie silnik

-chemia domowa jest wydajniejsza i mocniejsza

 

Kraje europy wschodniej ze wzgledu na korupcje sa napietnowane podrobkami i chszczonymi produktami bo zeby zarobic na czyms w pl to musi to byc tanie.

A ze po normalnej cenie nikt nie kupi to trzeba zrobic niska cene a zeby cena byla niska to i jakosc sie obniza rozcieczajac.

 

 

 

Co do niemcow-owszem (pracowalem w selgros szczecin zdroje) ci co przyjezdzaja mowia ze tylko dlatego ze sa biednymi niemcami(przeciatniaki) i tu jest taniej,generalnie wola niemieckie produktyale cena rosnie.

 

 

Ale to moje zdanie i sie nie bulwersuj! Mysl co chcesz i nic mi do tego!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę się przesiadał z mobila na Motula , napiszę jak sie sprawuje silniczek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj Kolego devil-80 olej na Castrola,bez obaw.Ja zmieniłem z Mobil 1 i naprawdę nie widzę żadnych powodów do niepokoju w Twoim przypadku.Oleju nie bierze(od wymiany),kultura pracy jakby się poprawiła,aczkolwiek to subiektywne odczucia;-).Generalnie polecam(pochodzenie:olej z beczki z ASO VOLVO od Brata,który tam pracuje)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do tego co napisał Stavros.

 

---------- Post added at 15:28 ---------- Previous post was at 15:27 ----------

 

Przyklady:

-stary moj zawsze tankowal w shwedt i robil okolo 1000na baku na polskim paliwie nie wiecej niz 850km

-olej ktory bral od niemcow po zuzyciu nadawal sie (byl w miare gesty) zas polski woda(a niby ten sam castrol)

 

Teraz ja mieszkam w uk:

-bylem w pl 1.8t i tankowalem : zeromocy, glosna praca auta, spalanie o 2 litry wieksze

-tankowane w niemczech i uk auto odzywa, spalanie sie zmniejsza, delikatnie cichnie silnik

-chemia domowa jest wydajniejsza i mocniejsza

 

Kraje europy wschodniej ze wzgledu na korupcje sa napietnowane podrobkami i chszczonymi produktami bo zeby zarobic na czyms w pl to musi to byc tanie.

A ze po normalnej cenie nikt nie kupi to trzeba zrobic niska cene a zeby cena byla niska to i jakosc sie obniza rozcieczajac.

 

 

 

Co do niemcow-owszem (pracowalem w selgros szczecin zdroje) ci co przyjezdzaja mowia ze tylko dlatego ze sa biednymi niemcami(przeciatniaki) i tu jest taniej,generalnie wola niemieckie produktyale cena rosnie.

 

 

Ale to moje zdanie i sie nie bulwersuj! Mysl co chcesz i nic mi do tego!;)

 

Przyłączam się do tego co napisał Stavros.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stavros nie bulwersuje się, po prostu mieszkałem 4 lata na tym całym zachodzie a konkretnie w UK i nie zauważyłem najmniejszej różnicy w jakości towarów o których mowa a najzwyczajniej nie chce mi się wierzyć że akurat Niemcy to naród wybrany.

PS. Nie piszę o krajach Europy Wschodniej tylko o UK , kraju jak najbardziej zachodnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalałemValvoline 10w-40 zobaczymy jak się spisze do mojego 1.9 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebastian2488

moim zdaniem fakt jest taki ze oleje i benzyna czy ropa oraz inne rzeczy na zachodzie sa lepsze bo dlaczego nowe silnik TDCI nie maja problemow wtryskami a w polsce maja? nawet glupi plyn do plukania tkanin jest wydajniejszy w niemczech czy w austri a polsce musialbys wlac cale opakowanie i dopiero bys czul roznice zapachu polska to z korupowany kraj caly swiat sie z nas smieje jeszcze ruscy z robili z nas pijakow

 

Następne posty pisz zgodnie z zasadami polskiej pisowni! Dziękuję.

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anty_S

Witam, widzialem oferty Motula na forum, czy te oleje sa godne polecenia? Czy ta ich norma faktycznie moze byc norma, czy to tylko dodatek reklamowy. Chcialbym sie przesiasc na inny olej(mam tdi) bo przy castrolu, mam zuzycie kolo 1l/1000km, zas n np.: mobilu o polowe mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak dla upewnienia który olej wybrać 5w30 czy 5w40 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, widzialem oferty Motula na forum, czy te oleje sa godne polecenia? Czy ta ich norma faktycznie moze byc norma, czy to tylko dodatek reklamowy. Chcialbym sie przesiasc na inny olej(mam tdi) bo przy castrolu, mam zuzycie kolo 1l/1000km, zas n np.: mobilu o polowe mniejsze.

Kupuj motula a nie pozalujesz ja jezdze na motulu 3 lata i silniczek chodzi jak zegarek ,wczesniej w serwisie zalewali castrola ale to jakas porazka,po 10tys km silnik pracowal jakos dziwnie.Pamietaj zeby kupic olej z pewnego zrodla bo zdarzaja sie podrobki .

Ja tez pozwole sobie na malego OT co do produktow , odnosnie chemi to jest racja ze niemieckie sa lepsze ja mieszkam we wloszech i wloskie sa porownywalne do polskich ale niemieckie to juz inna bajka, i tak samo z paliwem wystarczy zatankowac w niemczech albo w austrii i auto nabiera wigoru .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam jak i olej Motul tak i tego gościa z forum co te oleje i nie tylko sprzedaje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

po kupnie passata 131koników na PD okazało sie ze jest zalany shellem 10 w40 bez normy, sprzedający poinformował mie ze byl zalany w/w olejem na tym oleju zrobił max 1tys km wiec pierwsze co to wymieniłem olej na Castrola edge 5w40 i narazie zadnych wycieków (zrobione 1300 km)ale po zrobieniu 3-4tys km mam zamiar zlac ten olej i wlac jeszcze raz castrola 5w40 czy tak mozna ?czy zrobic te 10tys km i dopiero wlac mu olej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

po kupnie passata 131koników na PD okazało sie ze jest zalany shellem 10 w40 bez normy, sprzedający poinformował mie ze byl zalany w/w olejem na tym oleju zrobił max 1tys km wiec pierwsze co to wymieniłem olej na Castrola edge 5w40 i narazie zadnych wycieków (zrobione 1300 km)ale po zrobieniu 3-4tys km mam zamiar zlac ten olej i wlac jeszcze raz castrola 5w40 czy tak mozna ?czy zrobic te 10tys km i dopiero wlac mu olej...

Można pewnie,że można,ale moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Przejedz te 10tyś. i dopiero wymień..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności