Skocz do zawartości
Gość Dick45

Roleta bagażnika w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

 

Musisz rozebrać. Ja po rozebraniu miałem pęknięty kołeczek (jest z jednej i drugiej strony)

Wystarczy że jest lekko popękany i już naciąg nie będzie działał. Ja u siebie posklejałem i narazie działa. Trochę zabawy żeby naciągnąć ale metodą prób i błedów się udało.

Jak rozbierzesz to daj znać może coś uda się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem z roleta bagaznika moglbys mi pomoc

 

Kto ma Ci pomóc?Jaki problem? :hyhy

Poczytaj TO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam aktualnie ten sam problem co wiekszosc osob w tym poscie - cos "trzaslo" i roleta sie nie zwija. W zwiazku z tym, ze nie moge sobie sam z tym porardzic chcialem spytac czy ktos za stosowna oplata nie chcialby mi w tym pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade sam to poskładać, przy tym nie ma żadnej filozofii... Tu manual Patryka http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=707197#post707197 wszystko opisane krok po kroku. Miałem ten sam problem skleiłem na poxipol i trzymało do czasu kiedy wrzuciłem na rolete laptopa :P Przed chwilą pokleiłem na żywice epoksydową + mata szklana (15 min i trzyma jak zespawane - dałem troche więcej utwardzacza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem roletę jak opisał Patryk, ale po kilku tyg znowu padła;/ rozkręciłem i tulejki się rozsypały, mam teraz dotoczone nowe,ale w środku powinien być taki rowek i nie mam jak go zrobić... co mam teraz zrobić???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od wczoraj siedzę przy rolecie. Wymieniłem z obu stron te tulejki, zrobiłem z kołków rozporowych i wepchnąłem tak że twardo siedzą, a jak się wkręci śrubkę to już na pewno. Ale mam problem z naciągnięciem rolety... mianowicie to czym mam naciągnąć tę sprężynę? mam kręcić tą obudową? bo z porady Patryka rozumiem że mam złapać tę plastikową obudowę torxem (delikatnie kilkoma obrotami śrubki) i kręcić tym plastikiem? tylko że moim nie da się obrócić o 360st bo blokuje się o tą podłużną obudowę... może mi to ktoś wyjaśnić? najlepiej przy pomocy zdjęcia albo chociaż słowami, bo ja już tracę nerwy do tego... pozdrawiam

 

i jeszcze jedno, bo chyba już wiem jak to naciągnąć, czy ta plastikowa tulejka

8dc75df4a3f704a7m.jpg

musi być przyklejona do tej obudowy tak jak pierwotnie czy wystarczy że jest sklejona i na swoim miejscu?

Edytowane przez Pustack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Od wczoraj siedzę przy rolecie. Wymieniłem z obu stron te tulejki, zrobiłem z kołków rozporowych i wepchnąłem tak że twardo siedzą, a jak się wkręci śrubkę to już na pewno. Ale mam problem z naciągnięciem rolety... mianowicie to czym mam naciągnąć tę sprężynę? mam kręcić tą obudową? bo z porady Patryka rozumiem że mam złapać tę plastikową obudowę torxem (delikatnie kilkoma obrotami śrubki) i kręcić tym plastikiem? tylko że moim nie da się obrócić o 360st bo blokuje się o tą podłużną obudowę... może mi to ktoś wyjaśnić? najlepiej przy pomocy zdjęcia albo chociaż słowami, bo ja już tracę nerwy do tego... pozdrawiam

 

i jeszcze jedno, bo chyba już wiem jak to naciągnąć, czy ta plastikowa tulejka

8dc75df4a3f704a7m.jpg

musi być przyklejona do tej obudowy tak jak pierwotnie czy wystarczy że jest sklejona i na swoim miejscu?

Ja to zrobiłem tak: (dobrze to robić przy pomocy drugiej osoby)

Poskręcaj wszystko tak jak to widać w poście nr33 na zdjęciu nr3 po jednej i po drugiej stronie muszą te plastikowe elementy być skręcone (ja to zrobiłem na maksa z jednej i drugiej) Roletę ułożyłem na stole całkowicie rozwinąłem. Druga osoba pomagała żeby roleta zwijała się prosto a ja kręciłem w prawo całym tym elementem widocznym na rys3 w poście nr33. Z drugiej strony roleta nie może się obracać (można nawet z jednej strony założyć tą plastikową obudowę z rys nr1 post 33 ale ja jej nie zakładałem) Kręciłem tym elementem po tej stronie po której jest przycisk zwalniania rolety przy demontażu. Ilości obrotów nie znam robiłem to na oko. Na początku kilka obrotów i nic nie widać żeby się zwijało ale kręcąc dalej roleta zaczęła się w pewnym momencie zwijać - zwijałem ją do momentu aż cały roleta schowała się do kasetki (musisz pamiętać żeby trzymać ten element którym będziesz kręcił bo jak go puścisz to sprężyna się odwinie cały element będzie się odwijał z powrotem i nic z tego nie będzie. Na koniec jak już zwiniesz całą roletę to musisz założyć na to obudowę taką jak na rys1 w poście 33 (Pamiętaj żeby po nakręceniu nie puszczać tego elementu tylko na niego wcisnąć obudowę z rys1 bo ta obudowa właśnie zablokuje to żeby się sprężyna nie odkręciła)

U mnie w ten sposób nawinięta działa już kilka tygodni bezproblemowo.

Może opis trochę zagmatwałem ale może ktoś skorzysta.

Jak będzie coś niejasnego to piszcie może uda się coś wykombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no ok ale po dokręceniu tego elementu z fot. nr 3 chcąc kręcić nim blokuje materiał z rozwiniętej rolety bo przecież wystaje ten plastikowy bolec, co uniemożliwia przekręcenie tego elementu w okół osi rolety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm trochę niedokładnie to opisałem :lol

 

 

Kołek musi się kręcić razem ze sprężyną z drugiej strony i tak jest zablokowana.Kręcisz kołkiem i dokręcasz później torx'a aby się nie ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Też miałem ten problem. Przesunąłem całość na maksa jak się da w tą stronę którą kręciłem no i przekładałem materiał rolety ręcznie jak obrót (ten kołek o którym piszesz) dochodził właśnie do materiału i tak w kółko aż roleta się zwinęła. Dlatego pisałem wcześniej że przydaje się pomoc drugiej osoby. Nie wiem wprawdzie czy to jest fachowy sposób ale u mnie się sprawdził w 100% chociaż zanim doszedłem jak to naciagnąć to minęło chyba ze 3 godziny:mur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ta tulejka ma być sklejona z tą cześcią co sie nakreca sprężynę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ona porusza się w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to posklejałem i naciągałem całym tym dinksem, ale wyrobiły mi sie te kołeczki w rurce i zastąpiłem je kotwami metalowymi i dzisiaj jakoś naprawiłem ale daje jej najdłużej dwa tygodnie bo wszystko na sztuke.Jak bede miał wiecej czasu to zrobie to od nowa ale juz konkretniej. Dzieki za pomoc .Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Tez naprawiałem :) i zrobiłem mały tuning kołeczki na stałem dałem z plastikiem... ale potem jak się okazało nie da się wsadzić do auta wyciąłem boleć z jednej strony i działa roleta lepiej chodzi niż wcześniej. czas tak z 4 godziny plus dobry klej... żadne kropelki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a orientujecie się czy może roleta z A4/A6 pasuje do Passata B5 3B ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a orientujecie się czy może roleta z A4/A6 pasuje do Passata B5 3B ??

 

Jest inna-to tak po krótce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do B5 podejdzie z B6 czy też jest inna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do B5 podejdzie z B6 czy też jest inna??

 

Tym bardziej...Niestety ciężko jest (nierealne) dopasować inną,za dużo przeróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podpiąć pod temat.

Także mam problem z roletą bagażnika, mianowicie roleta nie chce się zwijać. Czytałem posty ale za bardzo nie wiem jak mam naciągnąć sprężynę żeby roleta zaczęła zwijać. Może to ktoś dokładnie opisać?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy warto dac 100zł za roletę która się nie zwija??może się tam zepsuć cos tak że będzie już nienaprawialne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności