Skocz do zawartości
Gość Dick45

Roleta bagażnika w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie odnośnie siatki (rolety pionowej).

Właśnie kupiłem takową z allegro i nie mogę jej wcisnąć na te górne zaczepy (w podsufitce) - albo mój pasek jest za wąski, albo te zaczepy za szerokie.

 

Moje pytanie to czy przed i po lifcie jest ta sama kratka, czy inna - bo nie wiem (sprzedawca powiedział że są jednakowe).

 

A może jest jakiś specjalny "patent" na zaczepianie kratki u góry.

 

P.S. wiem że zaczepy się wsuwają, ale nawet na z wciśniętymi do maksimum dalej się nie mieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal_aniol

Też mi padła roleta niedawno. Po rozebraniu był problem ze złożeniem tego tak żeby działała. Moj ojciec usiadł nad tym z piwkiem, pomyślał i dorobił jakieś tulejki takie idealnie pasujące na rdzeń rolety. Pewnie patent lepszy niż oryginalny ;) Niestety nie byłem przy tym jak to składał, ale obecnie roleta śmiga rewelacyjnie. Lepiej niż było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem innego sprzedawce i ma identyczną roletę - więc może ja mam jakieś dziwne zaczepy. Stąd moja prośba do Drogich Forumowiczów posiadających 3B5 o zmierzenie odległości między dwoma górnymi zaczepami - mierzone od dolnej krawędzi wpustu (otworku w który wkładamy bolec/talerzyk rolety).

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robalekk

Chciałem wtrącić coś o naprawie rolety. Pie......szyłem się z nią 3 dni ale udało się. Miałem zerwane obydwie sruby trzymajace pręt. Z jednej strony najpierw wręciłem zwykły kołek rozporowy nr 6 i na maxa skreciłem całość, potem przydaje sie zona, (hahahah) mianowicie od strony gdzie skręciłem musiała trzymać mocno śrubokrętem śrubę bo ja z drugiej strony skrecałem też na maxa i też kołkiem nr 6 całość. Trochę cierpliwości do tego bo za pierwszym razem wszystko się rozpadło, ale po paru minutach wszystko grało. Ja też liczyłem ilość obrotów śruby. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz opisac dokladniej pokoleji swoje poczynania z roletką, równiez mam polamane dwa bolce w uchwytach i mysle caly czas na jakiej zasadzie ty zrobiles swoją rolete

 

czekam na jakies porady

Edytowane przez opiotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko najlepiej rozkręcić ile się da i kombinować :D nie zrażajcie się jak wszystko się rozleci,tylko łapcie szybko wszystkie części.Ja robiłem to metodą prób i błedów(i to była moja pierwsza próba) i udało się za drugim razem...Z tego co pamiętam z jednej strony jest naciąg tej śmiesznej rolety bodajrze na gwiazdkę.Ilość obrotów tej śruby jest dość ważna bo może sie znowu "przekręcić".Niestety nie pamiętam ile obrotów,a manuala wtedy też nie zrobiłem(niestety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno pytanie piszecie że 36 obrotów, ale w stanie zlozonym czy rozłozonym, gdyz jezeli w zlozonym to w chwili rozwijania jeszcze bardziej sciągnie sie sprężynę, czy łacznie z tym rozciaganiem ma byc 36 orotow? Czekam na odpowiedź gdyz zaraz biore sie za regenarcję całkiem innym sposobem gdyz kolki rozporowe nie pomogły.

 

czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją zwijałem na wyczucie ok 24 razy ze zwinięciem rolety włącznie.Chodzi jak nowa już kilka m-cy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem problem z roleta chcialem kupic nowa, ale gdy zobaczylem ceny to szybciutko wzialem sie do naprawy hehe:D

ze swojej rolety wyrzucilem ta oslona co sie zwija w niej roleta-przeszkadzala tylko bo polamalem te plastikowe cos po bokach(takie oslaniacze jakby)

rolete zwijalem na wyczucie i smiga jak talala:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował zaniedługo naprawić rolete w passku rodziców bo też wyzionęła ducha.Postaram się zrobić jakieś foty i wrzucę później.Tylko nie wiem jeszcze dokładnie kiedy to nastąpi... :D Postaram się jak najszybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sukces w walce z roletą :D Popołudniu postaram się zamieścić manual jak znajdę chwilę...Pzdr.Podpowiem Wam narazie że pękają plastikowe kołki(czy jak to tam nazwać)Będą foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście najczęściej pękają te kołki, ale jest sposób na to. Przynajmniej u mnie to działa. Należy użyć śruby długości około 50-60 mm i grubości takiej aby w udało się ja wkręcić w ta grubszą część tego plastiku co mocuje roletę. Natomiast końcowe 20mm tej śrubki należy przegwintować na drobniejszy gwint tak aby wkręcić do środka rolety. U mnie działa że hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyciągnięciu rolety z bagażnika pierwsze co robimy to wykręcamy małe wkręty które są od wewnętrznej strony-po lewej i prawej stronie rolety.Są to wkręty na mały śrubokręt krzyżakowy(koloru srebrnego).Następnie ściągamy te 2 małe plastiki które były przykręcone wkrętami i zsuwamy w zewnętrzną stronę obudowy plastikowe(obydwie strony)Po zsunięciu tych obudów ukazuje się nam czarny okrągły plastik ze słynnym kołeczkiem w środku-jest przykręcony torxem.(torx z otworem-nie pamiętam dokładnie jaki).Odkręcamy ten wkręt i wysuwamy wszystko.Może nam wyskoczyć mała sprężynka i podkładka,ale nie zrażajcie się tym,da się zrobić :) Obstawiam że ten kołek będzie popękany-jeżeli jest możliwość to trzeba go pokleić,jeżeli nie-zastąpić "czymś"co go może zastąpić :D Wystarczy że wykręcimy ten kołek z jednej strony-bo i z jednej ma być nieruchomy.Generalnie chodzi o to żeby po poskręcaniu wszystkiego z powrotem,kręcąc tym wszystkim musi się udać naciągnąć sprężynę.Moim zdaniem niema jakiejś specjalnej ilości obrotów-ja robiłem to "na oko" i działa poprawnie.Skręcamy wszystko w odwrotnej kolejności i cieszymy się działającą roletą.W razie gdyby roleta była za luźna podkręcamy o parę obrotów.Dołączam foty aby było bardziej przejrzyste.Jak będziecie to naprawkiać powoli i "z głową" to napewno się uda.Foty niestety nie są rewelacyjne,robione telefonem...Powodzenia!!Pzdr.

roleta.jpg

roleta1.jpg

roleta2.jpg

roleta3.jpg

roleta4.jpg

roleta5.jpg

roleta6.jpg

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja z trochę innej beczki chodzi mi o roletę z audi a6 czy podejdzie do passata b5 kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość herne

Przepraszam za odkopywanie starego tematu, ale roleta właśnie wyzionęła ducha i wciągnąć się nie da. Manual jest (dzięki Patryk_), ale czy zna ktoś rozmiar tego torx'a do wykręcania tego kołka? Muszę go zdobyć, a kupowanie całego zestawu dla jednego klucza użytego raz na kilka lat nie jest chyba najlepszym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za odkopywanie starego tematu, ale roleta właśnie wyzionęła ducha i wciągnąć się nie da. Manual jest (dzięki Patryk_), ale czy zna ktoś rozmiar tego torx'a do wykręcania tego kołka? Muszę go zdobyć, a kupowanie całego zestawu dla jednego klucza użytego raz na kilka lat nie jest chyba najlepszym pomysłem.

 

Zabiłeś mnie tym pytaniem...Nie pamiętam,śmigam na warsztat-może mi się przypomni jak zobaczę ;)

EDIT: Z tego co udało mi się zobaczyć to T18 lub T20 ;)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość herne

Wielkie dzięki, takich kluczy będę szukał. A co do wieku (naszego), naszych samochodów i wersji silników to mamy trochę wspólnego :)

Tyle że od ponad dwóch tygodni zabieram się za zrobienie jakichkolwiek zdjęć paska, ale nawet na myjnię nie dojechałem, a jak pojadę to zaraz będzie padać... życie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki, takich kluczy będę szukał. A co do wieku (naszego), naszych samochodów i wersji silników to mamy trochę wspólnego :)

Tyle że od ponad dwóch tygodni zabieram się za zrobienie jakichkolwiek zdjęć paska, ale nawet na myjnię nie dojechałem, a jak pojadę to zaraz będzie padać... życie.

 

Pozdrawiam

 

To cykaj foty tak jak jest ;) A silniki-to samo. EOT,Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ta srubka na torx to jak ja ją chce odkrecic to sie kreci kreci a za chwile skreca sie w drugą strone jak sprezyna:D:D i nie chce na sile zeby czegos nie urwac.to tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a ta srubka na torx to jak ja ją chce odkrecic to sie kreci kreci a za chwile skreca sie w drugą strone jak sprezyna:D:D i nie chce na sile zeby czegos nie urwac.to tak ma byc?

 

Spoczes,kręć nic sie nie stanie,powinna popuścic.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności