Skocz do zawartości
losconrados

dziwne dźwięki przy delikatnym wciśnięciu sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

Występuje jak wcisnę pedał sprzędła do połowy, zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku. Jak wcisnę do końca hasła ustaje.

 

Mam podobny objaw. Nie znam się na samochodach, ale ten odgłos przypomina uderzanie jakiejś rurki lub drganie jakiegoś metalu, być może przekazywane przez drganie silnika. Zastanawiam się jaki element sprzęgła lub skrzyni pracuje w chwili wciskania sprzęgła. Czy dobrze mi się wydaje że sprzęgło "chodzi" tylko jak jest wciśnięte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlody36r

Witam wszystkich miłośników Passata . Miałem tak samo i mam tak dalej, trzeszczy na polsprzegle wymieniłem kiedyś dwumas z kompletnym sprzęgłem i przestało trzeszczec , zrobiłem 10 000 po autostradzie większość i znowu nawrót... Uważam ze jest to fabryczny mankament bo autko jeździ super a zawsze trzeba sprzęgło wbić do końca zeby wrzucić bieg, a wiec panowie nie ma co do głowy sobie dobierać bo z tego co większość ludzi mówi to ten dziwny hałas na polsprzegle w passatach jest normalny

Porostu fabryka cos nie dopracowala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę temat. Mam podobny problem ale nie dotyczy on vw a audi. Samochód który posiadam to dokładnie A3, 2007r z silnikiem 2.0TDI 140KM 8V o oznaczeniu BMM.  Otóż na postoju kiedy delikatnie wcisnę pedał sprzęgła i zostawię w tej pozycji słychać dziwny odgłos. Dzieje się tak kiedy silnik jest zimny natomiast po zrobieniu kilku kilometrów i rozgrzaniu silnika ustępuje lub słychać go ale bardzo delikatnie. Aktualny oryginalny przebieg wynosi 207000km. Przy 197000km zostało wymienione koło dwumasowe Sachs oraz sprzęgło. Muszę zapytać mechanika niebawem mechanika co to takiego może być i czy czymś to grozi? Poniżej film jak to wygląda (mam wrażenie, że na żywo aż tak głośno to nie "chrobota"):

Film jak to u mnie wygląda...

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2018 o 11:20, stratus84 napisał:

Witam, odświeżę temat. Mam podobny problem ale nie dotyczy on vw a audi. Samochód który posiadam to dokładnie A3, 2007r z silnikiem 2.0TDI 140KM 8V o oznaczeniu BMM.  Otóż na postoju kiedy delikatnie wcisnę pedał sprzęgła i zostawię w tej pozycji słychać dziwny odgłos. Dzieje się tak kiedy silnik jest zimny natomiast po zrobieniu kilku kilometrów i rozgrzaniu silnika ustępuje lub słychać go ale bardzo delikatnie. Aktualny oryginalny przebieg wynosi 207000km. Przy 197000km zostało wymienione koło dwumasowe Sachs oraz sprzęgło. Muszę zapytać mechanika niebawem mechanika co to takiego może być i czy czymś to grozi? Poniżej film jak to wygląda (mam wrażenie, że na żywo aż tak głośno to nie "chrobota"):

Film jak to u mnie wygląda...

Co o tym sądzicie?

U Pana w AUDI A3 silnik BMM jest wysprzęglik centralny, który pracuje na płynie hamulcowym. Czy płyn przy wymianie sprzęgła został wymieniony? Jakiego producenta zamontował Pan sprzęgło (tarcza, docisk, wysprzęglik)? Również SACHS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące samego pedału sprzęgła. W ostatniej fazie opuszczania pedału słychać typowe

" prztyk" jeśli tak można opisać wydobywający się z okolicy pedału głos. Byłem z tym w ASO i w odpowiedzi usłyszałem, że to typowe i trzeba wyjąć skrzynie biegów i wymienić łapę, która dociska docisk:mlotkiem Tak mnie zamotali, że dopiero w domu uświadomiłem sobie, że tam żadnej łapy nie ma tylko jest wysprzęglik. W poprzednim passacie model b6 było to samo i wymieniono mi sprężynę powrotną pedału sprzęgła nr 1J2721403B. Czy mieliście takie objawy? Dodam, że sprzęgło pracuje wręcz idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.02.2018 o 20:24, 77Marek napisał:

A ja mam pytanie dotyczące samego pedału sprzęgła. W ostatniej fazie opuszczania pedału słychać typowe

" prztyk" jeśli tak można opisać wydobywający się z okolicy pedału głos. Byłem z tym w ASO i w odpowiedzi usłyszałem, że to typowe i trzeba wyjąć skrzynie biegów i wymienić łapę, która dociska docisk:mlotkiem Tak mnie zamotali, że dopiero w domu uświadomiłem sobie, że tam żadnej łapy nie ma tylko jest wysprzęglik. W poprzednim passacie model b6 było to samo i wymieniono mi sprężynę powrotną pedału sprzęgła nr 1J2721403B. Czy mieliście takie objawy? Dodam, że sprzęgło pracuje wręcz idealnie.

77Marek - mam identyczny przypadek proszę poradź co można z tym zrobić by nie ładować sie w koszty (niepotrzebne bo jeśli coś trzeba to wiadomo!)  - tzn. od tygodnia zaczęło mi szeleścić/trzeć czy jak to nazwać na biegu jałowym jak puszczę sprzęgło - wystarczy wcisnąć 1/3 sprzęgła i się to wycisza! Dodam że kompletnie nic nie daje innych objawów typu szarpanie typu ciągnięcie sprzęgła itp. objawów dwumasy tez żadnych nie ma żeby nie było (auto aktualnie dochodzi do 130kkm nalot potwierdzony naszymi książkami serwisowymi - kupiony w naszym salonie).

Czy to będzie to https://aparts.pl/partscatalogue/wysprzeglik-centralny-sprzeglo-vw-passat-variant-365-2-0-tdi-2010-08-2014-12,8-00121-09004-00356-0002-00047-0100050,0100054,0100237.aspx#

jaki koszt wymiany bo słyszałem też że skrzynię trzeba zwalić do wymiany łożyska oporowego :annoyed:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie to. Wysłałeś mi wysprzegliki. Cześć, którą trzeba wymienić to 1J2721403B nazywa się sprężyną powrotną i jest za pedalem sprzęgła. W modelu b6 miałem identyczną usterkę i ASO właśnie tą sprężynę mi wymienilo. Teraz mam b7 i przypadek jest taki sam ale te dałny twierdzą, że to skrzynia. H..ja prawda. Trzeba wyjąć pedal sprzęgła i wymienić sprężynę. Jak popryskam na tą sprężynę WD 40 to mam spokój na kilka dni. Mamy taki sam przebieg ?

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, 77Marek napisał:

Nie to nie to. Wysłałeś mi wysprzegliki. Cześć, którą trzeba wymienić to 1J2721403B nazywa się sprężyną powrotną i jest za pedalem sprzęgła. W modelu b6 miałem identyczną usterkę i ASO właśnie tą sprężynę mi wymienilo. Teraz mam b7 i przypadek jest taki sam ale te dałny twierdzą, że to skrzynia. H..ja prawda. Trzeba wyjąć pedal sprzęgła i wymienić sprężynę. Jak popryskam na tą sprężynę WD 40 to mam spokój na kilka dni. Mamy taki sam przebieg ?

czyli które z listy

https://aparts.pl/partscatalogue/vw-passat-variant-365-2-0-tdi-2010-08-2014-12,3-00121-09004-00356-0002.aspx#

hmmm ale też miałeś że Ci sprzęgło hałasowało na zewnątrz??? czy tylko miałeś ten pstryk - muszę wrzucić filmik z moją przypadłością to zobaczysz tylko jak najlepiej wrzucić film jak nie mam konta na żadnych you tube itp.?

22 minuty temu, 77Marek napisał:

... Mamy taki sam przebieg ?

i rocznik ten sam (auta i nie tylko) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z tym wydobywajacym się dźwiękiem. Samo sprzęgło pracuje cicho nawet w te mrozy. Wpisz sobie nr części, który Ci wysłałem i będziesz wiedział co to jest. W Twoim przypadku może wystarczyć ponowne odpowietrzenie sprzęgła. 

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ty masz tylko dźwięki dziwne podczas wciskania i wyciskania sprzęgła ... samo sprzęgło nie daje odgłosów niepokojących ???

To u mnie będzie coś innego u mnie po prostu jak puszczam sprzęgło to pojawia się dźwięk za silnika (sprzęgła) jakby świerszcze (takie szuranie może dziś znajdę chwilę by wrzucić filmik) ... poza tym auto chodzi bez problemu sprzęgło też może na mrozie nim silnik choć trochę nie dostanie temperatury to trochę ciężej wchodzi jedynka (ale zawsze tak było).

Doagnoza z serwisu że to łożysko dociskowe... wymiana jak coś wiąże się z wywaleniem skrzyni by się dostać do łożyska z dociskiem :( sam nie wiem czy to juz teraz robić czy jeździć aż padnie i wówczas komplet z dwumasą zmienię (bo to ta sama robota) ??? Wie ktoś czy z tym można jeździć i jak długo się pojeździ czy lepiej od razu robić całość???

Dodam dwumasa zero objawów sprzęgło idelanie pracuje (jedynie hałas delikatne szuranie na biegu jałowym po wciśnięciu 1/3 sprzęgła juz cisza !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia Monday, February 12, 2018 o 09:17, zip_77 napisał:

Wie ktoś czy z tym można jeździć i jak długo się pojeździ czy lepiej od razu robić całość???

No to teraz już wiem co Cie trapi. Łożysko może szybko się zatrzeć. Poprostu brakuje mu smaru. Widziałem wyjęta sjrzynie z zatartym lozyskiem wyciskowym. Wiadomo koszt tego zabiegu to kilka stów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrk na kółkach ... powiem Wam tak: - sprzęgło na biegu jałowym świszczało szurało po wciśnięciu NIC!. Obecnie 90% jak nie więcej to u mnie miasto :( w serwisie gdzie mam znajomego mówił że łożysko oporowe wymiana łożyska zabieg identyczny jak wymiana sprzęgła koszt robocizny taki sam. Więc z racji że nic się nie dzieje poza hałasem postanowiłem jeździć przynajmniej jakiś czas ...jak sie pogorszy to mimo że nic nie wskazuje na dwumasę wymienię komplet sprzęgła skoro to ten sam koszt roboty ... no i tak go użytkuję bez zmian ... aż tu w weekend miałem trasę ... przegoniłem paska trochę na trasie bo były warunki ... i jaki efekt końcowy ??? ano taki że na chwilę obecną sprzęgło ucichło O.o - ktoś mi powie o co tu chodzi ????! bo nie mówimy o ew. naprawie za kilkaset złotych która mogłem już wykonać a na chwilę obecną wydaje się że nie ma żadnych podstaw :mur

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem i już zamówiłem komplet części z dwumasą oczywiście w Polsce całkowity koszt 3500 zł ... ale mam do pokonania 900 km autostradą ... może więc się naprawi ;) ... nie sądze :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa juz wyjaśniona ... a koszt podwojony bowiem okazało się, że po trasie łożysko ucichlo tylko dlatego że nasmarowalo się olejem że skrzyni ... jedna z łopatek docisku sprzęgła ciął obudowę skrzyni (podobno częsta usterka) i niestety poza kompletem sprzęgła musiałem kupić skrzynie oczywiście po regeneracji ... koszt całości 5000 zł ????????????... jutro ma być złożone . Pozdrawiam i nie polecam czekać z naprawą łożyska .

20180328_123328.jpg

20180328_123219.jpg

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim przebiegu miałeś tą usterkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

191 tysięcy mam w tej chwili 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi w passacie przy 270 tyś zablokowała się skrzynia. Efekt wyrwany element skrzyni i koszt naprawy również spory. Miał problem z kupienie takiej samej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj raczej nie ma problemu bo miałem kilka do wyboru ale ceny różne nawet i po 4000 po regeneracji no i oczywiście swoją trzeba oddac ostatecznie kupiłem za 2100 czekam w tej chwili na telefon od mechanika kiedy będzie gotowe ???

20180329_081509.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej ceny doliczasz jeszcze koszt za koło dwumasowe i robota. Ponad 5 tyś.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak skrzynia 2100 koło dwumasowe tarcza sprzęgła i łożysko oporowe wszystko "Sachs" dokładnie 3160 plus robocizna 500 zł no i olej do skrzyni więc razem blisko 6000 zł ... piękne święta ... pisanek nie będzie :(:antyvw:

Edytowane przez Kasta266
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności