Skocz do zawartości
Gość Dick45

Roleta bagażnika w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Odnoszę wrażenie ze w paskach fl, roleta ma inną budowę. Konkretnie.., u mnie wygląda tak jakby czarny, krótki element, zazębiał się z plastikową obudową (ta część która wchodzi w bagażniku w swoje miejsce). I właśnie w tej obudowie wyłamały się ząbki. Ale reasumując nadal chodzi o zablokowanie osi sprężyny. Naprawa zajęła mi jakieś 15-20 minut. Wykorzystałem to co miałem w szufladzie. Ta chamska blaszka (ze zdjęcia) i tak jest schowana pod obudową - więc jest nie widoczna:)

[ATTACH=CONFIG]102405[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]102406[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]102407[/ATTACH]

 

Dzisiaj naprawiłem wg tego opisu. Chodzi jak złoto :) Rzeczywiście 20 min i po robocie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko , inna roleta podejdzie ? od a4 , a6 golf ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj naprawiłem wg tego opisu. Chodzi jak złoto :) Rzeczywiście 20 min i po robocie)

 

proszę o pomoc co robię nie tak?

 

1.zamontowałem blaszkę z lewej strony i założyłem obudowę (nie nakręcając sprężyny)

2.zamontowałem blaszkę z prawej strony.

3.Naciągnąłem sprężynę z prawej strony.

4.zamontowałem obudowę, da się lecz nie działa przycisk do wyjmowania rolety z bagażnika.

 

pomocy!

Edytowane przez versystem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam blaszke tylko z lewej strony. Sprezyne naciagałem własnie lewa stroną. Prawej wogóle nie ruszałem a zabki mam tam uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inna roleta podejdzie ? od a4 , a6 golf ?
nie podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć :)

 

Mnie wczoraj dopadło to samo co wszystkich :) chciałem naciągnąć roletę, a tu pstryk i dźwięk rozkręcającej sprężyny..

W pierwszym momencie myślałem że zawału dostanę, w drugim że serce mi pęknie, a na końcu że się poryczę :/ .

Ale że jestem raczej opanowany zabrałem sie do naprawy. Zrobiłem to tak:

rozebrałem wszystko (ale tylko pod osłonami, rury w środku nie rozpakowywałem bo i po co? skoro sprężyna dobra) , lookłem na forum, pooglądałem części roletki - co jest uszkodzone.

Poszedłem do podłokietnika po najważniejszy element wyposażenia samochodu, czyli?? kropelkę :)

posklejałem mocowania czyli tzw kołki (tulejki) do obudowy tak jak ma być,

naciąłem obydwa torxy cienką tarczą na śrubokręt płaski.

Gdy mi to wyschło naciągnąłem sprężynę ośką kilka obrotów palcami, a żona przytrzymała mi ośke kombinerkami z drugiego końca zeby mi się nie rozwinęło, gdy to trzymała nakręciłem poklejony element obudowy torksem oryginalnym lekko zmodyfikowanym ;) od roletki, tu wszystko poszło ok :) ale...

Robiąc to samo z drugiej strony klej puścił... Wiec zastosowałem podkładkę pod nakrętkę 6mm i przykręciłem do zewnętrznej strony obudowy. Od razu zrobiłem tak samo z drugiej strony.

 

Wniosek.

 

Po pierwsze, sprężyna nie trzyma się z jednej strony, ona jest skręcona do kupy po obydwu stronach ośki na sztywno.

Po drugie, poklejenie tego i skręcenie tego na podkładkach to jest to wydaje mi sie dość dobre rozwiązanie, pomimo że troszke wystają z jednej i drugiej strony, to nie przeszkadza we wkładaniu i wyciąganiu.

Po trzecie, strasznie sie dziwie że to wytrzymało 17 lat pomimo że zostało to wykonane z takiego ciękiego plastiku i pod takimi siłami i pracuje w takich warunkach temperaturowych...

Mam nadzieje że po modyfikacji z podkładkami po bokach nie będę musiał już wracać do tego tematu.

 

Ps. Jeżeli ktoś te tulejki ma w miarę nie połamane to myślę że ten sposób będzie dla niego odpowiedni. :)

 

 

 

Kolego jesteś kolejną osobą wprowadzającą wszystkich nowych użytkowników w błąd! W wersji po FL mocowanie mechanizmu sprężyny jest z jednej strony i rożni się od wcześniejszych wersji. Ty masz paska przed FL (wg Twojego profilu) i tam mocowanie jest z 2 stron.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

całość wątku dotyczy naprawy mechanizmu rolety, a ja mam pytanie czy ktoś ma jakiś patent na sklejenie materiału przy końcu rolety od spodu? Jest tam profil który zaczepia o uchwyty w słupkach i właśnie materiał pod spodem na łączeniu się chyba rozwulkanizował. Jest na to jakiś sposób? Taśma dwustronna nie trzyma w tym miejscu, może jakiś klej sprytny jest na taką przypadłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jesteś kolejną osobą wprowadzającą wszystkich nowych użytkowników w błąd! W wersji po FL mocowanie mechanizmu sprężyny jest z jednej strony i rożni się od wcześniejszych wersji. Ty masz paska przed FL (wg Twojego profilu) i tam mocowanie jest z 2 stron.

Pozdro

 

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Wyjaśnij...

 

Po pierwsze, sprężyna nie trzyma się z jednej strony, ona jest skręcona do kupy po obydwu stronach ośki na sztywno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak ktoś będzie miał problem z roletą bagażnika do Passata Kombi B5 od 2000/2005mój akurat jest polifcie ale rolety chyba są takie same,to proszę napisać postaram się pomóc,bo właśnie u siebie naprawilem i 300zł za oszczędzone.Oczywiście zależy co jest uszkodzone ale to już w trakcie pomocy słownej udziele

Pozdrawiam Franciszek

Edytowane przez PassaT2002
Błąd w pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary do kogoś kto się bawi w naprawę rolety? Bo moja już mnie wkurzyła na maxa i jak nie działała tak nie działa? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie instrukcje. Po przeczytaniu wszystkiego i użyciu poxipolu roleta śmiga jak nowa :) nakręcona 16x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poxipol nie wytrzyma długo. Niestety doraźnie rozwiązania tutaj się nie sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że to będzie to,co powoduje 99% nie zwijania się rolet w naszych Passatach-czyli kołek ;)

 

A może ktoś zrobi fotkę tego kołka, bo za Boga nie wiem gdzie on jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to w B5 i sprzed i po lifcie konstrukcja rolety była identyczna, więc pasuje.

 

Nieprawda, miałem Paska B5 przed i po Lifcie w obu miałem awarię rolety obie naprawiałem i zupełnie się od siebie różniły mocowaniem hamulca i prawej strony, przy kupnie na Allegro trzeba wiedzieć jakiego ma się Passata B5, po czy przed liftem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Działa i wygląda tak samo, ale inna jest budowa hamulca i jego mocowanie, tak że nie oglądając ją po demontażu lepiej nie zabierać głusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno z paska przed liftem podejdzie do poliftowego jak i poliftowego podejdzie do tego przed liftem. Różni się jedynie nieznacznie bebechami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeanalizowałem kilka stron tego wątku i szczerze mówiąc każdy z was ma swój sposób na naprawę ale nie do końca rozumiem nazewnictwa poszczególnych elementów, ponieważ każdy z was nazywa je inaczej (trzpienie, mocowania, kołki itd.) tak więc opiszę to po swojemu.

Czy jeśli skleję LEWĄ obudowę zewnętrzną z kołkiem (tym czarnym z ząbkami), w którym jest ta śruba torx, to w ten sposób roleta zostanie zablokowana? U mnie ten kołek z lewej strony wygląda na lekko wyrobiony przy krawędzi, ząbki jako tako jeszcze są). Dodam, że właśnie podczas wyjmowania całej rolety z bagażnika nagle zaczęła mi się obracać cała obudowa zewnętrzna z lewej strony, rozumiem to jako puszczenie naciągu przez sprężynę.

Planuję właśnie skleić lewą obudowę wraz z tym czarnym kołkiem żeby unieruchomić całą roletę a następnie z prawej strony (tu gdzie mamy mechanizm wyjęcia całej rolety z mocowań) skręcę obudowę z roletą i za jej pomocą postaram się ustawić naciąg sprężyny tj. kręcąc obudową a na końcu nasadzenia jej na szynę w której mieści się roleta.

Mam nadzieję, że nie napisałem tego zbyt zawile.

Edytowane przez crosscs3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę prosze o fachową nazwę tej czesci rolety bagażnika w kombi ..

 

1 zdjecie część peknieta ... https://zapodaj.net/01996c8087f68.jpg.html

 

2 zdjecie to całość .... https://zapodaj.net/6a4eac986ff91.jpg.html

 

chciałbym ja kupić może na allegro jak będzie dostępna ... O ile jest takie coś w sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by ktoś szukał rolety na części to mam moją starą. płachta cała :) tylko mechanizm zdechnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przypnę się to tego tematu otóż szukam rolety do bagażnika (nie siatki), do Passata B5 kombi rocznik 99r, czy ma ktoś taką na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności