Skocz do zawartości
pepito82

Fotoporada - Instalacja strownika centralnego zamka Carprotect BX10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam montowałem dzis koledze bx 20 i mamy problem , w kostce od pompki znalazłem zamykanie lecz nie moge znalesc otwierania wszystkie kable sprawdziłem nie otwiera . Chodzi o b3 z 1990 gdzie indziej sie podłaczyc by działało bo u mnie smiga ze miło a tam nie chce centralka działa bo podmieniałem do swojego.

1. zamykanie masz czerwono żółty przewód, otwieranie biało czarny.

2. sprawdź czy sterownik podłączyłeś wg właściwego schematu, czyli sterowanie plusem, jeśli tak, czy sterownik działa poprawnie tzn. czy raz na jednym przewodzie sterującym, raz na drugim pojawia się plus.

3. są 2 najlepsze miejsca na podłączenie sterownika. albo w bagażniku albo przy skrzynce bezpieczników. kolory kabli te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem sobie centralny zamek z racji tego że nie chciało mi się wajchować co trochę wszystkich rygli od drzwi kupiłem taki zestaw

centralportos.jpg

 

działał elegancko do czasu aż nie zaczął źle działać raz otwierał raz nie raz zamykał a raz nie zdarzało się że zamknąłem auto przychodzę a tu otwarte. i w końcu nastał jego koniec zero reakcji na pilota ani jednego ani drugiego co zrobić jak go sprawdzić ma ktoś jakieś doświadczenia z tym centralnym? na pilota ani na kluczyk nie reaguje ale gdy zwieram do masy otwieranie i zamykanie to otwiera i zamyka za każdym razem wszystkie drzwi

Edytowane przez ufogrzesiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pilota ani na kluczyk nie reaguje ale gdy zwieram do masy otwieranie i zamykanie to otwiera i zamyka za każdym razem wszystkie drzwi

to sprawdź na początek czy masa dochodzi na sterownik... później plusy czy dochodzą, bezpiecznik sprawdzałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to sprawdź na początek czy masa dochodzi na sterownik... później plusy czy dochodzą, bezpiecznik sprawdzałeś??

 

bezpiecznik sprawdzony plus pociągnąłem nowy z akumulatora przedtem miałem pod bezpieczniki a jak sprawdzić te masy? przy siłownikach zwierać czy jak?

 

dziwna sprawa bo raz działało a raz nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sprawdzić te masy?

bierzesz próbówkę z żarówką 12 V albo miernik i jedną sondę wkładasz w kostkę od sterownika, tam gdzie idzie czarny przewód a drugą w czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Dodano o 19:17 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:16 ----------

 

bierzesz próbówkę z żarówką 12 V albo miernik i jedną sondę wkładasz w kostkę od sterownika, tam gdzie idzie czarny przewód a drugą w czerwony.

 

jest masa

prąd też

Edytowane przez ufogrzesiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest masa

prąd też

to chyba nie pozostaje Ci nic jak tylko wybrać się do jakiegoś elektronika w celu sprawdzenia sterownika..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde szkoda gwarancja się skończyła to szlak go trafił:/

jutro otworze tą plastikową puszkę i zobaczę czy nie jest nic nad palone wypalone itp.

Edytowane przez ufogrzesiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde szkoda gwarancja się skończyła to szlak go trafił:/

nie przejmuj się, mi pilota też trafiło, po około roku używania.. także carprotect do najlepszych zestawów nie należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie przejmuj się, mi pilota też trafiło, po około roku używania.. także carprotect do najlepszych zestawów nie należy...

 

jakby nie działał pilot to kit z tym ale nie działa w ogóle i tak muszę wajchować ryglami w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakby nie działał pilot to kit z tym ale nie działa w ogóle i tak muszę wajchować ryglami w drzwiach

to dawaj na gwarancję jak jest możliwość..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancji było rok a po roku i dwóch miesiącach się rozleciało;/

 

otwarłem sterownik i nic tam nie widzę żadnych przypalonych styków spieczeń czy może przebarwień...

Edytowane przez ufogrzesiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam montowałem dzis koledze bx 20 i mamy problem , w kostce od pompki znalazłem zamykanie lecz nie moge znalesc otwierania wszystkie kable sprawdziłem nie otwiera . Chodzi o b3 z 1990 gdzie indziej sie podłaczyc by działało bo u mnie smiga ze miło a tam nie chce centralka działa bo podmieniałem do swojego.

 

Mam ten sam problem w B4 1.8ABS 1995 ze sterownikiem bx-10, nie działa otwieranie, a zamykanie hula- ma ktoś może rozwiązanie tego problemu? podpięte zgodnie z opisem z 4 strony.

Edytowane przez tymoch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem w B4 1.8ABS 1995 ze sterownikiem bx-10, nie działa otwieranie, a zamykanie hula- ma ktoś może rozwiązanie tego problemu? podpięte zgodnie z opisem z 4 strony.

a sprawdzałeś czy centralka działa poprawnie?? dwie żarówki 12 V, jedna do białego przewodu i do masy, druga do biało - czarnego i do masy i otwieramy i zamykamy auto. Czy raczej nie możesz znaleźć w kostce od pompki przewodu od otwierania?? bo nie sprecyzowałeś pytania, albo ja źle czytam... zamykanie to kolor szary, pin 7 w kostce pompki a otwieranie zielony, pin 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sprawdzałeś czy centralka działa poprawnie?? dwie żarówki 12 V, jedna do białego przewodu i do masy, druga do biało - czarnego i do masy i otwieramy i zamykamy auto. Czy raczej nie możesz znaleźć w kostce od pompki przewodu od otwierania?? bo nie sprecyzowałeś pytania, albo ja źle czytam... zamykanie to kolor szary, pin 7 w kostce pompki a otwieranie zielony, pin 10.

 

Centralka działa bo napięcie na pinach się pojawia, tak samo na przewodach od sterownika. Zauważyłem natomiast ciekawą rzecz, po podłączeniu pinów tak jak mówisz, zamykanie hula aż miło, ale otwieranie działa tak, że po naciśnięciu na pilocie otwierania muszę jakby dwa razy dotknąć kabelkiem pinu 10 i wtedy otwiera jak złoto. Może muszę tam coś wlutować przed tym pinem? jakąś diodę czy coś?

Edytowane przez tymoch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muszę jakby dwa razy dotknąć kabelkiem pinu 10 i wtedy otwiera jak złoto. Może muszę tam coś wlutować przed tym pinem? jakąś diodę czy coś?

ja nigdy żadnych diód nie lutowałem, podłączałem sterowniki do b3 b4 i innych samochodów i nigdy takiego problemu nie miałem.. ściągnij trochę izolacji z przewodu, zakręć przewód od pilota, polutuj i ma być..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, założyłem zestaw Carprotect BX20 według instrukcji z forum ze strony 4 i mam duży problem, samochód zamknął się sam razem z kluczykami w stacyjce (niestety musiałem wybić szybę aby wejść do auta )

, zdarzyło mi się to już trzy razy . Co może być tego przyczyna?

Dodam ze podczas gaszenia Passata b4 słychać jak by się pompka włączała od centralki jest to dźwięk przypominający drugie ryglowanie w klapie bagażnika gdy się zamknie auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać, chcę założyć tez ten sterownik centrala ale mam pytanie jaki wybrać i może ktoś ma taki już u siebie jak to się spisuje i jak z wytrzymałością (czy nie psuje się po tygodniu lub dwu)

I tak znalazłem coś takiego to chyba najtańszy zestaw.

http://moto.allegro.pl/uniwer-sterownik-centralnego-zamka-2-piloty-ag194-i2914862799.html

http://moto.allegro.pl/sterownik-zamka-centralnego-bx10-bx-10-faktura-vat-i2902735520.html

i przy tym drugim czy te piloty dają rade.

Proszę o jakąś podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zamontowany zestaw CARPROTECT BX20 piloty scyzoryki. Działa u mnie już ponad rok bez żadnych problemów. Śmiało polecam, co prawda grot klucza juz sie do konca nie sklada ale co sie dziwic jak sie go cały czas rozkłada i składa:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie również mam sterownik CARPROTECT, tylko że BX30 i wszystko śmiga już sporo ponad rok i nie ma z nim żadnych problemów. Więc ten CARPROTECT mogę polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności