Skocz do zawartości
dragoks

Tiptronic po naprawie, 4 i 5 sie slizga

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało sie ze sypneła mi sie skrzynia Tiptronic dałem do naprawy zabuliłem 4 koła, dzis odebrałem i wszystko chodzi w sumie ok ale biegi 4 i 5 silzgaja sie tzn jade sobie spokojnie ok 100km/h gaz do polowy i powrót a auto malo co przyspiesza a winduje obroty z 1 na 3 czyli tak jakby sie slizgał, jak mu sie depnie do konca to juz czuc ze zaczyna sie zbierac.przykład np. jadac 110 km /h moge miec przy tym ok 3 tys obr., nastepn sprawa jaka zauwazyłem to to iz jak dam na tiptronic i na 5 przy predkosci ok 100 km/h skrzynia zredukuje bieg na nizszy, dzwoniłem do zakładu pow ze skrzynia na dotarciu moze tak robic ze jakies zawory sciezki sobie robia czy cos, i zeby pojezdzic troche i zobaczyc czy bedzie lepiej czy gorzej, po 1500 km jade na przeglad do nich wiec do tego czasu mam obserwowac jak ta skrzynia bedzie sie zachowywac, wiem ze polerowali chyba z 3 razy jakis sterownik,i moze byc tez wina tego sterownika. Miał ktos podobny problem po naprawie lub komus dzieje sie cos takiego. myslałem ze jak odbiore auto to skrzynia po takiej renowacji bedzie chodzi jak zegarek a tu taka lipa ps. biegi 1 2 3 chodza ok ciagnie od dolnego zakresu problem wystepuje tylko na 4 5

Edytowane przez dragoks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A auto masz seryjne? Czy wstawiales moze do niego jakiegos virusa zwiekszajacego moc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak autko jest po wirusie robiłem w Dynosocie u chłopaków we Wrocku,skrzynia takze robiona ze wrocku na rakowej

Edytowane przez dragoks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tutaj chyba tkwi przyczyna, skrzynia powinna mieć tez wirusa, chyba, że się mylę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ze mam wgrywac wirusa do skrzyni czy jak, bo jak byłem chipowac silnik to mirass nie grzebał nic w skrzyni powiedział ze nawet nie ma takiej potrzeby jesli jest to robione do 400 NM a mam ok 350-360,

 

nowe info odnosnie problemu : automat wariuje tylko jak sie dobrze rozgrzeje, rano jak jechałem było ok 7 stopni było wszystko ok bez problemu , lecz po przejechaniu ok 30 Km (temp powietrza wskoczyła juz na ok 20 stopni) znów sytuacja sie powtarza , wariuje na 4-5 i ogólnie mułowaty jakis na biegu 3 i wiekssze.

Edytowane przez dragoks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych padł sterownik w skrzyni biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam Tiptronic'a i z tego co słyszałem jeśli soft/wirus wgrany jest w granicach rozsądku to nawet lepiej dla skrzyni bo samochód jest bardziej elastyczny.

Dobrze, że znalazłeś przyczynę.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeję temat.

Mam taki mały problem.

Mianowicie:

 

Ostatnio jak jechałem sobie jedną z idealnie naprawionych dróg okazało się że albo miska od skrzyni była za nisko, albo studzienka za wysoko i w nią przygrzałem. ale nawet nie zauważyłem że coś jest nie tak.

Dopiero po kilkudziesięciu kilometrach zaczęło dziać się coś niepokojącego, ze skrzynią ale do domu jeszcze wróciłem. Na drugi dzień jak chciałem dojechać na warsztat, auto już nie pojechało. Pozaglądałem pod auto, diagnoza była jednoznaczna, dziura w misce olejowej skrzyni biegów.

 

Auto na lawecie dotarło na podnośnik.

Miska została zdemontowana, załatana i wyczyszczona z opiłków i resztek starego oleju.

Wpadł nowy olej. i auto zaczęło jechać, ale nie do końca dobrze.

 

Ruszając z krzyżówki czasem jest efekt jak by z opóźnieniem sprzęgło łapało.

Stojąc pod górę auto muszę trzymać na hamulcu bo toczy się w tył.

Jadąc stałą prędkością obroty są o wiele wyższe niż przed usterką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz poprawnie poziom oleju w skrzyni biegów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i jest z lekkim nadmiarem. Ale tak się zastanawiam czy to może być źle dobrany olej(dobierali mi w intercarsie) albo zapchana pompa oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności