Skocz do zawartości
Gość marwint

Jak srpawdzić pompę paliwową??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marwint

Witam

Jak w temacie, auto nie pracuje na benzynie od pewnego czasu, opór pompy to od 12 Ohm do 18 Ohm(wahanie zapewne spowodowane niedokładnością miernika), napięcie dochodzi, choć był przepalony bezpiecznik co może wskazywać na jakieś uszkodzenie elektryczne, poza tym wg oporu pompy powinna ona pobierać około 0,8 Ampera, to duży prąd a iskrzenie przy podłaczaniu do aku jest niwielkie, no i przede wszystkim nic jej nie słychać po podłączeniu, nie wiem czy te pompy są bezgłośne czy jest to może właśnie wskaźnik uszkodzenia, tym bardziej że przepalił sie bezpiecznik, wymieniłem i jak na razie przy próbach uruchomienia nie spalił się, ale to żaden dowód bo to chyba za krótki czas dla testu.

Reasumując, czy pompa jest uszkodzona i należy ją wymienić a jezeli nie to gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz sprawdzić jakie podaje cisnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek323

Witam

Widziałem już wiele pomp i nie spotkałem się ztaką pompą, aby wogóle nie było jej słychać. Prawdopodobnie pompa będzie spalona i dlatego jej nie słychać, a bezpiecznik mógł się spalić ponieważ mogła chodzić na zwarciu. Proponowałbym wyjąć pompę, zanużyć w paliwie w bańce i podłączyć pod akumulator, wtedy będziesz na 100% wiedział czy jest dobra czy zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marwint

Witam

Ciśnienia nie mam jak sprawdzić, co do wyjęcia pompy to właśnie tak zrobiłem, tyle że nie wsadziłem jej w benzynę tylko trzymałem w rękach, i NIC nie drgnęła, tylko lekko iskrzy przy podłączaniu więc jakiś prąd jednak musi pobierać. Przypuszczam właśnie iż jest spartolona tylko potrzebuję opinii innych osób będących w temacie :). Tak na marginesie to ile można dać za pompę żeby nie wyjść na jelenia?? Mówię o używce oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztuja uzywki, ja kupilem swoja nowa, nieoryginalna na allegro za 120zl i odpukac dziala juz rok bez problemu. Moja stara po wyjeciu tez nie dawala oznak zycia, znaczy jak jej sie pomoglo "z kopa" to dzialala przez tydzien a potem juz umarla na dobre. Moze sie zatarla czy co tam. W kazdym razie u mnie pewnie przyczyna byla zbyt mala ilosc paliwa w baku, bo jak sie jezdzi na lpg to pompa caly czas pracuje a jak jest malo paliwa to nie ma co jej chlodzic dlatego padla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek323

Spróbuj jeszcze przed wymianą podłączyć ją pod akumulator i uderzyć nią ocoś twardego. Może tylko wałeczki się zablokowały, jak nie ruszy to trzeba ją wymienić. Na allegro nowa pompa kosztuje jakieś 100-120 zł więc nie wiem czy opłaca Cie się kupować używkę, za którą też będziesz musiał dać z 50 zł, a nie wiesz ile pochodzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności