Skocz do zawartości
koraf12

Zmiana komputera silnika AJM z CAN-em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie tęgie głowy. wiele się tu wyczytałem ale jednego nie mogę znaleźć.

Mam Passata 1.9 TDI B5(3b) z 03.99r. i zakładam licznik z passata B5(3bg) 3B0 920 825 a miałem 3B1 919 805 , jak narazie to wszyscy wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ale ja postanowiłem tego dokonać. Mianowicie założyłem nową instalacje na kokpit z passata 2000r., doprowadziłem tam gdzie trzeba resztę linii CAN, wymieniłem odpowiedni ster. AIRBAG no i wszystko hula oprócz wiadomo jednej rzeczy OBROTOMIERZ ( adapter can wykluczam z gry). I teraz nachodzi się pytanko jeżeli mam komputer (silnik AJM / 03.99r.) to ma on już CAN-a czy nie, a jeśli nie to czy zmieniając komputer też z AJM-ma ale z 2000r będzie raczej wszystko pasować ??

 

P.S.: "Czy ma ktoś rozpiske pinów do tych komputerów"

 

z góry wielki dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozpiskę PIN'ów kostek szafy, niebieska i zielona.

Ja mam auto z 02.99r. Licznik także bez CAN xxx 319 xxx. Gadałem z kumpel i powiedział, żeby wstawić szafę na CAN xxx 920 xxx i sprawdzić czy obroty będą działały. Liczniki były bez CAN, ale instalacja w samochodzie mogła być już na CAN. Po świętach mam zamiar taką operację zrobić i zobaczę czy obroty będą działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź, rozpiskę pinów to ja właściwie ma i wiele innych rzeczy tylko jest problem z sterownikiem do AJM-a bo to co się już dowiedziałem to ponoć dopiero po 2000r wproedzili9 can-a do ecu silnika. Rozpiskę sterownika do AJM też mam ale musiał bym porównać co najmniej z dwoma innymi żeby to było wiarygodne, ponoć piny na kompie to 6 i 7.

 

p.s."wystarczy , że sobaczysz sobie czy masz cztery pomarańczowe kable w zielonej wtyczce licznika lub dwa pomarańczowe w wtyczce obd, Can był dopiero wprowadzony w passatach od maja 1999r."

Edytowane przez koraf12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz zdjęcie wtyczki z przewodami z 2000r.

ziel wy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zobaczymy co wyjdzie z mojej "rzeźby" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie okazało się że mój passat już miał linie can poprowadzoną z komputera do pompy abs wystarczyło się tylko podpiąć i wszystko hula.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odgrzeję temat.

Czy jeżeli mam sterownik w moim AJM'e z kwietnia 1999 r. o nr.  038 906 019 A to mogę go wymienić na  nowszy / chodzi mi o datę wybitą na obudowie - mój jest z lutego 1999 r ./ o takim samym numerze ale z inną literką na końcu ???  Chodzi mi o CAN'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności