Skocz do zawartości
Gość Dick45

Roleta bagażnika w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dick45

Witam

mam problem z osłoną nagażnika.Przy zakładaniu spadła jakaś sprężyna i teraz nie chce się zwinąć.Może ktoś wie jak to naprawić ? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

NA początek trzeba ją rozebrać a jak rozbierzesz to gwarantuję Ci, że od razu będziesz wiedział co masz zrobić. Trochę precyzji i szczypce będą pomocne.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rbabik

Mam niestety ten sam problem.

Niestety, bo naprawa jest kłopotliwa. W moim przypadku po obu stronach urwały się plastikowe bolce napinające roletę. Już raz kleiłem - trzymało z pół roku. Teraz myślę, jak lepiej by to zrobić, by nie było konieczności wymiany końcówek rolety na nowe.

Myślę,że dziś lub jurto wezmę się za to, a o efektach napiszę. :vw:

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Folowmy19

Witajcie

Pytako do rbabik

Mam problem z zablokowaniem napiętej sprężyny w obudowach na obu końcach osłony bębna, tych które umożliwjają zamocowanie całego urządzenia w aucie.Bolce o których mówisz to zarazem ośiki bembna w nie wchodzą takie wkładki z szarego plastiku w kształcie 4- ramiennej gwiazdki przykręcanej śrubką gwiazdkową.

Czy wiesz do czego to ustrojstwo służy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie

Pytako do rbabik

 

 

nie ma usera takowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość meil

mam ten sam problem z ta k... roleta.jak ja zdejmowalem to sie niestety z jednej strony(prawej)zsunola ta prawa strona, i juz pozniej nie umiem jej zabezpieczyc po zwinieciu.wymyslalem rozne sposoby i w koncu zalozylem ja taka rozwinieta.chcialem kupic ta plastikowa obudowe ale tego nie moge nigdzie dostac,u mnie wyrobila sie ta plastikowa rurka (prowadnica z zabezpieczeniem) a serwisie vw sprzedaja tylko cale w komplecie za ogromna kase.i teraz tez mam taki dylemat co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problemik rozwinęła się i się już nie zwinęła.

Może ma ktoś jakieś namiary gdzie takie rzeczy naprawiaję ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Folowmy19

Witam

Problem z moją roletą rozwiązałem.

Okazało się, że małe szare elementy,które były przykręcone do wystającej z bębna ośki przyponinające kształtem cztero - ramienną gwiazdę to ułamane hamulce tej ośki.

Doszedłem do tego rozkręcajac dokumętnie obudowy z obydwu stron rolety

Nawiasem mówiąc owa konstrukcja jest tak anemiczna, że nadmierna siła użyta przy rozwijaniu rolety, lub zbyt "długie " jej rozinięcie w zasadzie równa się wyłamaniu własnie tych elementów.

Ja wspomniane gwiazdki przykleiłem do obudów przy pomocy keju dwóskładnikowego i małych śróbek - służących na czas klejenia jako zaciski ściskające obie klejone powieżchnie.

Dla pewności oblałem od środka i od zewnętrznej strony łączone elemęty klejem, pamietając , że w środku nie może być zbyt grubo, bo tam ma wejść ośka bębna.

Po sklejeniu wykożystując śróbkę mocującą obudowę i klucz Torex, po wcześniejszym ręcznym zwinięciu rolety - wykonałem kilka obrotów napinając spręzynę bębna, następnie nasadziłem boczna obudowę na ośkę i osłone bębna cały czas trzymająć klucz z drugiej strony, aby sprężyna się nie rozwinęła

Gdy obudowa dobrze weszła na ośkę i osłonę przykręciłem ją śróbką i docisnołem mocno całość do ściany co pozwoliło mi zwolnić i odkręcić śróbkę, którą napinałem sprężynę (przy tej operacji pomocne okazały się kombinerki) , następnym kokiem było założenie drugiej osłony i przykręcenie jej śróbką tak jak wcześniej uczyniłem to pierwszą.

Roleta chodzi jak nowa bez problemów radzę unikać obciążania rozwiniętej rolety bagażem ( ciężkimi przedmiotami) bo uszkodzenie murowane.

A tak na marginesie roleta w moim Passku to produkt Made in Poland dla VW

Pozdrawiam i mam nadzieje że przyda się ten opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakłądać nowego wątku - powiedzcie mi, czy równocześnie z tą roletą zasłaniającą zawartość bagażnika możliwe jest zamontowanie siatki oddzielającej siedzenie od bagażnika, czy mozliwe jest tylko jedno rozwiazanie ?

 

pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę zakłądać nowego wątku - powiedzcie mi, czy równocześnie z tą roletą zasłaniającą zawartość bagażnika możliwe jest zamontowanie siatki oddzielającej siedzenie od bagażnika, czy mozliwe jest tylko jedno rozwiazanie ?

 

pw

 

możesz kupić roletę 2 in 1 tzn składającą się z 2 częsci: zasłaniającej bagażnik oraz siatki oddzielającą bagażnik od tylnej kanapy (siatka montowana jest do większej części oparcia tylnej kanapy poprzez wunięcie jej w specjalne prowadnice)

nie wiem jak to jest w wersjach bez siatki ale napewno tylne parapety zapewne są wtedy inne tzn. mają miejsce na zamontowanie uchwytów rolety-siatki oraz w suficie są specjalne zaślepki z wypustkami, w które mocuje się siatkę po jej rozwinięciu

także lampki pasażerów tylnej kanapy są inne (również mają te wypustki gdybyś chciał kanapę położyć i siatką oddzielić przestrzeń bagażową od osobowej tuż za przednimi fotelami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sam sobie odpowiedziałem :)

Nie mam w podsufitce żadnych zaślepek, więc nie mam do czego zamocować siatki

 

dziękuję za pomoc w obu tematach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam w podsufitce żadnych zaślepek, więc nie mam do czego zamocować siatki

 

można takie uchwyty kupić w ASO...

tylko czy dla kilkudziesięciu zł jak nie więcej opłaca się to? ja tam tej siatki jeszcze nigdy nie używałem moze i dla tego, że zawsze pakuje auto tak by roletą zasłonić część bagażową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jendro
Mam niestety ten sam problem.

Niestety, bo naprawa jest kłopotliwa. W moim przypadku po obu stronach urwały się plastikowe bolce napinające roletę. Już raz kleiłem - trzymało z pół roku. Teraz myślę, jak lepiej by to zrobić, by nie było konieczności wymiany końcówek rolety na nowe.

Myślę,że dziś lub jurto wezmę się za to, a o efektach napiszę. :vw:

 

pzdr

Są tam jeszcze jakieś plastikowe tulejki które całkowicie się rozleciały.

Czy można je dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pozwolę sobie odgrzać kotlecika coby nowego tematu niepotrzebnie nie zakładać :)

 

W świeżo zakupionym Passaciku mam roletę, jednak jest taka jakaś sflaczała i nie chce się zwijać :/

 

Czy jakaś dobra dusza na podstawie fotek poniżej podpowie czego brakuje w mojej rolecie lub ewentualnie cyknie fotos jak to wygląda w przypadku sprawnej części - będę wtedy mniej więcej wiedział co dokupić żeby reanimować to ustrojstwo :)

 

U mnie po wyjęciu rolety i zdjęciu bocznych osłon wygląda to tak :

 

fd3a640567cb6674m.jpg

 

dc85a11bcf5c0165m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co koledzy poratuje ktoś fotką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie , tak się składa ze pracowałem w firmie która produkowała te właśnie rolety i inne :) Co do zdjęć zamieszczonych przez przemas_81 to nie rozbierajcie tego z ten sposób , najpierw odkręcamy ta śrubę . Ten plastik który jest na zdjęciu przykręcony śruba jest częścią entkapu ( obudowy ) on ma pozostac w srodku . W skrócie mogę wam podpowiedzieć ze żeby to rozebrać prawidłowo to rozbieramy prawy (entkap) jest mocowany jedna śruba. Jeśli nie będzie chwal zejść do użyjcie siły , one są nabijane młotkiem plastikowym ( do dotyczy tylko rolet z rozwiniętym naciągiem !!! ) nakręcę nie sprezyny jest proste , wygląda tak - kręcimy w prawa stronę 36 obrotów ( liczba obrotów jest idealnie dobrana do nowego mechanizmy wiec przy rozcieralnej sprężynie możne być troszkę więcej ) Co do części zamiennych do tych rolet to z przykrością wam powiem ze temat nieosiągalny , pozostaje kupno nowej lub używki na allegro.

 

Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce gdzie znajduje się naciąg , po odkręceniu plastiku poprawie ukarze nam się biała tulejka

Jeśli miał by ktoś jakieś pytanie to wstawcie foty to postaram się pomóc ...

entkap.jpg

Edytowane przez klema6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba odkręcić tą śrubkę zaznaczoną przez mnie zieloną strzałką tak ? I pisząc o prawym entkapie masz na myśli prawą stronę rozwijając rolete do siebie ( tam gdzie jest przycisk do zwalniania zatrzasków rolety) tak ?

entkap.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak...

odkręć ten plastik i zrób mi zdjęcia dokonanie środku tego

end kapu i rury ..

 

Naciąg znajduje się w środku rury , dokładnie zaczyna się po lewej stronie rolety czyli lewy end kap jest bezpośrednia częścią mechanizmu , nie rozbieraj tego !!!

Kręć za rurze z prawej strony i módl się żeby blokada była sprawna bo w przeciwnym razie czeka Cie kupno nowej rolety ;/

Edytowane przez klema6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, udało się odkręcić ten prawy plastik, wygląda to tak :

 

c947ecc38aba5de9m.jpg

 

73ff815a21908a0em.jpg

 

0b284510479cac7bm.jpg

 

1569b043c9c0f674m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności