Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

podpowie ktoś:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie buczą to bym ich nie ruszał. Możesz spróbować je dociągnąć ale często zdarza się że po takim dociągnięciu szybko siadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to jak zmienie opony na nówki to napisze jak jest z dzwiękiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekki luz ma być z tyłu, więc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości, jest jakaś norma ile łożysko powinno wytrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki powinien iść smar do tych łożysk? mam "eł-te" podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eł-te

 

eł te ile numer nie pamiętam będę strzelać 40 ? niech ktos poprawi zielony taki albo nie wysychający pisze na puszce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zielony, takie chyba raczej lazurowy bardziej, niebieskawy;p moze taki być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy nie mam takiego samego:) ale on pasuje jak coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale on pasuje jak coś?

tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to git majonez;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zielony, takie chyba raczej lazurowy bardziej, niebieskawy;p moze taki być?

 

Nie wiem dla mnie to zielony on jest - co ja pedał żebym kolory wszystkie odróżniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idą od razu z nowymi tarczami łożyska, nie chce mi sie pieprzyc z przekładaniem starych;)

 

dobra zmienione, troszke zabawy było z biciem nowych bieżni ale jakoś poszło;) teraz pytanie mam jak mocno dociągnać te nowe łożyska? wiem że dociąga się w ten sposób ze zakłada się koło kręci się kołem w przeciwną stronę i podczas tego dokręca na maxa a poźniej popuszcza o kąt 90stopni. Tylko jak dokręciłem na maxa bez koła zalożonego i poluzowałem to było o wiele mniej dociągnięte niż jak kręciłem i teraz pytanie która opcja jest poprawniejsza?

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem mam nadzieje że będzie git;p dokręciłem dość mocno kręcąc kołem w przeciwną strone, poobtłukiwałem poźniej lekko poluzowałem żeby był dość duży luz i stopniowo go zmniejszałem do momentu aż praktycznie był niewyczuwalny, myślę że jak się przejade troszkę kilkakrotnie to się jeszcze ułoży i go skoryguje w razie czego. Mam tylko nadzieje że nie dokręciłem za bardzo. Co do smaru to w łożyskach były torebeczki ze smarem zapakowałem tamten i dodatkowo dowaliłem pod kolrek ŁT;)

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pojezdziłem sporo czasu, jak pewnie część wie zmagam się z dziwnym pływaniem przodu auta tak jakby jeździć po sliskich koleinach i pomyslałem czy luz na lożyskach nie ma na to jakiegoś wplywu. Dziś stojąc i gadając z kolegą oparłem noge na tylne koło i zacząłem ruszać, i pod stopą wyczułem zbyt duży luz na łożysku dodatkowo słychać przy tym ruchu stukanie. Schyliłem sie wziałem koło w ręce i ruszam i słysze i czuje ze za bardzo się rusza aż stuka. Czy mogły by się aż tak obluzować piasty? czy może coś innego tkwi w tym że auto zbytnio się rusza a co za tym idzie i łożyska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuleje tylnej belki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....oparłem noge na tylne koło i zacząłem ruszać, i pod stopą wyczułem zbyt duży luz na łożysku dodatkowo słychać przy tym ruchu stukanie. Schyliłem sie wziałem koło w ręce i ruszam i słysze i czuje ze za bardzo się rusza aż stuka. Czy mogły by się aż tak obluzować piasty? czy może coś innego tkwi w tym że auto zbytnio się rusza a co za tym idzie i łożyska?

 

mam to samo.....rusza się i stuka pod nogą. Słychać też to stukanie w czasie jazdy na nawierzchniach w złym stanie....nie udało mi się ustalić, co to jest...tuleje belki mam zmienione, łożyska z obu stron też (tylko tarcze zostały stare, ale były w stanie w miarę OK).

 

Mechanik twierdzi, że stukają zaciski hamulcowe, ale ja nie mogę w to uwierzyć jakoś, że aż tak bardzo.....

 

Też jestem w kropce z tym, chętnie się dowiem, jeśli Tobie Krynio uda się to ustalić/usunąć usterkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tuleje tylnej belki.

 

he, tuleje odpadają;) rok temu wymienione na lemforder i to nie byle kto to robił także wątpie żeby to było to;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności