Skocz do zawartości
pepito82

Fotoporada - Instalacja strownika centralnego zamka Carprotect BX10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym w kilku słowach opisać jak można podłączyć sterownik centralnego zamka. Model Carprotect BX10 jest chyba najtanszym i najpopularniejszym sterownikiem dostępnym na Allegro.

 

Zakupiony zestaw wygląda mniej więcej tak:

 

CpBX10.jpg

 

zdjęcie pochodzi ze strony http://www.carprotect.pl

 

A zatem przystępujemy do działania. Dyskusyjną sprawą może być wybór umiejscowienia sterownika w samochodzie, większość osób umieszcza go w pobliżu skrzynki bezpieczników, ja jednak zdecydowałem się umieścić go w bagażniku mojego passata

 

1.jpg

 

Następnie należy wyjąć z piankowego ochraniacza pompkę centralnego zamka i rozpiąć jej kostkę

 

2.jpg

 

Sama kostka wygląda tak:

 

3.jpg

 

Kolejnym krokiem jest wykonanie połączeń zgodnie z następującym schematem

 

schem.jpg

 

Kilka słów objaśnienia: masę do podłaczenia mamy dosłownie pod ręką, gorsza sprawa jest z plusem, można go prawdopodobnie pożyczyć z kostki pompki centralnego zamka, ja jednak nie chciałem ryzykować i poprowadziłem go sobie przez prawie cały samochód z kostki radioodbiornika. Przwody ze sterownika przylutowałem do kostki pompki wyjmując pojedyncze piny za pomocą igły.

 

Niebieski przewód biegnie ze sterownika, rozgałęzia się na 2 diody prostownicze i biegnie do kierunkowskazów w tylnych lampach

 

4.jpg

 

Diody zaizolowane są w koszulkach termokurczliwych.

 

Zmontowany zestaw wygląda mniej więcej tak:

 

5.jpg

 

Ja upchnąłem to wszystko nad bocznym schowkiem pomiędzy blachą a plastikiem. Znajduje sie tam dość miejsca na sterownik i kable.

 

6.jpg

 

Antenkę sterownika wyprowadziłem przez szczelinę i znajduje się ona przy tylnym słupku nadwozia.

 

7.jpg

 

Mam nadzieję, że opis ten pomoże w podłączaniu zdalnego sterowania centralnym zamkiem. Wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga jakby były problemy z takim podłączeniem - wygląda na to że z tym sterowaniem centralnego zamka bywało różnie. Mam ten sam silnik, auto z tego samego roku i u mnie trzeba było podłączyć wg ostatniego (E) schematu z instrukcji (control lock loop wiring) - sterowanie mam jednym kablem, chyba żółto-czarnym. Raz jest na nim plus, raz masa (jedyny kabel w kostce do pompki, na którym były zmiany przy sterowaniu zamkiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gorsza sprawa jest z plusem, można go prawdopodobnie pożyczyć z kostki pompki centralnego zamka, ja jednak nie chciałem ryzykować i poprowadziłem go sobie przez prawie cały samochód z kostki radioodbiornika.

Osoby, które mają hak z gniazdem 13 pinowym mają do niego podciągnięty (+) na stałe - dodatkowe zasilanie dla przyczepy.

Kostka z jego podłączeniem znajduje się w tylnym lewym schowku - tam gdzie kolega umieścił sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kierunkowskazy gdzie sie podlacza? bo z wszystkim sobie poradziłem u siebie, mam troche inną centralke, tylko własnie nie wiedziałem dokąk kierunkowskazy poprowadzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem wprost do kabli przy wtyczkach w tylnych lampach zespolonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede musiał poszukać z przodu bo centralke mam własnie przy bezpieczniekach. w kazdym razie dzieki ;) jakbyś mi jeszcze podpowiedział gdzie am szukać kierunków z przodu byłbym zobowiązany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakbyś mi jeszcze podpowiedział gdzie am szukać kierunków z przodu byłbym zobowiązany

Ze skrzynki przekaźników w tył auta biegnie wiązka kabli. Kable czarny z białym paskiem i czarny z zielonym paskiem są odpowiedzialne za kierunkowskazy. Możesz wpiąć się zaraz za skrzynką, ale zdecydowanie wygodniej będzie zdjąć czarny plastik znad progu i tam się wpiąć w tą wiązkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ciągnąć plusa z przodu auta jak masz plusa w zasięgu ręki na drugiej fotce w tej kostce 6-pinowej masz plusa cały czas (czerwony kabel),ja tak dzisiaj zrobiłem i wszystko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robe73: Nie miałem dokładnego schematu i nie chciałem niczego popsuć. Wiem, że pompka centralnego tez ma swój plus ale bałem się ją uszkodzić.

 

W jakim miejscu zamocowałeś sterownik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ty w tym samym miejscu, wzorowałem się na twoim rysunku tylko miałem inny układ kabli w wiązce przy sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u znajomego montowałem sterownik alarmu legendford f14. Podłączyłem wszystko w/g schematu z instrukcji obsługi i korzystałem ze schematu autora wątku. Znajomy chciał mieć tylko sterowanie pilotem, bez alarmu, więc podpiąłem tylko zasilanie sterownika + kierunki+ sterowanie centralnym. Pilot działa - otwiera i zamyka auto - ale nie da się otworzyć ani zamknąć auta z kluczyka. Czy zrobiłem coś nie tak?? Wydaje mi się że ten alarm steruje zamkami przez masę (mogę się mylić), ale też słyszałem że ten model ma wbudowane przekaźnik?? Czy więc podłączyłem coś nie tak, czy też nie obędzie się bez przekaźników??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przeciąłeś przypadkiem przewodów i idących od klamki? Jeżeli sterownik sterowałby masą, to nie byłoby zamykania/otwierania z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko odnośnie montażu tego sterownika. Mam oryginalne sterowanie centralnym zamkiem na podczerwień, ale drażni mnie kierowanie kluczyka na lusterko wewnetrzne za każdym razem. Zastanawiam się czy montaż takiego sterownika nie kolidowałby z oryginalnym zestawem. Bardzo proszę o podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie przecinałem przewodów przy klamce. Próbowałem też innej metody podłączenia tego sterownika ale wtedy np. kluczyk działał, a pilot tylko mógł otworzyć.

Edit:

Przy ori podłączeniu jak chciałem otworzyć drzwi od wewnątrz tym dzyndzelkiem - pociągając go do góry, to pompka się załączała i stale pracowała (pomagało dopiero odłączenie przewodów od pompki. Dodam, że jeśli odłączę przewody od sterownika sterujące centralem (te które podłącza się do pompki) to można używać kluczyka normalnie.

Edytowane przez mcgregor88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuję podłączyć sterownik przez diody w kierunku przewodzenia od sterownika do pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info. A co do tych diód to mają być jakieś konkretne - czy jak powiem w sklepie że 12v i tak dalej to wystarczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnego oznaczenia nie podam. Jak powiedz w sklepie do czego są Ci potrzebne, to powinni dać Ci odpowiednie.

 

Zastanawiam się czy montaż takiego sterownika nie kolidowałby z oryginalnym zestawem.

 

Moim zdaniem nie powinień kolidować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam schematu carprotect bx 1000 to jest z domykaniem szyb do passata1,9tdi b5 1997 wszystkie tematy dotyczą carprotect bx 10 jak ktoś by mi mugł pomuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat w passatach jest system ryglowania drzwi i przy zamkniętych jak pociągniesz za rygiel to pompka sie wlaczy i nie podniesiesz rygla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest system ryglowania drzwi
owszem jest ale przeważnie nie działa.
jak pociągniesz za rygiel to pompka sie wlaczy i nie podniesiesz rygla
a nie prawda, bo system ryglowania jest w siłowniczku(blokada na elektromagnes)

jeżeli tobie zamyka jeżeli pociągasz za rygiel to bardzo prawdopodobnie że masz zamienione kabelki przy silowniczku.

 

Przy ori podłączeniu jak chciałem otworzyć drzwi od wewnątrz tym dzyndzelkiem - pociągając go do góry, to pompka się załączała i stale pracowała (pomagało dopiero odłączenie przewodów od pompki

Tak się dzieje ponieważ w naszych passatach są co najmniej dwa rodzaje siłowniczków (przy najmniej z dwoma miałem do czynienia) i w nich też jest sterowanie (nie tylko dzyndzelek w klamce). I typy te różnią się tym że jeden podaje tylko krótki sygnał do pompki (działa tak samo jak dzyndzelek w klamce) a drugi typ podaje napięcie na kabelek otwarcia lub zamknięcia na stałe w zależności w jakiej pozycji jest rygiel. I do tego drugiego typu na kabelki z centralki do pompki potrzebne są jeszcze diody.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności